جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

واکنش ایموجی iMessage و زمان بندی ارسال پیام در آی مسیج در آی او اس ۱۸

واکنش ایموجی iMessage و زمان بندی ارسال پیام در آی مسیج در آی او اس 18
فهرست مطالب

همه ما منتظر رویداد WWDC اپل هستیم تا با محصولات جدید این کمپانی آشنا شویم. یکی از مهم‌ترین موارد، ویژگی‌های جدیدی است که همراه با آی او اس ۱۸ و در iMessage در دسترس قرار می‌گیرند. برای اطلاع از قابلیت زمان بندی ارسال پیام در آی مسیج، با انارمگ همراه باشید.

گزارشاتی که از بلومبرگ به دست ما رسیده، نشان‌دهنده انتشار ویژگی‌های جدیدی در آی مسیج است. مارک گورمن به طور مستقیم، به واکنش ایموجی آی مسیج و همچنین قابلیت زمان بندی پیام در آی او اس ۱۸ اشاره کرده است.

قابلیت‌های جدید آیمسیج در آی او اس ۱۸

اپل تلاش کرده تا با توجه به نیاز کاربران، دو ویژگی جدید کاربردی را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

ارتقاء سیستم Tapback

این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا احساسات و واکنش‌های خود را در آی مسیج، شخصی سازی کنند و ایموجی‌های دلخواه خود را انتخاب کنند.

واکنش ایموجی آیمسیج از زمان انتشار آی او اس ۱۷ مورد توجه کاربران بود. در نسخه مذکور، امکان پاسخ دادن به پیام‌ها به شکل ایموجی وجود داشت، اما از نظر بصری تکامل یافته نبود.

در نسخه قبلی، ایموجی‌ها تنها به ۶ دسته کلی محدود می‌شدند که عبارتند از:

عشق، دوست داشتن، دوست نداشتن، تاکید، پرسش و طنز.

در آی او اس ۱۸، می‌توان هر احساسی را به دلخواه ایجاد کرد و برای مخاطب خود فرستاد. بدین معنی که شرایط ایجاد ایموجی‌های سفارشی برای کاربران وجود دارد.

علاوه بر این، در نسخه آی او اس ۱۸ آی مسیج، افکت‌های متنی بیشتری در کنار Screen و Bubble Effects، برای بیان احساسات در دسترس هستند.

قابلیت واکنش ایموجی و زمان بندی ارسال پیام در آی مسیج
قابلیت واکنش ایموجی و زمان بندی ارسال پیام در آی مسیج

زمان بندی ارسال پیام در آی مسیج

دومین ویژگی کاربردی و پر طرفدار، قابلیت زمان بندی ارسال پیام در آی مسیج هست که به کاربران پر مشغله کمک می‌کند تا یک پیام ضروری را فراموش نکنند. به این شکل که آن را در همان لحظه نوشته و برای ارسال در زمان مورد نظر خود برنامه ریزی کنند.

ایموجی‌های جدید آیمسیج در کنار همان ایموجی‌های قبلی ظاهر می‌شوند و همین موضوع، باعث دسترسی سریع‌تر و رضایت بیشتر کاربران می‌شود.

علاوه بر این، به هماهنگی آی مسیج با دیگر پلتفرم‌های پیام رسان مانند فیس بوک و Discord منجر می‌شود.

لازم به ذکر است که قابلیت مذکور، مدت‌ها است که در اندروید وجود دارد و به همین دلیل، کاربران آی او اس از نبود این ویژگی شکایت داشتند. حالا اپل، با ارائه قابلیت زمان بندی پیام در آی او اس ۱۸، این مشکل را رفع کرده و به کاربران اجازه می‌دهد تا پیام را نوشته و برای ارسال در زمان مشخص، برنامه ریزی کنند. این ویژگی بخصوص برای افرادی که در کشورهای مختلف زندگی می‌کنند و مناطق زمانی یکسانی ندارند، مناسب است و می‌توانند پیام را در زمان بیداری مخاطب خود به آن‌ها ارسال کنند.

قابلیت‌های جدید پیام در آی او اس ۱۸

علاوه بر موارد گفته شده در این مطلب، پیش بینی می‌شود که اپل از RCS پیام‌ها در آی او اس ۱۸ پشتیبانی کند. این موضوع باعث می‌شود که کاربران بتوانند پیام‌های حاوی متن، تصویر و ویدئو را با کیفیت بسیار بالاتر و خواناتر به مخاطبین اندروید دارای RCS ارسال کنند.

این قابلیت جدید در اواخر سال جاری میلادی منتشر می‌شود، اما هنوز از جزئیات ویژگی مذکور اطلاعات کاملی در دست نیست‌.

برای اطمینان از ارائه ویژگی‌های جدید iMessage در آی او اس ۱۸، باید منتظر رویداد WWDC 2024 در چند روز آینده باشیم، زیرا اپل از قابلیت‌های Tapback ایموجی و زمان بندی ارسال پیام در آی مسیج در این رویداد رونمایی خواهد کرد. برای اطلاع از تغییرات دسترسی در آی او اس ۱۸، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *