با بازی Pocket Build جهان مورد علاقه خودتان را بسازید + ترفند های کاربردی برای تازه واردها

برای مدت زمانی زیادی بود که قصد داشتیم به معرفی و بررسی بازی pocket Build بپردازیم اما در انجام این کار مطمئن نبودیم زیرا بررسی این بازی به صورت کامل کار دشواری محسوب می شود زیرا pocket build یک بازی عادی نیست. اما به تازگی pocket build به عنوان “بازی روز” اپل انتخاب شد و به همین دلیل ما نیز تصمیم گرفتیم به بررسی این بازی بپردازیم و ترفند های کاربردی این بازی را نیز به کسانی که تازه وارد هستند آموزش دهیم

بازی pocket build بدون تبلیغات زیاد و سر و صدا در اوایل ماه نوامبر سال گذشته توسط moon Bear و با قیمت ۳.۹۹ دلار منتشر شد. برخی همان هفته به عنوان یکی از بازی های جدید با پتانسیل بالا آن را معرفی کردند اما توجه بیشتری به آن نشد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن u5sqymnytwv11-1024x576.jpg است
 
 

بسیاری از گیمر ها همیشه به یک بازی سبک شهر سازی علاقه مند بوده اند اما با ظهور پدیده F2P ، پیدا کردن یک بازی شهر سازی معتبر که در پس خود تبلیغات و ایتم های پولی زیادی را پنهان نکرده است بسیار سخت است. بازی های F2P یا همان Free to Play به معنای بازی های رایگان است که دانلود و شروع به بازی کردن در آن ها رایگان است اما امکانات و مراحل اولیه و بسیار ابتدایی را در اختیار شما قرار می دهند و پس از مدتی برای پیشرفت در بازی و یا خرید امکانات و ایتم ها باید پول پرداخت کنید. گاهی اوقات هم آنقدر تبلیغات زیاد است که برای خلاص شدن از شر تبلیغات نسخه Premium یک بازی یا برنامه را باید خریداری کنید. در نتیجه پیدا کردن یک بازی شهر سازی premium در اپ استور همانند پیدا کردن یک اسب تک شاخ است! بازی pocket build شما را مجبور به پرداخت هیچ هزینه ای در هنگام بازی کردن نمی کند.

 

البته بازی pocket build بیش از فقط یک بازی شهر سازی ساده است. این عنوان یک بازی با تم جعبه شنی ( sandbox) نیز هست که تنها محدودیت ، قوه خیال شما است و بازی هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نمی کند. یکی از دلایلی که بررسی pocket build کار دشواری است ، ارائه یک تعریف ثابت برای آن است زیرا به صورت دائم با محتوای جدید در حال آپدیت شدن است و بعضی ان را یک بازی می دانند و بعضی نیز آن را یک تجربه آرامش بخش و سرگرم کننده در نظر می گیرند.

نکته ای که ما در مورد Pocket Build بسیار دوست داشتیم این بود که به غیر از آموزش اولیه مختصر، هیچ چیز دیگری در بازی وجود ندارد که به شما بگوید چه کاری باید انجام دهید یا کجا بروید. شما بازی را در یک صفحه خالی شروع می کنید. در این مورد شوخی نمی کنیم؛ به غیر از منو ، کل صفحه خالی است. شما کار زمنیه را هر طور که می خواهید انجام می دهید. زمین چمن، کوهستان، رودخانه و بسیاری دیگر همگی با یک سیستم تقریباً ساده قابل ساخت هستند. شما هنگامی که بازی را شروع می کنید، هر گاه که در مکانی هستید که کار چندانی برای انجام وجود ندارد و یا حوصله تان سر رفته است، خود را در حال انجام این بازی و پرداختن به کوچک ترین جزئیات خواهید یافت تا بهترین و بی نقص ترین سازه را داشته باشید.

همان طور که گفتیم، تیم سازندگان به صورت مداوم در حال طراحی و اضافه کردن محتوای جدید به بازی هستند. هنگامی که برای اولین بار چند ماه پیش عرضه شد ، pocket build عنوانی خوب بود اما به چند مورد پیشرفت و بهبود نیاز داشت. استودیو moon bear به نظرات همه بازیکنان و طرفداران توجه می کند و تقریباً هر هفته مشکلات بازی را برطرف یا قسمت هایی را اضافه می کند. هر گاه که شما منو را باز می کنید یک قسمت و قابلیت یا ویژگی جدید خواهید یافت که می تواند مدت ها شما را سرگرم کند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن pocket-build-1.png است
 
 

ما می توانیم در مورد تمام قسمت ها و جزئیات بازی pocket build برای شما توضیح دهیم اما این کار برای همیشه طول می کشد و بهتر است خودتان ان ها را تجربه کنید. پس اگر طرفدار باز ی های سبک سندباکس، شبیه ساز و شهر سازی هستید ، pocket build یک انتخاب جادویی برای شما است که از تجربه آن پشیمان نمی شوید. هیچج قانونی وجود ندارد، هیچ امتیازی وجود ندارد ، هیچ مدیریتی وجود ندارد ، هیچ پولی در بازی وجود ندارد، هیچ پرداخت درون برنامه ای وجود ندارد و فقط باید بسازید! زیبایی این عنوان به همین است. اگر هم بازی pocket build را دانلود کرده اید و می خواهید شروع کنید ما برای شما ترفند های کاربردی آن را برای پیشرفت آورده ایم :

۷ ترفند کاربردی برای تازه وارد ها در بازی pocket build

اگر شما در دنیای بازی pocket build تازه وارد شده اید و هنوز چندان با زیر و بم ان آشنا نشده باشید، ممکن است برای شروع به بازی کردن و فهمیدن چگونگی انجام آن به مشکل بر بخورید. ما در این بخش به شما ترفند ها و نکته های به درد بخور و کاربردی را آموزش می دهیم تا بتوانید به سرعت به مهارت کافی در انجام بازی برسید و خود نکته ها و قابلیت های دیگر را کشف کنید.

حالت Ultimate Sandbox

هنگامی که شما بازی را آغاز می کنید، شما محدود به ایتم هایی هستید که می توانید با غذا، چوب و منابع طلای خود دریافت کنید اما حالت Ultimate Sandbox در اصل به شما منابع بی پایان می دهد و قادر خواهید بود از نهایت خلاقیت خود استفاده کنید و با آزادی عمل کامل به ساخت و ساز بپردازید. شما از قسمت تنظیمات به سادگی منی توانید این حالت را فعال کنید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_settings-1024x576-1.jpg است
 
 

حالت اول شخص (First Person)

با عرضه آخرین اپدیت برای بازی ، حالا شما می توانید به حالا اول شخص وارد شوید. با این ویژگی جدید ، شما می توانید به عنوان مثال یک غار خلق کنید و به درون آن ها نگاهی بیندازید. برای فعال کردن این بخش، یک شخص بر روی زمین بگذارید، بر روی آن نفر کلیک کنید و سپس گزینه شکل سپر را بزنید. بر روی گزینه آخر که Control ( beta) بزنید و سپس مورد سبز رنگ I understand را انتخاب کنید. حالا شما می توانید به اطراف بروید و گشت و گذار کنید. البته لازم به ذکر است که این ویژگی هنوز در حالت بتا قرار دارد و در طی آپدیت های بعدی بهبود خواهد یافت.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_fp_mode1-1024x576-2.jpg است
 
 
این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_fp_mode-1024x576-1.jpg است
 
 

حالت Super precise

اگر شما دوست دارید ساختمان های مختلف را با هم ترکیب کنید تا سازه های خاص بسازید، حالت super precise یک راه عالی برای انجام این کار است. این حالت باعث ساده تر شدن قرار دادن اجسام روی هم و یا قرار دادن اجسام در فضای تنگ تر در کنار هم می شود. شما این حالت را می توانید در بخش تنظیمات ساختمان فعال کنید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_snap_settings-1024x576-1.jpg است
 
 

یک راه عالی برای افزودن جزئیات بیشتر به سازه های تان ، ترکیب ایتم های مختلف است که به شما مثال هایی را نشان می دهیم.

یک میز با یک لیوان نوشیدنی:

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_table_glass-1024x1024-1.jpg است
 
 

یک توده از اسکلت:

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_skeletons-1024x1024.jpg است
 
 

حذف سریع:

می خواهید کاشی ها را سریع تر حذف کنید؟ حالت حذف کاشی ها را به Fast delete تغییر دهید. این کار به شما اجازه می دهد تا با یک بار زدن بر روی هر کاشی ان را حذف کنید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_tile_delete_mode-1024x576-1.jpg است
 
 

منظره ها

هر گاه که شما می خواهید در بازی pocket build جزیره خود را با صخره های زیبا می سازید، مطمئن شوید که طرح کلی و زمینه آن را ابتدا انجام دهید. اگر در همان ابتدا طرح کلی آن را خلق نکنید کار شما برای ایجاد منظره ها به مقدار زیادی دشوار می شود. هنگامی که طرح کلی را درست کردید نیز بهتر است که یک لایه دیگر را در داخل اضافه کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ کاشی از جزیره بیرون نزند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_landscape-1024x550-1.jpg است
 
 

اگر هم که نمی خواهید مناظر و دورنما خود را خلق کنید ، همیشه می توانید از منظره و چشم انداز های پیش فرض استفاده کنید و یا از زبانه Featured یا قابلیت جست و جو ، منظره های دیگری را دانلود کنید.

چرخش پیشرفته ( Advanced rotation )

اگر می خواهید که جزیره شما ظاهری طبیعی تر داشته باشد، سعی کنید تا بافت گیاهی با استفاده از ویژگی چرخش پیشرفته طبیعی تر خلق شود و به نظر برسد. همچنین سعی کنید که گل ها را به صورت انبوه قرار دهید تا آن ها نیز به شکلی بهتر طبیعی به نظر برسند. در پایین می توانید تفاوت را ببینید.

بدون چرخش پیشرفته:

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_without_rotation.jpg است
 
 

با چرخش پیشرفته:

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_with_rotation.jpg است
 
 

مواد منفجره

شما می توانید از مواد منفجره برای نابود کردن و از بین بردن حجم و مقدار زیادی از زمین ها و اشیا استفاده کنید. در هر جای جهان خود که خواستید یک تی ان تی و یک چاشنی قرار دهید تا تی ان تی را منفجر کنید.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن blog_explosion-1024x576-1.jpg است
 
 
 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =