معرفی برنامه کاربردی WaterMinder:بدن خود را با آب کافی هیدراته کنید!

هیچ نوشیدنی‌ ای عطش را مثل آب برطرف نمی کند. با این حال خیلی از ما تا به مرز تشنگی نرسیده باشیم و بدنمان دی هیدراته نشده باشد، آب نمی نوشیم. این که بخواهیم خودمان را ترغیب کنیم تا نوشیدنی ای که نه بو دارد و نه رنگ و مزه را – آن هم به مقدار زیاد در روز – بنوشیم کار سختی است؛ مگر این که تشنگی برای‌مان عذاب‌آور شده باشد تا به سراغ آب برویم.
اما می دانیم که اگر در روز مقدار معینی آب ننوشیم، سلامت بدنمان به خطر خواهد افتاد. من به شخصه تا چندهفته پیش نوشیدن آب برای ام اهمیت کمی داشت تا این که با برنامه WaterMinder آشنا شدم. در این مطلب به معرفی برنامه WaterMinder و دانلود آن می پردازیم. 

دانلود و معرفی اپچلیکیشن watermider

Waterminder یک برنامه ۵دلاری در اپ استور برای آیفون و اپل واچ است است که مقدار آبی که در روز می نوشید را محاسبه می کند، با اعلان‌های مختلف زمان نوشیدن آب را به شما یادآوری می کند و پیشرفت شما در طول زمان را به شما نشان می دهد. شاید قیمت این برنامه شما را از استفاده از آن منصرف کند اما به انداختن نگاهی به نظرات مثبت کاربران، قطعا وسوسه خواهید شد یک‌بار هم که شده برنامه WaterMinder را امتحان کنید؛ همچنین این برنامه را می توانید به صورت رایگان از اپ استور اناردونی دانلود کنید. WaterMinder یکی از بهترین برنامه های کاربردی آیفون است که در پایین به نحوه ساز و کار این اپ خواهیم پرداخت.

دانلود و معرفی اپچلیکیشن watermider 2

برای کار با WaterMinder ابتدا باید آن را دانلود و روی دستگاه خود نصب کنید؛ بعد از این کار باید مشخصات فردی خود مثل اسم، جنسیت، وزن، میزان فعالیت و آب و هوای کلی منطقه زندگی را به اپلیکیشن بدهید. اپلیکیشن بعد از این که خود را معرفی کردید(!) بر اساس اطلاعات شخصی شما، مقدار آبی که در روز باید بنوشید را به شما خواهد گفت. قبل از شروع کار می توانید ظرف خود را با افزودن آیکون های کارتونی نوشیدنی ها پر کنید؛ همچنین در WaterMinder می توانید سایز لیوان و یا فنجان نوشیدنی خود را وارد اپ کنید. حتی می توانید قهوه، چای و یا الکل را به نوشیدنی‌های روزانه خود اضافه کنید.

دانلود برنامه watermider برای آیفون – کلیک کنید

این اپلیکیشن حدود ۷ اعلان در روز به شما می دهد اما می توانید همه‌ی آن ها را یک‌جا سرجمع کنید؛ با این حال بهتر است که اعلان ها در حالت تنظیمات پیشفرض دست نخورده باقی بمانند. اعلان‌ های این برنامه اینقدر اعصاب‌خردکن اند که متوجه خواهید شد چرا ما به دانلود و معرفی برنامه WaterMinder پرداختیم! واقعا نادیده گرفتن اعلان‌ هایی (با هشدار بلند) با مضمون «وقت استراحت با یک لیوان آبه!» یا «آب بنوش تا بدن‌ات رو هیدراته نگه‌داری!» کار دشواری است؛ به ویژه وقتی گوشی خود را روی حالت صدادار گذاشته‌اید و اندکی احساس تشنگی می کنید!

دانلود و معرفی اپچلیکیشن watermider3

با این که ممکن است در ابتدا اعلان‌ های برنامه WaterMinder آزاردهنده باشند اما کم‌کم به آن عادت خواهید کرد و متوجه خواهید شد که این اپلیکیشن خیر شما را می خواهد! من در ابتدا به هدف روزانه ۲لیتر در روز نیز نزدیک هم نمی شدم و به اجبار بطری آب را تا آخر می نوشیدم اما بعد از هفته اول، احساس تازه ای داشتم و شاداب‌تر و پرانرژی‌تر از روزهای هفته قبل بودم. به علاوه این که پوست ام نیز لطیف‌تر شده بود.

اگر هیچکدام از مواردی که در مطلب دانلود و معرفی برنامه WaterMinder به آن اشاره کردیم همچنان نتوانسته شما را ترغیب کند، باید بگوییم که WaterMinder بعد از این که به اهداف هفتگی یا ماهانه خود رسیدید به شما مدال‌های مختلف می دهد. مثلا اگر به اندازه کافی در روز آب نوشیده باشید، به هدف هفتکی خود دست یافته باشید و یا بجای ۲لیتر، ۴لیتر آب نوشیده باشید WaterMinder به شما پاداش خواهد داد! حتی یک مدال قهرمانی برای نوشیدن یک بطری ۱۰لیتری وجود دارد، اگرچه نه نوشیدن کامل آن در یک روز!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 15 =