تیک تاک درآمد تبلیغاتی خود را با تولیدکنندگان محتوا تقسیم خواهد کرد

برنامه محبوب و دوست‌داشتنی تیک تاک TikTok مشغول توسعه طرح جدیدی تحت عنوان TikTok Pulse است تا درآمد تبلیغاتی خود را با تولیدکنندگان محتوا به اشتراک بگذارد. در واقع تیک تاک راه جدیدی را برای درآمدزایی بیشتر تولیدکنندگان محتوا از طریق تبلیغات در تیک تاک به‌ وجود آورده است. TikTok Pulse راه حل جدید تبلیغات متنی است؛ به این معنی که تبلیغات شما در اطراف محتوای برتر نمایش داده می‌شود.

طبق آخرین اخبار اپلی، این شرکت قصد دارد زمانی‌ که ویدیوهای افراد در کنار تبلیغاتی خاص نمایش داده می‌شود، افزایش درآمدی را که از این طریق کسب می‌کند، با تولیدکنندگان محتوا تقسیم کند. این موضوع چیزی است که ما از قبل در پلتفرم یوتیوب نیز شاهد آن بودیم و این توانایی را دارد تا مبلغ قابل توجهی را به حساب تیک تاک واریز کند. با توجه به این که تیک تاک در حال حاضر برنامه مالی درستی ندارد، می‌بینیم که این کمپانی قدم بزرگی در جهت تحقق این موضوع برداشته است.

تیک تاک در یکی از پست‌های وبلاگی خود نوشت که این طرح جدید با نام TikTok Pulse راه‌اندازی می‌شود و تبلیغات مورد نظر در کنار ۴ درصد از ویدیوهای برتر در تیک تاک اجرا خواهد شد. تولیدکنندگان و ناشران محتوایی که در حال حاضر حداقل ۱۰۰ هزار دنبال‌کننده داشته باشند، واجد شرایط هستند و این امکان را خواهند داشت تا در این برنامه افزایش درآمدی تیک تاک حضور یابند و در سود آن سهیم باشند. این موضوع را می‌توان ابزاری موثر برای تشویق کاربران به تولید محتوای مفید و کاربردی دانست زیرا بسیاری از این افراد از طریق این پلتفرم درآمدزایی می‌کنند.

تبلیغات در تیک تاک

اخبار منتشر شده حاکی از آن است که در این برنامه تبلیغاتی ۱۲ دسته‌بندی مختلف وجود خواهد داشت که اصطلاحاً پالس (Pulse) نامیده می‌شوند و برندها می‌توانند تبلیغات خود را در کنار مرتبط‌ترین محتوا قرار دهند. این دسته‌ها شامل آشپزی، زیبایی، بازی و سایر محتوای محبوبی است که کاربران تیک تاک به آن‌ها علاقه‌مند هستند. این برنامه تبلیغاتی به برندها فرصتی ویژه می‌دهد تا از طریق تبلیغات در تیک تاک، با بینندگانی که به زمینه فعالیت آن‌ها علاقه‌مند هستند در ارتباط باشند.

این پلتفرم اعلام کرده است که آماده همکاری بیشتر با مخاطبان خود است تا با ارائه ویژگی‌های جدید، استفاده از تیک تاک را برای کاربران هیجان‌انگیزتر سازد و در همین راستا اخیراً ویژگی‌های جدیدی از جمله افزونه دیسلایک (دوست نداشتن) نظرات، ویژگی سابقه تماشای ویدیوها و همچنین ویدیوهای طولانی‌تر را به برنامه خود اضافه کرده است.

معرفی و دانلود نسخه iOS برنامه تیک تاک – کلیک کنید

برنامه Pulse پلتفرم تیک تاک در ماه ژوئن سال جاری میلادی (خرداد ماه ۱۴۰۱) در ایلات متحده راه‌اندازی خواهد شد و به‌ تدریج تا پاییز امسال به کشورهای بیشتری راه خواهد یافت و تیک تاک ۵۰ درصد از درآمد تبلیغات Pulse را به سازندگانی که در این برنامه حضور یافته‌اند، اختصاص خواهد داد. این موضوع را ما در پلتفرم یوتیوب هم دیده بودیم؛ جایی که گوگل چیزی در حدود ۵۵ درصد از هزینه تبلیغات را به تولیدکنندگان محتوا می‌‌دهد و از طرفی دیگر هم ۴۵ درصد از آن‌ها را خودش برمی‌دارد.

با موفقیت تیک تاک، بسیاری دیگر از غول‌‌های محبوب شبکه‌های اجتماعی سعی در پیروی از آن داشتند و بدون شک محبوب‌ترین برنامه که شباهت زیادی به این پلتفرم دارد، اینستاگرام است، قابلیت ریلز Reels این پلتفرم ویژگی‌هایی مشابه تیک تاک را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. محبوبیت برنامه تیک تاک بر کسی پوشیده نیست و اکثر افراد به دنبال این هستند تا در این پلتفرم محبوب حضور داشته باشند و در هیجان آن سهیم باشند. اگر از کاربران این شبکه اجتماعی هستید و از این پلتفرم زیاد استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم مطالب مربوط به آموزش بهترین نکات و ترفندهای برنامه تیک تاک و همچنین آموزش ترفندهای کاربردی برای افزایش بازدید ویدئوها و کسب محبوبیت بیشتر در تیک تاک از مجله خبری انارمگ را از دست ندهید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 10 =