جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

مقایسه مشخصات، طراحی، عملکرد و قیمت آیفون ۱۳ با آیفون ۱۱

تفاوت آیفون 13 و 11
فهرست مطالب

در این مطلب از بخش مقایسه محصولات در مجله اپل انارمگ، ما به بررسی شباهت و تفاوت آیفون ۱۳ و آیفون ۱۱ در زمینه عملکرد، مشخصات، طراحی و قیمت خواهیم پرداخت. تا انتها با ما همراه باشید.

اگر شما آیفون ۱۱ دارید و به فکر ارتقا به مدل جدید هستید و می خواهید ببینید که آیفون جدید ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد و یا می خواهید بودجه کمتری نسبت به آیفون ۱۳ را برای خرید گوشی همراه صرف کنید، مقایسه شباهت ها و تفاوت آیفون ۱۳ و ۱۱ می تواند کمک زیادی به شما کند. اگر هم که به دنبال مقایسه جامع‌تری از گوشی های هوشمند اپل هستید، ما یک مقایسه جامع و راهنمای خرید آیفون ۱۳، آیفون ۱۲ و آیفون SE را برای شما تهیه کرده ایم که می توانید در صورت تمایل به آن مطلب نیز مراجعه نمایید.

اگر شما آیفون ۱۱ دارید و از خرید آیفون ۱۲ صرف نظر کرده بودید، باید به صورت خلاصه بگوییم که شما در جدیدترین آیفون باید انتظار صفحه نمایش روشن‌تر، عمر باتری بیشتر، دوربین با کیفیت‌تر و پردازنده‌ی بسیار قدرت‌مندتر را داشته باشید. اما دقیقاً شباهت و تفاوت آیفون ۱۳ و ۱۱ از لحاظ مدل، طراحی، قیمت و عملکرد کلی چیست؟ آیا آیفون ۱۳ ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد و یا آیفون ۱۱ توانایی های مناسبی نسبت به مدل جدید دارد؟ ما به تمامی این سوالات در ادامه پاسخ می دهیم.

اگر به دنبال خرید آیفون هستید، آیفون ۱۱ مشمول یک تخفیف عالی شده است و حالا با قیمت ۴۹۹ دلار به فروش می رسد که می تواند قیمت بسیار وسوسه کننده ای باشد. شما برای خرید مدل هم اندازه آیفون ۱۱ در سری آیفون ۱۳، ۷۹۹ دلار بپردازید.

در حال حاضر، هر چهار مدل آیفون ۱۳ برای خرید موجودند و شما می توانید از میان مدل های آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو و همچنین آیفون ۱۳ پرو مکس دستگاه مد نظر خود را خریداری کنید.

شباهت و تفاوت های مشخصات آیفون ۱۳ و ۱۱ 

 
iPhone 13 mini
iPhone 13
iPhone 11i
قیمت پایه ۶۹۹ دلار ۷۹۹ دلار ۴۹۹ دلار
حافظه داخلی ۱۲۸GB, 256GB, 512GB ۱۲۸GB, 256GB, 512GB ۶۴GB, 128GB
اندازه صفحه ۵.۴ اینچ ۶.۱ اینچ ۶.۱ اینچ
روشنایی صفحه نمایش و وضوح تصویر ۲۳۴۰×۱۰۸۰/۸۰۰ nits ۲۵۳۲×۱۱۷۰/۸۰۰ nits ۱۷۹۲x 828/625 nits
پردازنده A15 A15 A13
دوربین پشتی ۱۲MP اصلی (ƒ/۱.۶); ۱۲MP فوق عریض (ƒ/۲.۴) ۱۲MP اصلی (ƒ/۱.۶); ۱۲MP فوق عریض (ƒ/۲.۴) ۱۲MP اصلی (ƒ/۱.۶), ۱۲MP فوق عریض (ƒ/۲.۴)
دوربین سلفی ۱۲MP TrueDepth (ƒ/۲.۲) ۱۲MP TrueDepth (ƒ/۲.۲) ۱۲MP TrueDepth (ƒ/۲.۲)
زوم دیجیتال پنج برابر پنج برابر پنج برابر
تنوع رنگ قرمز, Starlight, Midnight, آبی, صورتی قرمز, Starlight, Midnight, آبی, صورتی مشکی, سبز, زرد, بنفش, قرمز, سفید
Size ۵.۲x 2.5 x 0.3 اینچ ۵.۸x 2.8 x 0.3 اینچ ۵.۹x 3 x 0.33 اینچ
Weight حدوداً ۱۴۰ گرم حدوداً ۱۷۴ گرم حدوداً ۱۹۴ گرم
استاندارد ضد آب بودن IP68 IP68 IP68
عمر باتری ۸:۴۱ ۱۰:۳۳ ۱۱:۱۶ (۴G)

مقایسه مدل ها و قیمت آیفون ۱۳ و ۱۱

آیفون ۱۳ چهار مدل دارد؛ آیفون ۱۳ مینی ۵.۴ اینچی، آیفون ۱۳ ۶.۱ اینچی، آیفون ۱۳ پرو ۶.۱ اینچی و آیفون ۱۳ پرو مکس ۶.۷ اینچی. در این مطلب ما آیفون ۱۳ مینی و مدل استاندارد آیفون ۱۳ را با آیفون ۱۱ مقایسه می کنیم.

قیمت آیفون ۱۳ مینی از ۶۹۹ دلار شروع می شود و دارای ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی است. آیفون ۱۳ هم همان ۱۲۸ گیگابایت است و ۷۹۹ دلار قیمت دارد. شما با پرداخت ۱۰۰ یا ۳۰۰ دلار بیشتر، می توانید هر دو مدل را به ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی ارتقا دهید.

آیفون ۱۱ استاندارد ۶.۱ اینچی با قیمت ۴۹۹ دلار فروخته می شود و تولید مدل های ۱۱ پرو و پرو مکس متوقف شده است. مدل استاندارد دارای ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی است و شما می توانید مدل ۱۲۸ گیگابایتی را با قیمت ۵۴۹ دلار خریداری کنید.

تفاوت طراحی و تنوع رنگ آیفون ۱۳ و ۱۱

در زمینه طراحی، آیفون ۱۳ تفاوت های چشمگیری با آیفون ۱۱ دارد؛ به عنوان مثال در مدل جدید، بخش ناچ حدوداً ۲۰ درصد کوچک‌تر شده که در واقع فضای حقیقی صفحه نمایش را افزایش داده است. آیفون ۱۳ همچنین مانند آیفون ۱۲، از یک صفحه نمایش با محافظ سرامیکی بهره می برد که مقاومت دستگاه را در برابر ضربه خوردن و به زمین افتادن، بیشتر می کند.

هم آیفون ۱۳ و هم آیفون ۱۱ از لحاظ ضد آب بودن، دارای استاندارد IP68 اند؛ در نتیجه اگر آب بر روی گوشی شما ریخت و یا در آب افتاد، جای نگرانی وجود ندارد. البته میزان ضد آب بودن آیفون ۱۳ کمی قوی‌تر است و تا عمق ۶ متری زیر آب برای آن مشکلی پیش نمی آید. این رقم برای آیفون ۱۱ حدوداً ۲ متر است.

اگر مدل ۶.۱ اینچی آیفون ۱۳ را با آیفون ۱۱ مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که طراحی مدل جدید کمی صاف تر است. ابعاد آیفون جدید ۵.۸x 2.8 x 0.3 اینچ است و وزن آن هم تقریباً ۱۷۴ گرم می باشد؛ در حالی که ابعاد آیفون ۱۱ قدیمی تر، ۵.۹x 3 x 0.33 اینچ است و وزن آن هم ۱۹۳ گرم می باشد.

آیفون ۱۳ دارای تنوع رنگی پنج گانه شامل قرمز, Starlight, Midnight, آبی, صورتی است. آیفون ۱۱ در شش رنگ مشکی, سبز, زرد, بنفش, قرمز, سفید در دسترس خریداران می باشد.

آیفون 11

صفحه نمایش

صفحه نمایش آیفون ۱۳ مزیت های مهمی در مقایسه با آیفون ۱۱ دارد. روشنایی نمایشگر آیفون ۱۳، تا ۷۹۵ نیت هم می رسد که این رقم برای نمایشگر آیفون ۱۱، حداکثر ۶۲۵ نیت است. در نتیجه در زیر نور خورشید، شما صفحه نمایش ایفون ۱۳ را بهتر خواهید دید.

یکی تفاوت آیفون ۱۳ و آیفون ۱۱ ،وضوح تصویر می باشد. وضوح تصویر آیفون ۱۳، ۲۵۳۲×۱۱۷۰ پیکسل است. وضوح تصویر آیفون ۱۱، ۱۷۹۲x 828 پیکسل می باشد. به صفحه نمایش آیفون ۱۳ کنتراست بهتر و ناچ کوچک‌تر را هم اضافه کنید تا برنده قاطع این بخش مدل جدید آیفون باشد.

تفاوت آیفون 13 و 11

مقایسه دوربین آیفون ۱۳ و ۱۱

دوربین، بخشی است که آیفون ۱۳ با اختلاف زیاد نسبت به آیفون ۱۱ برتری دارد. سنسور اولترا واید جدید دوربین آیفون ۱۳، اجازه ورود ۴۷ درصد روشنایی بیشتر نسبت به ایفون ۱۲ را می دهد. دوربین ۱۲ مگاپیکسل اصلی هم دارای ویژگی sensor shift image stabilization است که قبلاً فقط در آیفون ۱۲ پرو مکس وجود داشت.

همچنین لنز wide دوربین آیفون ۱۳ دارای روزنه f/1.6 است؛ در حالی که آیفون ۱۱ دارای روزنه ۱.۸ است. به همین دلیل دوربین آیفون ۱۳ در نور کم عملکرد بهتری دارد.

همچنین در آیفون ۱۳ استایل های photographic خواهید داشت که به کمک آن ها می توانید در زمان عکس برداری، فیلتر های مورد علاقه خود را بر روی تصویر اعمال کنید.

اما بی‌شک جذاب‌ترین ویژگی جدید دوربین آیفون ۱۳، حالت سینمایی (cinematic mode) است که به صورت پویا و خودکار، فوکوس دوربین را با توجه به فیلم‌برداری شما، تغییر می دهد. اگر شی یا فردی که از ان فیلم‌برداری می کنید، حرکت کنید، فوکوس هم تغییر می کند. اگر فرد به نقطه ای دیگر نگاه کند، فوکوس هم بر روی آن نقطه قرار خواهد گرفت.

کیفیت ویدئو آیفون ۱۳ هم به صورت کلی بهتر است زیرا برای رنگ و کنتراست بهتر از HDR Dolby Vision پشتیبانی می کند.

تفاوت آیفون 13 و 11

تفاوت عملکرد سخت افزاری و اتصال ۵G آیفون ۱۳ و ۱۱ 

آیفون ۱۳ از اتصال ۵G پشتیبانی می کند اما در آیفون ۱۱ این قابلیت وجود ندارد. به همین دلیل در آیفون ۱۳ شما اتصال قوی‌تر و سریع‌تری به اینترنت جهانی خواهید داشت.

از لحاظ عملکرد سخت افزاری، اپل بر روی پردازنده آیفون ۱۳، چیپ A15، مانور زیادی داده است و حتی اعلام کرده است که این چیپ قوی‌ترین و سریع‌ترین پردازنده ای است که در گوشی های هوشمند و حتی دستگاه های اندرویدی به کار رفته است. عملکرد این چیپ ۵ نانومتری به مقدار قابل توجهی از چیپ A13 بیونیک ۷ نانومتری که در ایفون ۱۱ به کار رفته است، بهتر است؛ مخصوصاً زمانی که صحبت از اجرای بازی ها با گرافیک بالا و یا ویرایش ویدئو سنگین باشد. البته پردازنده A13 برای استفاده روزمره و اجرای عادی برنامه ها بسیار خوب است اما آن قدرت پردازنده آیفون ۱۳ را ندارد.

تفاوت آیفون 13 و 11

تفاوت بزرگ دیگر در بخش عملکرد سخت افزاری، به کار رفتن Neural Engine شانزده هسته ای در آیفون ۱۳ است. Neural Engine ایفون ۱۱ دارای هشت هسته می باشد. به دلیل همین پیشرفت، آیفون ۱۳ در پردازش تصاویر و حتی قابلیت live Text در iOS 15 بسیار بهتر عمل می کند.

بررسی تفاوت های آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو – کلیک کنید

مقایسه قدرت باتری و شارژ آیفون ۱۳ و ۱۱

در تست باتری هنگام وب گردی، آیفون ۱۱ رقم بسیار عالی ۱۱ ساعت و ۱۶ دقیقه را از خوی به جای گذاشت اما این مقدار با اتصال ۴G می باشد. اتصال ۵G میزان بیشتری انرژی مصرف می کند. آیفون ۱۳ با اتصال ۵G روشن، حدوداً ۱۰ ساعت و ۳۳ دقیقه شارژ نگه داشت که نسبت به ۸ ساعت و ۲۵ دقیقه آیفون ۱۲، یک پیشرفت چشمگیر محسوب می شود.

هم آیفون ۱۳ و هم آیفون ۱۱ از شارژ ۲۰w پشتیبانی می کنند که در ۳۰ دقیقه، دستگاه را ۵۰ درصد شارژ می کند.

نتیجه گیری

ما در آیفون ۱۳ شاهد تغییر چندان برجسته‌ای نسبت به آیفون ۱۱ نیستیم اما یکی سری پیشرفت های کوچک و بزرگ باعث شده اند که ایقون ۱۳ یک دستگاه بسیار عالی برای خرید باشد. بزرگ‌ترین مزیت های آیفون ۱۳ نسبت به آیفون ۱۱ از نظر ما اتصال ۵G، صفحه نمایش روشن‌تر و دوربین عریض و فوق عریض ارتقا یافته آن است. یک سری قابلیت های خوب مثل حالت سینمایی و حالت شب بهتر هم در دوربین آیفون ۱۳ وجود دارد. افزایش فضای ذخیره‌سازی در مدل استاندارد هم یک تغییر خوشایند محسوب می شود.

اگر شما به دنبال خرید یک آیفون خاص‌تر هستید، شاید بهتر باشد که منتظر آیفون ۱۴ بمانید، زیرا به نظر می رسد که در این مدل قسمت ناچ به کلی حذف شده باشد و تاچ آیدی زیر صفحه نمایش هم وجود داشته باشد. اما اگر شما آیفون ۱۱ دارید و از لحاظ بودجه هم مشکلی ندارید، آیفون ۱۳ یک انتخاب فوق العاده برای شما خواهد بود.

برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *