آموزش بهترین نکات و ترفندهای برنامه تیک تاک TikTOk (قسمت دوم)

اگر تا به حال با برنامه تیک تاک (TikTok) کار کرده باشید ، باید متوجه جذابیت و اعتیاد آور بودن این برنامه مشابه اینستاگرام شده باشید!برنامه تیک‌ تاک به کاربران اجازه می‌ دهد که موزیک‌ ویدئوهای بسیار کوتاه ۳ الی ۱۵ ثانیه‌ای بسازند. با استفاده از موزیک و جلوه های ویژه، فیلم های عالی. خود را با گرفتن لحظات خنده دار و خاطره انگیز برای به اشتراک گذاشتن با دنیا استفاده کنید. که متاسفانه برنامه تیک تاک در کشور ما محدودیت های خاصی دارد. اما شما می توانید نسخه کرک شده آن را از اناردونی دانلود کنید. حال قسمت دوم آموزش برنامه تیک تاک(برای مشاهده قسمت اول کلیک کنید) را برای شما تهیه کرده ایم.

آموزش اشتراک گذاری و ذخیره کردن ویدیو ها در برنامه تیک تاک

شما در برنامه تیک تاک می توانید بعضی از ویدیو ها را ذخیره کنید. این امکان،به سازنده ویدیو بستگی دارد. زیرا فقط در صورتی می توانید یک ویدیو را ذخیره کنید. که سازنده آن اجازه این کار را بدهد. حال برای به اشتراک گذاشتن یک ویدیو باید این مراحل را به ترتیب انجام دهید. ابتدا باید ویدیوی مورد نظر را پیدا کرده . تماشا کنید. گزینه Share در پایین صفحه،سمت راست را انتخاب کنید. سپس می توانید مکان اشتراک گذاری را انتخاب کنید! ذخیره کردن ویدیو ها نیز روندی مشابه اشتراک گذاری دارد. فقط با این تفاوت که بعد از زدن گزینه Share.باید Save video را انتخاب کنید. توجه داشته باشد که سازنده ویدیو باید این اجازه را داده باشد. و گرنه اصلا گزینه Share را نمی بینید.

ساخت GIF 

شما می توانید ویدیو های تیک تاک را به GIF تبدیل کنید. و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. لازم به ذکر است که واتر مارک تیک تاک در این GIF ها ثبت می شود. ابتدا باید ویدیوی مورد نظر خودتان را پیدا کنید. در این قسمت نیز باید مانند قسمت قبلی بر روی گزینه Share بزنید. سپس گزینه Share as a Gift را بزنید. حال می توانید محل اشتراک گذاری را انتخاب کنید.یا GIF را در گوشی خود ذخیره کنید. امروزه کاربرد GIF بیشتر در پیام رسان تلگرام است. به همین دلیل شما می توانید تیک تاک هایی که سوژه خوبی هستند را در تلگرام با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

آموزش ضبط و تدوین ویدیو در برنامه تیک تاک

اگر قصد دارید در تیک تاک ویدیو بسازید و با دیگران به اشتراک بگذارید. این قسمت را با دقت بیشتری مطالعه کنید! Create video را از نوار منو پایین صفحه انتخاب کنید. تنظیمات مربوط به صفحه دوربین را انجام دهید. مانند زاویه دوربین. همچنین می توانید حالت Beauty را فعال کنید. افکت اضافه کنید یا سرعت ویدیو را تغییر دهید. حال باید مدت زمان ویدیو را مشخص کنید. ۱۵ ثانیه یا ۶۰ ثانیه. حتی می توانید یک الگو برای ظبط انتخاب کنید. که افکت ها و فیلتر های خاصی را به تیک تاک شما اضافه می کند. حال باید دکمه ظبط را فشار داده. و انگشت خود را بر روی آن نگه دارید. اگر با سرعت بر روی آن بزنید،فیلمبرداری متوقف می شود. البته از Create video می توانید برای تدیون ویدیو ها و عکس های موجود در گالری گوشی نیز استفاده کنید.

پس از اتمام فیلمبرداری. گزینه Checkmark را انتخاب کنید. سپس به صفحه ای جدید منتقل می شوید. در آنجا می توانید با استفاده از ابزار مختلف ویدیو را تدوین کنید. در آنجا می توانید هشتگ،جلوه های اضافه و متن را به ویدیوی خود اضافه کنید. سرعت ویدیو را نیز در این قسمت می توانید تغییر بدهید. یا به آن اهنگ اضافه کنید. پس از اتمام کار تدوین،گزینه Done را انتخاب کنید. سپس در صفحه Post می توانید توضیحات ویدیو را به آن اضافه کنید. دوستان خود را تگ کنید و نظرات را غیر فعال کنید. همچنین امکان Duet را می توانید فعال یا غیرفعال کنید. حال دو گزینه پیش رو دارید. می توانید Drafts را انتخاب کنید. تا ویدیوی شما در یک قسمت خصوصی ذخیره شود. و بعدا به آن رسیدگی کنید. یا اینکه گزینه Post را انتخاب کنید. و ویدیو را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دانلود برنامه تیک تاک برای آیفون – کلیک کنید


آموزش تغییر سرعت ویدیو در برنامه تیک تاک

برای تغییر یا تنظیم ویدیو ها چندین راه مختلف وجود دارد. مثلا می توانید قبل از ظبط ویدیو سرعت آن را مشخص کنید. قبل از ظبط،از نوار پایین صفحه دوربین می توانید سرعت مورد نظر را انتخاب کنید. ۳x, .5x, 1x, 2x گزینه های موجود هستند. همچنین برای کم کردن سرعت ویدیو می توانید از قسمت Effects > Time > Slow استفاده کنید. به صفحه Create video بروید. یک سرعت را از قسمت پایین صفحه انتخاب کنید. و ویدیوی خود را ظبط کنید. یا اینکه بعد از ظبط ویدیو به قسمت Checkmark بروید. و در آنجا از افکت ها، Slow motion را انتخاب کنید. حال می توانید ویدیوی خود را به اشتراک بگذارید.

اضافه کردن فیلتر Beauty

قبل از ظبط ویدیو. گزینه Beauty را در گوشه سمت راست انتخاب کنید. با این کار تصاویر سلفی شما زیبا می شود. Create video را از نوار منو پایین صفحه انتخاب کنید. Beauty را در گوشه سمت راست انتخاب کنید.حال باید دکمه ظبط را فشار داده. و انگشت خود را بر روی آن نگه دارید.پس از اتمام فیلمبرداری. گزینه Checkmark را انتخاب کنید. تغییرات لازم را ایجاد کرده و ویدیو را منتشر کنید. توجه کنید که این ویژگی قرار نیست به کلی صورت شما را تغییر بدهد. بلکه اندکی می تواند تصویر شما را بهتر کند.

افزودن فیلتر

استفاده از فیلتر های مختلف نقش مهمی در ساخت یک ویدیوی تیک تاک خوب دارد. شما می توانید این فیلتر ها را قبل از ظبط ویدیو یا بعد از ظبط آن اضافه کنید. به صفحه Create video بروید. گزینه Filter در قسمت راست صفحه را انتخاب کنید. فیلتر مورد نظر را پیدا کرده. و فیلمبرداری را شروع کنید. همچنین می توانید بعدا در قسمت تدوین نیز این کار را انجام بدهید.

آموزش افزودن آهنگ در ویدیو های برنامه تیک تاک

قطعا ویدیو های تیک تاک باید همراه یک آهنگ باشند. انتخاب آهنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. مثلا بعضی وقت ها یک چالش با یه آهنگ مخصوص پرطرفدار می شود. و شما به عنوان یک تیک تاکر می توانید با استفاده از آن چالش،طرفدار جذب کنید. اضافه کردن آهنگ به ویدیو کار بسیار ساده ای است. Create video را از نوار منو پایین صفحه انتخاب کنید. گزینه Sound در بالای صفحه را بزنید. سپس می توانید نام آهنگ مورد نظر خود را جست و جو کنید. و فیلمبرداری را شروع کنید. این کار را پس از ظبط ویدیو نیز می توانید انجام دهید.

از تایمر استفاده کنید

می توانید برای ظبط ویدیوی خود از تایمر استفاده کنید! مثبلا اگر دوربین را در گوشه ای از اتاق قرار دهید. می توانید با استفاده از تایمر،در شروع فیلمبرداری تاخیر ایجاد کنید. تا در شرایط مناسب قرار بگیرید. برای این کار باید به قسمت Create video برود. سپس از قسمت راست صفحه دوربین،تایمر را انتخاب کنید. و ویدیوی خود را ظبط کنید.

تگ ها و هشتگ ها

شما می توانید در قسمت توضیحات ویدیو،بقیه کاربران را تگ کنید. مثلا دوست خود یا کسی که همراه شما در ویدیو حضور دارد. این کار به ارتباطات شما در این برنامه کمک می کند. استفاده از هشتگ نیز خیلی مهم هست. برای افزایش تعداد بازدید ها می توانید از هشتگ های محبوب استفاده کنید. اما حواستان باشد که از هشتگ های مرتبط استفاده کنید.

مجوز ها

اگر قسمت های قبلی را خوب مطالعه کرده باشید. باید متوجه شده باشید که شما برای یه سری از کارها باید مجوز سازنده ویدیو را داشته باشید. مانند دوئت،ذخیره کردن،اشتراک گذاری و نظر دادن. شما می توانید قسمت نظر دهی را برای ویدیوی خودتان ببندید. یا اجازه ذخیره و اشتراک گذاری را به دیگر کاربران ندهید. فقط کافی است در صفحه Post گزینه Comment off یا Disable duet را انتخاب کنید. البته اکثر تیک تاکر ها این مجوز ها را به دیگر کاربران می دهند. زیرا باعث افزایش بازید می شود. البته برای نظرات شاید افراد زیادی این قسمت را ببندند. زیرا همیشه افرادی هستند که از کلمات بد و حرف های نامربوط استفاده می کنند!

حریم خصوصی

برنامه تیک تاک،شرایطی را فراهم کرده تا افراد بتوانند حریم خصوصی خود را حفظ کنند. برای اشتراک یک ویدیو سه حالت مختلف وجود دارد. عمومی،فقط برای دوستان و شخصی. در حالت عمومی همه کاربران می توانند ویدیو های شما را تماشا کنند. در حالت دوم این امکان فقط برای دوستان و دنبال کنندگان شما وجود دارد. و در آخرین حالت فقط خودتان می توانید آن ویدیو را ببینید!

تیک تاک ایرانی بدون محدودیت برای آیفون و آیپد – برای دانلود کلیک کنید

 

آموزش مشخصات حساب کاربری و تنظیمات در برنامه تیک تاک

در قسمت های قبلی توضیح دادیم که دیگران می توانند حساب کاربری شما را ببینند. به همین دلیل باید مشخصات حساب کاربری را به خوبی تنظیم کنید.

عکس حساب کاربری

داشتن یک عکس خوب به عنوان عکس حساب کاربری بسیار مهم است. این موضوع در برقراری با دیگر کاربران تاثیر زیادی دارد. برای تغییر عکس پروفایل،چندین راه مختلف وجود دارد. ابتدا باید از منوی پایین صفحه به قسمت ME بروید. عکس پروفایلتان را لمس کنید و سپس گزینه change photo را انتخاب کنید. حال می توانید یک عکس جدید بگیرید. یا از عکس های موجود در گالری استفاده کنید.

تغییر نام حساب کاربری

مانند دیگر برنامه ها شما در انتخاب نام کاربری خود آزاد هستید. برای این کار،ابتدا باید از منوی پایین صفحه به قسمت ME بروید. گزینه Edit profile را انتخاب کنید. از آنجا به پایین صفحه بروید و نام خود را تغییر دهید.

افزودن لینک اینستاگرام و یوتیوب

تصور کنید که مدت زیادی است در برنامه تیک تاک فعالیت دارید. و تعداد دنبال کنندگان یا دوستان شما روز به روز در حال افزایش است. در چنین شرایطی شما می توانید لینک اینستاگرام یا کانال یوتیوب خود را در حساب کاربری قرار بدهید. تا دنبال کنندگان شما بتوانند در آنجا نیز شما را پیدا کنند. برای این کار،ابتدا باید از منوی پایین صفحه به قسمت ME بروید. گزینه Edit profile را انتخاب کنید. از آنجا به پایین صفحه بروید و در قسمت Instagram or YouTube لینک حساب های خود را وارد کنید.

آموزش مدیریت حساب و تغییر تنظیمات در برنامه تیک تاک

برنامه تیک تاک ویژگی های خاصی مرتبط با مدیریت حسب را برای شما تهیه کرده. با ایمیل و رمز می توانید ورود به حساب را کنترل کنید.حافظه پنهان را پاک کنید. حساب خود را خصوصی کنید. برای این کار،ابتدا باید از منوی پایین صفحه به قسمت ME بروید. بر روی گزینه More […] بزنید.سپس  manage my account را انتخاب کنید. سپس می توانید کارهایی مانند تغییر رمز حساب کاربری را از آنجا انجام دهید. سعی کنید گزینه های مختلف این قسمت را بررسی کنید. زیرا گزینه های مخفی زیادی در آنجا وجود دارد. از قسمت تنظیمات حتی می توانید به یکی از تست کننده های تیک تاک تبدیل شوید!

خرید اشتراک اپل وان apple one -کلیک کنید

حساب pro

برای اینکه بتوانید حساب خود را به خوبی مدیریت کنید.باید یک سری از اطلاعات مرتبط به حسابتان را تجزیه و تحلیل کنید. تیک تاک این ویژگی تجزیه و تحلیل را در اختیار شما قرار می دهد. فقط باید حساب خود را به حساب pro تغییر دهید. . برای این کار،ابتدا باید از منوی پایین صفحه به قسمت ME بروید. بر روی گزینه More […] بزنید.سپس  manage my account را انتخاب کنید. حال فقط کافی است Switch to Pro account را بزنید. به همین سادگی. لازم به ذکر است که این ویژگی رایگان می باشد.

خرید سکه

شما در تیک تاک می توانید یک سری سکه بخرید و از آن برای خرید های درون برنامه ای استفاده کنید. می توانید از این سکه ها برای خرید اموجی و استیکر استفاده کنید. لازم به ذکر است که به هیچ عنوان،این سکه ها قابل استرداد نیستند. برای خرید سکه،ابتدا باید از منوی پایین صفحه به قسمت ME بروید. بر روی گزینه More […] بزنید. اول Balance و سپس recharge را انتخاب کنید.تعداد سکه هایی که می خواهید را مشخص کنید و به قسمت پرداخت بروید.

حرف آخر

در این سری از مقالات سعی کردیم تمام ترفند ها و نکات لازم برای استفاده از برنامه تیک تاک را به شما آموزش دهیم. این برنامه جذابیت بسیار بالایی دارد. به گونه ای می شود گفت که به شدت اعتیاد آور است! ممکن ساعت ها وقت خود را در این برنامه صرف کنید. و به هیچ عنوان متوجه گذر زمان نشوید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =