آپدیت جدید تیک تاک; TikTok الگوریتم صفحه For You را تغییر می‌دهد

تیک تاک در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد تغییراتی در صفحه‌ی محبوب و بعضاً بحث‌برانگیزِ For You است. طبق گزارش جدیدی که در این رابطه توسط وال‌ ستریت ژورنال منتشر شده است: تیک تاک الگوریتم موارد پیشنهادی خود را طوری تنظیم خواهد کرد که” از نمایش بیش از حد مطالب مشابه به کاربران خودداری کند. ” در ادامه این مطلب از بخش اخبار اپلی انارمگ به بررسی تغییرات آپدیت جدید تیک تاک خواهیم پرداخت.

براساس این گزارش، این تغییرات به این معنی است که تیک تاک دیگر به کاربران در مورد یک موضوع خاص بیش از حد محتوا نشان ندهد. از جمله موارد ناخوشایندی مانند رژیم‌های غذایی سفت و سخت، و یا موضوعات ناراحت کننده مانند غم و جدایی. هدف این تغییر این است که در صفحه‌ی For You تیک تاک محتواهای بیش از یک دسته نمایش داده نشود زیرا ممکن است یک ویدئو خوب باشد اما در شاخه‌ای مرتبط و بعدی آن مشکل‌ساز باشد.

آپدیت جدید تیک تاک; TikTok الگوریتم صفحه For You را تغییر می‌دهد
آپدیت جدید تیک تاک; TikTok الگوریتم صفحه For You را تغییر می‌دهد

TikTok این تغییر را در وبلاگ خود تایید کرد:

“همان‌طور که به گسترش استراتژی‌های جدید برای قطع الگوهای تکراری ادامه می‌دهیم، در حال بررسی این موضوع هستیم که سیستم ما چگونه می‌تواند از محتواهایی که ممکن است به دنبال یک موضوع به کاربر توصیه شود، تغییر ایجاد کند. به همین دلیل به دنبال آزمایش روش‌هایی برای جلوگیری از توصیه یک سری محتوای مشابه (به عنوان مثال رژیم‌های غذایی شدید یا تمرینات تناسب اندام، ناراحتی یا جدایی) که ممکن است یک ویدئو خوب باشد اما در ادامه مشکل‌ساز باشد، جلوگیری کنیم.”

“همچنین در حال تلاش برای تشخیص این هستیم که آیا ممکن است سیستم سهوا فقط تعداد محدودی از محتوا را به کاربران توصیه کند (که البته این مساله خط مشی‌های ما را نقض نمی‌کند) و بتواند تاثیر منفی داشته باشد یا نه. مخصوصا اگر این محتوا موارد منفی مانند غم و اندوه و جدایی و توصیه های رژیم و کاهش وزن باشد. هدف ما این است که فید For You هر فرد دارای وسعتی از محتوای مختلف تولیدکنندگان و موضوعات باشد.”

آپدیت جدید تیک تاک; TikTok الگوریتم صفحه For You را تغییر می‌دهد
آپدیت جدید تیک تاک; TikTok الگوریتم صفحه For You را تغییر می‌دهد

TikTok همچنین در پستی دیگر درصفحه‌ی وبلاگ خود اعلام کرد:

” که در حال برنامه‌ریزی برای یک ویژگی جدید است که به کاربران اجازه می‌دهد تا ویدئوهای حاوی کلمات و یا هشتگ‌های خاصی را در فید خود مسدود کنند. “

“در همین حین که محافظ‌هایی در تیک تاک برای کاربران طراحی می‌کنیم، می خواهیم به افراد آزادی عمل بیشتر بدهیم تا مطابق علایق و راحتی‌شان تیک تاک خود را سفارشی کنند. برای مثال ما در حال کار به روی ویژگی هستیم که که به افراد اجازه می‌دهد کلمات یا هشتگ‌های مرتبط با محتوای خاصی را که نمی‌خواهند ببینند را در فید For You خود مسدود کنند.”

از این تغییرات تیک تاک پس از تحقیقات والستریت ژورنال پرده‌برداری شد. همه‌ی این‌ها نشان می دهد که کاربران تا چه حد می‌توانند درون این نقص های کوچک اپلیکیشن گم شوند و آسیب ببینند. 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 3 =