جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

معرفی و آموزش کار با ابزارهای کاربردی برنامه ادیت عکس پیکس آرت

آموزش کار با پیکس آرت
فهرست مطالب

برنامه ویرایش عکس PicsArt بهترین اپ رایگان برای ویرایش عکس در تلفن های همراه است.در این مطلب از انارمگ معرفی و آموزش گام به گام کار با ابزارهای نرم افزار پیکس آرت در آیفون و اندروید همچنین چگونگی خلق ۸ استایل ویرایش شده شگفت انگیز را با استفاده از پوشش , برچسب و فیلتر های خلاقانه را یاد خواهید گرفت.

آموزش کار با اپلیکیشن PicsArt در آیفون

برای شروع به کار و  آموزش ویرایش عکس در PicsArt, برنامه را باز کنید , بر روی + کلیک کنید و سپس از میان ویرایش(edit) , کلاژ (collage) , طراحی (draw) و دوربین (camera) یکی را انتخاب کنید.


PicsArt

در این دستورالعمل گام به گام ما چگونگی ویرایش عکس با استفاده از نوار ویرایش picsart  که شما تمامی ابزار ویرایش برتر را می توانید آن جا یافت کنید , به شما آموزش می دهیم. ابزاری همچون افکت های رنگی , تصاویر پوششی , عوض کردن تصویر پس زمینه و … . همچنین با PicsArt  شما می توانید کلاژ , اضافه کردن خط در طراحی و یا حتی گرفتن عکس با دوربین را انجام دهید.

چگونگی ویرایش با ۸ سبک فوق العاده را در PicsArt یاد بگیرید:

  1. پراکندگی خلق کنید (dispersion)
  2. افکت و فیلتر به عکس اضافه کنید (effects & filters)
  3. برچسب یا استیکر اضافه کنید (stickers)
  4. به تصویر خطوط اضافه کنید ) lines)
  5. تصویر پس زمینه را با قطع کردن عوض کنید (change background with cutout)
  6. با اصافه کردن تصویر پوشش ایجاد کنید ( overlays)
  7. ماسک خلق کنید (masks)
  8. دستکاری  رنگ با curves tool (color)

پراکندگی خلق کنید ( PicsArt photo editor)

آموزش ویرایش عکس در PicsArt حاوی انبوهی از ابزار برای ویرایش جذاب و فوق العاده استاست.در این قسمت ابزار پراکنده کننده را که مثلت های معلق و پراکنده در عکس ایجاد می کند را به شما معرفی می کنیم

dispersion

به به نوار ابزار بروید و dispersion و اندازه قلم مو خود را انتخاب کنید.

 
dispersion

چند خط دور شکل مورد نظر خود در عکس بکشید و بر روی علامت فلش کلیک کنید. به این صورت در تصویر شما مثلث هایی پراکنده خلق می شوند

dispersion

برای این که اندازه مثلث ها را بزرگتر یا آن ها را پراکنده تر کنید , گزینه stretch را به سمت راست منتقل کنید. سپس گزینه اعمال (apply) را بزنید تا ویرایش خود را ذخیره کنید.به همین سادگی! ابزار پراکننده کننده بسیار مفرح و آسان است که با استفاده از این قابلیت اپ picsArt می توانید در چند ثانیه  ظاهری هنرمندانه به عکس خود بدهید

اضافه کردن افکت و فیلتر (effects & filters)

افکت ها ابزاری ویرایشی جذاب خستند که درست همانند فیلتر ها می توانن بر روی تصویر اعمال شوند. PicsArt حاوی مجموعه ای متنوع از effect  ها است تا از میان آن ها افکت دلخواهتان را انتخاب کنید

effects & filters

این افکت ها در رنج گسترده ای از افکت رنگ های مخفی تا افکت HDR ( محدوده دینامیکی بالا) و فیلتر های اشباع شده وجود دارند که می توانن تصاویر را شبیه به نقاشی کنند

effects & filters

افکت های مختلف را انتخاب و امتحان کنید تا استایل های مختلفی را ببینید

effects & filters

یکی از پرکاربد ترین افکت های PicsArt , فیلتر colorize است که می تواند کل تصویر را در طیف رنگی متفاوتی ارئه دهد.افکت colorize  را انتخاب و سپس طیف رنگی دلخواهتان را بر روی تصویر اعمال کنید

effects & filters

پاک کن را انتخاب و فرد درون تصویر را برای افکت غیرفعال کنید تا فقط تصویر پس زمینه رنگ آمیزی شود. افکت colorize روشی ساده برای تغییر رنگ تصویر پس زمینه با حفظ رنگ های اصلی یا شخص یا شیء ای در تصویر می باشد.

آموزش اضافه کردن استیکر (stickers) روی عکس در پیکس آرت

برچسب ها تصاویری هستند که می توانند بر روی تصاویری دیگر قرار بگیرند. برنامه PicsArt محتوی میلیون ها برچسب با افکت هایی همچون مارپیج , دود, لکه های رنگی , اموجی, بال و قلب و …, می باشد

stickers

برای خلق یک مارپیچ در حال گردش دور یک شخص , برچسب مارپیچ را انتخاب و روی قسمت دلخواه اضافه کنید. مارپیچ را از اطراف بگیرید و بزرگ یا کوچک تر کنید تا به اندازه مد نظر برسید. ابزار پاک کن را انتخاب و مارپیچ های اضافی را حذف کنید تا واقعی تر به نظر برسد.

stickers

شما همچنین می توانید وضوح یا طیف رنگی مارپیچ را عوض کنید تا با عکس یک دست تر شود

stickers

یکی دیگر از استیکر های پرطرفدار PicsArt اضافه کردن بال و اموجی به عکس ها است. برای اضافه کردن بال , برچسب مورد نظر را انتخاب و ان را در طرفین شخص قرار دهید. از پاک کن استفاده کنید تاقسمت هایی که روی لباس یا بدن قرار گرفته است را پاک کنید.PicsArt  پر از استیکر هایی است که با انتخاب ان ها عناصری بامزه به عکس شما افزوده می شود.

اضافه کردن خطوط وطراحی

ابزار طراحی اجازه خط کشیدن و طراحی آزادانه بر روی عکس به شما می دهد. ابزار طراحی در اشکال , اندازه, وضوح و ضخامت های مختلف وجود دارد.شما حتی می توانید رنگ خطوط را هم تغییر دهید.یکی از استفاده های محبوب طراحی, کشیدن خط دور یک شخص در عکس است.

drawing line

برای انجام این کار ابزار طراحی را انتخاب کنید. روی تصویر قلم مو کلیک کنید و قلم مو مورد نظر را انتخاب کنید.

drawing line

 سایز را به ۲۲ و وضوح و انسجام را به ۱۰۰ تغییر دهید.

drawing line

شما می توانید طیف رنگی متفاوتی مثل صورتی یا سفید انتخاب کنید.سپس دور شخص خطوط کوچکی بکشید.کشیدن خطوط دور یک نفر ویرایشی ساده و جالب برای جلوه بیشتر شخص موردنظر است

آموزش تغییر رنگ پس زمینه با cutout در پیکس آرت

کاربران متعددی در PicsArt , می خواهند تا نحو تغییر رنگ پس زمینه عکس را یاد بگیرند. با قابلیت cutout , شما می توانید افراد یا اشیاء مختلف را از درون عکس برش دهیدو آن ها را به تصاویر دیگر یا پس زمینه ای متفاوت اضافه کنید.

cutout

برای انجام این کار, آیکون cutout و شخص  را انتخاب کنید.

cutout

اپ به صورت خودکار شخص درون عکس که می خواهد از عکس برش بخورد را با رنگ قرمز مشخص می کند. هر قسمت جا مانده ای را با قلم مو یا پاک کن اضافه یا حذف کنید. گزینه ذخیره را انتخاب کنید تا تصویر شخص برش خورده از عکس به صورت یک برچسب جدید ذخیره شود.

cutout

سپس عکس جدیدی که به عنوان پس زمینه می خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید. به قسمت برچسب ها بروید. برچسب برش خورده شخص باید در قسمت my stickers  ذخیره شده باشد.

cutout

برچسب برش خورده را انتخاب کنید. برچسب به پس زمینه جدید اضافه خواهد شد.از این قسمت شما می توانید تصاویر را با هم ترکیب, روشنایی و وضوح  آن هارا تغییردهید و…

cutout

وقتی که یک ترکیب زیبا از تصاویر ساختید دکمه اعمال) apply) را بزنید تا تصویر ذخیره شود

با اضافه کردن تصاویر یک پوشش ایجاد کنید (overlays)

قابلیت اضافه کردن نصویر یکی از بهترین حقه های PicsArt برای افزودن یک تصویر به مانند یک لایه بر روی تصویری دیگر است.در این مثال ما به شما نحوه اضافه یک لایه تتو بر روی دست یک شخص را نشان می دهیم

overlays

یک تصویر را باز کنید و به قسمت add photo  بروید تا یک تصویر ثانویه هم به تصویر اول افزوده شود.

overlays

اندازه تصویر دوم را تغییر دهید تا مناسب تصویر اول باشد.

overlays

سپس به قسمت blend بروید و بر روی گزینه multiply بزنید تا تصویر شفاف شود

overlays

کنتراست و روشنایی را به مقدار مورد نیاز تغییر دهید تا تصویر طبیعی به نظر برسد

آموزش استفاده از ابزار ماسک (masks) در پیکس آرت

ابزار mask بافت های جالب و ظاهری مانند پرتو های نور, تار کردن قسمت های بدون فوکوس (bokeh)و … به تصویر اضافه می کند.ابزار mask همانند افکت ها عمل می کند و همچون فیلتر ها شمایل متفاوتی را بر تصاویر اعمال می کند.

masks

اما تفاوت اصلی این است که ماسک ها همیشه کل تصویر را نمی پوشانند و معمولا یک افکت یا بافت را به قسمتی از تصویر اضافه می کنند.

masks

بعضی از ماسک ها مانند پرتو های نور و bokeh به عکس ظاهری جذاب می بخشند

آموزش تغییر رنگ با استفاده از curves tool در پیکس آرت

برنامه ویرایش عکس PicsArt یک برنامه عالی برای دستکاری رنگ های تصویر است. ابزار curves به صورت گسترده ای برای خلق یک پوشش قرمز و آبی روی تصاویر استفاده می شود.

curves tool

برای خلق این گونه تصاویر, یک تصویر را باز کنید, نوار ابزار را باز و سپس curves را انتخاب کنید.رنگ قرمز را انتخاب و نقطه ی بالا سمت راست چهارچوب را تا پایین تصویر بکشید تا رنگ تصویر به آبی تغییر کند.گزینه اعمال(apply) را بزنید تا تصویر در پوشه عکس های دوربین ذخیره شود.

curves tool

حالا دوباره تصویر اصلی را باز کرده و ابزار curves  را انتخاب کنید. این بار رنگ سبز را انتخاب و سمت راست بالای دایره را به پایین بکشید. سپس رنگ آبی را انتخاب کنید و همین کار را انجام دهید. تصویر شما باید قرمز روشن شود.

curves tool

گزینه اعمال (apply) را بزنیدو تصویر آبی را روی تصویر قرمز اضافه کنید

curves tool

تصویر آبی را آنقدر بزرگ کنید تا قسمت قرمز را کاملا بپوشاند.گزینه blend را بزنید و بعد lighten رابزنید تا یک پوشش سبک از رنگ های آبی و قرمز بگیرید. تصویر را حرکت دهید تا یک ظاهر نامرتب جذاب به دست اورید.

سخن پایانی

 در آخر بدون شک اپ PicsArt  یکی از محبوب ترین برنامه ها برای ویرایش عکس ها برای خلق افکت های جذاب است. با این برنامه همه می توانند نحوه ویرایش کردن حرفه ای را بدون خسته کنندگی که برنامه های ویرایش حرفه ای دیگر به ارمغان می اورند , یاد بگیرند.اگر شما دنبال یک برنامه ویرایش هستید که می تواند عکس ها را با هم ترکیب , استیکر و فیلتر و افکت های خیره کننده اضافه و استایلی زیبا به تصصویر بدهد, اپ PicsArt photo editor  بهترین برنامه برنامه برای شما است.

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *