آموزش جامع ترفندهای اپلیکیشن اسپاتیفای برای آیفون

اپلیکیشن اسپاتیفای یک راه جایگزین فوق العاده به جای اپل موزیک برای پخش موسیقی در آیفون، ایپد یا ایپاد تاچ است. ممکن است مدت زیادی باشد که از این اپلیکیشن استفاده می کنید اما آیا نهایت بهره را از این برنامه می برید؟به همین دلیل ما در این مطلب ترفند های کاربردی اسپاتیفای برای آیفون را به شما آموزش می دهیم تا به بهترین نحو از امکانات این اپ بهره مند شوید.

مانند بسیاری از اپلیکیشن های دیگر ، اپلیکیشن اسپاتیفای نیز به صورت مداوم در حال توسعه و پیشرفت در iOS است و نسخه ها و آپدیت های زیادی را منتشر می کند تا نقاط ضعف را برطرف ، نقاط قوت را تقویت و ویژگی های جدید را معرفی کند. اما بسیاری از کاربران از این ویژگی ها و امکانات خبر ندارند زیرا کم تر کسی پیدا می شود که توضیحات رسمی منتشر شده برای هر آپدیت و نسخه جدید را بخواند. برای همین با مطالعه این مطلب ما به شما ترفند های کاربردی اسپاتیفای را آموزش می دهیم که به قطع تا به حال از همه آن ها اطلاع نداشتید. این ترفند ها ممکن است هزینه های شما در اپ اسپاتیفای را نیز کاهش دهند

مبلغ کمتری برای خرید نسخه Premium اسپاتیفای بپردازید.

اگر شما تا به حال اپلیکیشن اسپاتیفای برای iOS را دانلود کرده باشید و برای مدتی از حساب کاربری رایگان به همراه تبلیغات استفاده کرده باشید ؛ ممکن است به ارتقا دادن اپ و خریدن نسخه Premium فکر کرده باشید. شما این کار را می توانید از طریق خود اپ و پرداخت مبلغ ماهیانه با اپل ایدی به راحتی انجام دهید.

اما آیا می دانستید که این کار هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت؟

اگر نمی دانستید ، باید بگوییم که اپل برای این ویژگی و پرداخت هزینه از اسپاتیفای با اپل ایدی ، از شما یک هزینه اضافی نیز می گیرد. در این حقیقت شما مبلغ بسیار بیشتری از آن چه که باید باشد را پرداخت می کنید.

به جای پرداخت ماهیانه از طریق اپ استور اپل ، بسیار بهتر است که به کلی از سیستم اپل استفاده نکنید و ثبت نام و پرداخت هزینه ها را از طریق وب سایت انجام دهید. برای انجام این کار:

۱- با استفاده از مرورگر سافاری دستگاه iOS ای خود به وب سایت اسپاتیفای بروید.

۲- بر روی آیکون منو در بالا و نزدیکی گوشه سمت راست صفحه نمایش بزنید و پس از آن گزینه Log In را انتخاب کنید.

۳- با استفاده از فیس بوک یا وارد کردن نام کاربری و رمز ورود وارد حساب کاربری شوید و سپس Log In را بزنید.

۴- به پایین تر بروید تا به قسمت عضویت ها برسید و بر روی Get Premium بزنید. همچنین اگر شما اسپاتیفای را فقط برای خودتان نیاز ندارید و اعضای خانواده تان نیز از آن استفاده می کنند ، بد نیست به گزینه عضویت خانوادگی نیز نگاهی بیندازید.

۵- در صفحه بعد به پایین بروید تا روش های پرداخت را مشاهده کنید. با زدن بر روی آیکون سه نقطه ( … ) می توانید همگی روش های پرداخت را مشاهده کنید و از میان آن ها روش مورد نظر تان را انتخاب کنید.

۶- هنگامی که اطلاعات پرداخت خود را وارد کردید بر روی گزینه Start my Spotify Premium بزنید.

اگر هم که شما نسخه دستکتاب برنامه اسپاتیفای را نیز بر روی کامپیوتر خود نصب کرده باشید ، می توانید از همین راه گفته شده برای خرید نسخه Premium استفاده کنید. در این حالت نیز شما به وب سایت اسپاتیفای خواهید رفت اما حداقل دیگر مبلغ بسیار بیشتری را برای پرداخت از طریق اپ استور اپل پرداخت نخواهید کرد.

تنظیمات پخش را برای بهبود کیفیت موسیقی دستکاری کنید.

برنامه iOS اسپاتیفای چند بخش تنظیمات دارد که می توان آن ها را برای بهبود بخشیدن به کیفیت پخش موسیقی ، دستکاری کرد.

در تنظیمات اپ چندین انتخاب وجود دارد که در بهبود کیفیت پخش صدا موثر است. این تنظیمات برای صدای بهتر در هنگام پخش موسیقی و همچنین استفاده از حالت آفلاین اسپاتیفای برای دانلود آهنگ ها بر روی دستگاه تان و پخش هنگامی که به اینترنت دسترسی ندارید ، کاربرد دارند.

