Wi-Fi Assist در آیفون چیست و چگونه عمل میکند

اگر از کاربران IOS 9 و یا بالاتر از آن هستید، می‌توانید از قابلیت Wi-Fi Assist برای اتصال خودکار به اینترنت سیم کارت آیفون یا آیپد خود هنگام ضعیف شدن اتصال به Wi-Fi استفاده کنید. در مطلب زیر به شما نشان می‌دهیم که این قابلیت چیست و چگونه عمل می‌کند.

Wi-Fi Assist چگونه عمل می کند 

با این ویژگی هنگامی که اتصال وای فای شما ضعیف می‌شود می‌توانید همچنان اتصال اینترنتی خود را داشته باشید. برای مثال اگر با آیفون یا آیپد خودتان در حال جستجو با سافاری هستید و منتظرید تا یک صفحه اینترنتی لود شود، در صورتیکه همان زمان از اینترنت وای فای دورشدید و اتصال ضعیف شد، این قابلیت بصورت خودکار فعال شده و دستگاه اپل شما را به اینترنت سیم کارتتان متصل می‌کند تا بارگیری آن صفحه قطع نشود و شما به ادامه کارتان برسید. شما می‌توانید با بیشتر برنامه‌هایی مانند safari ،maps ،mail ، apple music و موارد دیگر از این قابلیت استفاده کنید.

Wi-Fi Assist در آیفون چیست و چگونه عمل میکند
Wi-Fi Assist در آیفون چیست و چگونه عمل میکند

با اتصال خودکار Wi-Fi Assist نماد داده تلفن همراهتان در نوار وضعیت بالای دستگاهتان مشاهده می‌شود.

Wi-Fi Assist یک قابلیت بسیار کاربردی و دلخواه است به شرطی که مصرف داده تلفن همراه برای شما مهم نباشد. اگر از بسته‌های اینترنتی با حجم بالا استفاده می‌کنید می‌توانید این قابلیت را فعال کنید. در غیر اینصورت و اگر از بسته‌های با حجم محدود استفاده می‌کنید بدانید که سرعت مصرف اینترنتتان بسیار بالا می‌رود.

چگونه قابلیت Wi-Fi Assist را در آیفون یا آیپد فعال کنیم

برای فعال یا غیر فعال کردن این قابلیت به روش زیر عمل کنید.

ابتدا وارد تنظیمات setting دستگاه خود شوید.

سپس گزینه‌ی cellular را انتخاب کنید.

حالا به پایین صفحه بیایید تا به گزینه‌ی Wi-Fi Assist برسید. حال می‌توانید این گزینه‌ را فعال یا در صورت دلخواه غیر فعال کنید.

آموزش فعال کردن wi-fi assist
Wi-Fi Assist چیست و چگونه عمل میکند

چطور می توان دید که چه مقدار داده تلفن همراه توسط Wi-Fi Assist مصرف می‌ شود

در ابتدای کار Wi-Fi Assist، این امکان که از میزان مصرف داده‌ی این قابلیت مطلع شویم وجود نداشت. اما اپل به سرعت این ویژگی را در نسخه های بعدی بروزرسانی کرد. در زیر به شما نشان میدهیم که چگونه میزان مصرف داده توسط Wi-Fi Assist را مشاهده کنید.

ابتدا به setting سپس cellular بروید. درزیر گزینه‌ی Wi-Fi Assist چیزی شبیه “۵۵.۱MG” را خواهید دید. در زیر آن یک دکمه‌ی بازنشانی آمار خواهید دید که بالای آخرین تنظیم مجدد قرار دارد. بعنوان مثال نوشته شده ‘Aug 29, 2016 1:16 PM’ این نشان می‌دهد که Wi-Fi Assist در مدت ۵ ماه مقدار ۵۵.۱MB از حجم داده تلفن همراه استفاده کرده است.

wi-fi assist چیست و چگونه عمل می کند
Wi-Fi Assist چیست و چگونه عمل می کند

همان‌طور که گفتیم در صورت روشن بودن این قابلیت، آیفون یا آیپد شما به صورت خودکار از سرویس دیتا (۴G و ۳G) برای جبران کمبودهای Wi-Fi استفاده خواهد کرد. برای مثال اگر در حال تماشای یک ویدئو بصورت آنلاین باشید و سیگنال وای فای قطع شود گوشی از سرویس داده تلفن همراه برای این کمبود استفاده خواهد کرد.

ولی در صورتی که از عملکرد آن مطلع نباشید در پایان ماه با قبضی نجومی رو به رو خواهید شد. برای جلوگیری از این مشکل اولا از سرویس‌های وای فای مناسب استفاده کنید در اینصورت حتی متوجه مصرف داده نخواهید شد.

دوما بسته‌های اینترنت را از اپراتور خود تهیه کنید تا هزینه‌ی دیتای کمتری را بپردازید. در غیر این صورت می‌توانید این قابلیت را خاموش کنید. برای اینکار همانطور که در بالا اشاره شد به setting رفته گزینه‌ی cellular را انتخاب کنید. سپس به پایین ترین قسمت رفته و گزینه‌ی Wi-Fi Assist را خاموش کنید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 9 =