جعبه آیفون ۱۲ احتمالا فاقد شارژر خواهد بود!

به گفته‌ی “مینگ چی-کو” تحلیلگر مشهور محصولات اپل، جعبه‌ی iPhone ۱۲ امسال بدون شارژر و ایرپاد به دست مشتریان خواهد رسید. تصمیم این شرکت به حذف لوازم جانبی تعجب همگان را بر انگیخت.

مزایای حذف شارژر آیفون ۱۲ برای شرکت اپل

به گزارش سایت MacRumors اپل با حذف لوازم جانبی در iPhone 12 می‌خواهد هزینه‌ی افزایش نرخ این محصول را که حاصل پشتیبانی جدید این محصول از شبکه ۵G است، جبران کند. از طرفی با این‌کار می‌تواند جعبه کوچک‌تری برای آیفون ۱۲ طراحی کند؛ علاوه بر این حافظ محیط زیست باشد. هزینه‌های مربوط به صادرات و حمل ونقل مقرون به صرفه‌تر خواهد شد؛ چرا که با این کار تعداد بیشتری جعبه موبایل در یک کانتینر بار میشود. در مقابل با حذف شارژر و ایرپاد فروش این دو محصول را در بازار افزایش می‌دهد.

مدلهای iphone 12 بدون شارژر عرضه خواهد شد
جعبه iPhone 12 فاقد شارژر و ایرپاد است

آنچه در جعبه آیفون ۱۲ خواهد بود

به گفته‌ی “کو” آیفون ۱۲ تنها با یک اداپتور ۲۰واتی عرضه خواهد شد. اپل تولید آداپتورهای ۵ واتی و ۱۸ واتی را تا آخر سال جاری به پایان خواهد رساند. گفته می‌شود form factor آداپتور جدید ۲۰ واتی شبیه ورژن ۱۸ واتی است که در آن از USB-C Power Delivery برای شارژ سریع‌تر استفاده می‌کند.

جعبه ی iphone 12 فاقد شارژر می باشد
در جعبه iPhone 12 تنها یک اداپتور موجود است

اپل در حال توسعه‌ی یک شارژر ۲۰ واتی است که همراه مدل‌های جدید آیپد به بازار عرضه خواهد کرد. آیپد ۱۰.۸ اینچی اواخر سال جاری و آیپد مینی ۸.۵ اینچی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد. این آیپدها با شارژر ۲۰ واتی همراه خواهند بود، ولی مشتریان آیفون ۱۲ باید آن‌ را از بازار خریداری کنند.

براساس گزارش‌ها، iPhone 12 در ۴ مدل به بازار عرضه خواهد شد. مدل ۵.۴ اینچی، دو مدل ۶.۱ اینچی و یک مدل ۶.۷ اینچی. برا‌ی اولین‌بار تمام مدل‌ها با نمایشگر oled خواهند بود. در هر صورت تصمیم حذف شارژر و ایرپاد از جعبه‌های آیفون ۱۲ سرو صدای زیادی به پا کرده است. از طرفی درامد این شرکت به لطف بالا رفتن فروش شارژر و ایرپاد افزایش خواهد یافت.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − شش =