به احتمال زیاد شما نیز مانند اکثر کاربران دیگر تا به حال از این تنظیمات خبری نداشتید و در نتیجه آن ها در حالت پیش فرض خود باقی مانده اند. این موضوع برای گوش دادن موسیقی و استفاده عمومی خوب است اما شما می توانید این تنظیمات را تغییر دهید تا کیفیت صدا را به حداکثر ممکن برسانید.

ترفند های کاربردی اسپاتیفای :ارتقا کیفیت صدا برای پخش و دانلود کردن

۱- ابتدا بر روی آیکون سه نقطه ( … ) در بالا گوشه سمت چپ صفحه نمایش بزنید. از منو فرعی که به شکل یک چرخ دنده نمایش داده می شود ، Setting را انتخاب کنید.

۲- اولین چیزی که باید دستکاری شود ، کیفیت پخش است پس بر روی قسمت Streaming Quality بزنید.

۳- برای تنظیم کیفیت صدایی که از دستگاه iOS شما پخش می شود ، قسمت Stream Quality را پیدا کنید.

۴- شما خواهید دید که تنظیمات پیش فرض بر روی حالت خودکار قرار گرفته است. این موضوع اگر ایفون شما محدودیت مصرف اینترنت دارد خوب است اما اگر این محدودیت وجود ندارد می توانیم کیفیتی بهتر با تغییر تنظیمات داشته باشید. به صورت پیش فرض موسیقی با کیفیت ۹۶ کیلو بیت بر ثانیه پخش می شود. اما دو حالت بالا تر وجود دارند که اگر مشکل مصرف اینترنت نداشته باشید ، ارزش انتخاب داند. اگر گزینه High را انتخاب کنید کیفیت پخش ۱۶۰ کیلو بیت بر ثانیه خواهد بود ؛ و اگر گزینه Extreme را انتخاب کنید کیفیت پخش ۳۲۰ کیلو بیت بر ثانیه می شود. البته این تنظیمات بالا تر تنها در صورتی امکان پذیر است که نسخه و حساب کاربری premium را داشته باشید.

۵- در کنار ارتقا دادن کیفیت صدای پخش ، شما می توانید کیفیت بهتری برای دانلود آهنگ ها برای زمانی که آفلاین هستید نیز دریافت کنید. برای این کار در قسمت Download Quality بر روی گزینه High و یا Extreme بزنید. البته واضح است که اگر از تنظیمات Extreme استفاده کنید ، زمان دانلود آهنگ ها افزایش پیدا خواهد کرد و حجم بیشتری از فضای ذخیره سازی دستگاه شما اشغال خواهد شد.

۶- پس از این که این دو تنظیمات را دستکاری کردید، می توانید با زدن بر روی آیکون فلش در بالا گوشه سمت چپ صفحه نمایش به منو تنظیمات اصلی باز گردید و نیازی به ذخیره تنظیمات به صورت جداگانه نیست.

ترفند های کاربردی اسپاتیفای :با استفاده از اکولایزر ، صدا را تنظیم کنید

یکی از جالب ترین و بهترین ویژگی های اپ iOS اسپاتیفای این است که شما می توانید به سرعت کیفیت صدا را با استفاده از اکولایزر ( EQ ) ارتقا دهید. برای شروع ابزار اکولایزر دارای ۲۰ حالت از پیش تعیین شده مختلف می باشد. از این حالت ها می توان به بخش های معمول اکولایزر مثل افزایش و یا کاهش bass و ژانر های مختلف موسیقی اشاره کرد.

شما همچنین می توانید که تنظیمات اکولایزر مخصوص به خود را به صورت دستی ایجاد کنید تا باند های فرکانس صدا با هدفون یا اسپیکر شما سازگار باشد. قبل از انجام مراحل زیر ما به شما پیشنهاد می کنیم که یک موسیقی را پخش کنید تا تاثیر استفاده از ابزار های اکولایزر بر صدای موسیقی را بشنوید و متوجه شوید.

۱- برای دسترسی به بازار های اکولایزر ، در منو تنظیمات بر روی گزینه Playback بزنید.

۲- سپس Equalizer را انتخاب کنید. کمی به پایین بروید اگر این بخش مشاهده کنید.

۳- تنظیمات اکولایزر به صورت پیش فرض غیر فعال است پس با زدن بر روی دکمه کنار آن ، آن را فعال کنید.

۴- در لیست بخش های مختلف اکولایزر به دنبال ابزار مورد نظر خود بگردید و برای استفاده برروی آن بزنید.

۵- اگر کنترل کامل بر تنظیمات می خواهید ، انگشت خود را بر روی هر کدام از نقطه ها بگذارید و آن را به بالا یا پایی بکشید تا باند های فرکانسی را به صورت جداگانه تنظیم کنید.

۶- هنگامی که تنظیماj مورد نظرتان را در ابزار اکولایزر ( EQ ) انجام دادید ، دو بار بر فلش برگشت بزنید تا به منو اصلی باز گردید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =