معرفی و بررسی قابلیت‌های آپدیت جدید تلگرام برای آیفون

اگر با وجود محدودیت‌ها هنوز هم از کاربران تلگرام هستید، بهتر است بدانید که اپدیت جدید تلگرام با قابلیت‌‌های خوبی برای تجربه‌ی بهتر شما ارائه شده است. تلگرام در جدیدترین بروزرسانی خود خبر از قابلیت ترجمه‌ی پیام، reactions و جلوگیری از اسپویل داده است.

نسخه ۸.۴ تلگرام که بسیاری از کاربران منتظر آن بودند منتشر شده است. تلگرام بالاخره قابلیت message reactions را به ویژگی‌های دیگرش افزود.

دوازدهمین به‌روزرسانی امسال telegram قابلیت‌هایی از جمله واکنش‌ها (Reactions)، ترجمه پیام، کد QR، متن مخفی (اسپویل) و موارد دیگر را معرفی می‌کند. که در ادامه‌ی این مطلب از برنامه اپلی مجله‌ی انارمگ به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

قابلیت‌های اپدیت جدید تلگرام

واکنش ها

با نصب این بروزرسانی کاربران تلگرام می‌توانند reactionهای سریع را برای پیام خاصی ارسال کنند. این ویژگی پیش از این در سایر کلاینت‌های پیام‌رسان مانند iMessage ،Discord ،Slack و موراد دیگر مورد استفاده قرار می‌گرفت. در حال حاضر این قابلیت با ۶ اموجی کار می‌کند. از جمله شصت بالا (لایک)، شصت پایین (دیس لایک)، قلب، آتش، مهمانی و چشم‌ ستاره‌ای. در iOS می‌توانید این لیست را با افزودن چندین مورد دیگر سفارشی کنید. متاسفانه اندروید فعلا این قابلیت را ندارد.

همچنین یک حالت default reaction (واکنش پیش فرض) وجود دارد که به شما امکان می‌دهد برای افزودن یک reaction روی یک پیام دوبار ضربه بزنید و این حرکت را نیز سفارشی کنید.

برای افزودن جذابیت به مکالمات شما این برنامه تاکید بیشتری روی ایموجی‌های متحرک دارد که از مدت‌ها پیش در دسترس بوده است. جلوه‌های ایموجی‌ متحرک روی صفحه‌ی نمایش بسیار بزرگ‌تر و پیچیده‌تر خواهند بود اما این حالت تنها در چت‌های خصوصی وجود دارد. در گروه‌ها و کانال‌ها، ادمین‌ها تصمیم می‌گیرند که واکنش‌ها را روشن کنند و انتخاب کنند که کدام شکلک واکنش در چت موجود باشد. این روش‌های مختلفی را – مثلا از لایک‌های ساده گرفته تا سیستم‌های رای مثبت و رای منفی و فراتر از آن – برای جمع‌آوری بازخورد امکان‌پذیر می‌کند.

معرفی و بررسی قابلیت‌های آپدیت جدید تلگرام
معرفی و بررسی قابلیت‌های آپدیت جدید تلگرام

متن مخفی با قابلیت Spoilers

قابلیت جدید دیگر Spoiler Alert یا همان هشدار لو رفتن است. به این صورت که بخش‌های انتخابی متن تا زمانی که کاربر روی آن ضربه بزند مخفی و تار باقی می‌ماند.

برای بحث در مورد سرنوشت کارکترهای مورد علاقه یا داستان سریال و فیلم خود، بدون این که لذت دیگران را از بین ببرید، هنگام تایپ می‌توانید هر بخشی از متن خود را انتخاب کنید و قالب‌بندی جدید Spoiler را انتخاب کنید. با این کار قسمت انتخاب شده از پیام در چت و همچنین در لیست چت و اعلان‌ها پنهان می‌شود.

معرفی و بررسی قابلیت‌های آپدیت جدید تلگرام
معرفی و بررسی قابلیت‌های آپدیت جدید تلگرام

ترجمه پیام ها

بیش از نیم میلیارد نفر در سراسر جهان نه تنها برای ارتباط با دوستان، بلکه برای چت کردن در گروه‌های عمومی و مشاهده محتوا از کانال‌ها و به هر زبانی که قابل تصور است، از تلگرام استفاده می‌کنند. اکنون می توانید هر پیامی را مستقیماً در تلگرام به زبان دیگری ترجمه کنید. این ویژگی تنها روی دستگاه‌های اندرویدی و آیفون‌های با iOS 15 به بالا کار می‌کند.

 فعال کردن ترجمه در تلگرام از مسیر زیر انجام می‌شود:

Settings > Language

هنگام انتخاب یک پیام، یک دکمه ترجمه اختصاصی را به منوی بازشونده اضافه شده است. همچنین می‌توانید هر زبانی را که به آن مسلط هستید را حذف کنید تا دکمه ترجمه آن پیام‌ها پنهان شود.

معرفی و بررسی قابلیت‌های آپدیت جدید تلگرام
معرفی و بررسی قابلیت‌های آپدیت جدید تلگرام

در پایان این که کاربران می‌توانند کدهای QR موضوعی را برای حساب‌های خود ایجاد کنند. شما می‌توانید QR را برای هر کاربری که نام کاربری عمومی دارند ایجاد کنید. این همچنین برای گروه‌ها، کانال‌ها و ربات‌ها کار می‌کند و نشان دادن وبلاگ یا کلوپ هواداران مورد علاقه خود را به دیگران آسان می‌کند.

روی آیکون QR کد جدید در کنار نام کاربری یک شخص (یا از صفحه اطلاعات چت) ضربه بزنید، رنگ‌ها و الگوهای مناسب را انتخاب کنید، سپس کد QR خود را چاپ کنید، پست کنید یا در برنامه‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

معرفی و بررسی قابلیت‌های آپدیت جدید تلگرام
معرفی و بررسی قابلیت‌های آپدیت جدید تلگرام

هم اکنون می‌توانید تلگرام ۸.۴ را از اپ استور دریافت کنید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 4 =