جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

اگر صفحه شکسته آیفون ۱۳ را تعویض کنید، فیس آیدی آن غیرفعال می شود!

مشکلات صفحه نمایش غیر اورجینال آیفون 13
فهرست مطالب

به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً یک قاب مناسب برای آیفون ۱۳ خود خریداری کنید زیرا در صورت آسیب دیدن صفحه نمایش آن، خسارت جبران‌ناپذیری را تجربه خواهید کرد. بدون شک رایج‌ترین خرابی فیزیکی گوشی های آیفون مربوط به ضربه خوردن و یا بر زمین افتادن است که منجر به شکستن صفحه نمایش می شود. با این که این مسئله بسیار معمول است، اپل در اقدامی عجیب، امکان تعویض صفحه نمایش آیفون را حذف کرده است؛ به این صورت که اگر شما صفحه نمایش آیفون ۱۳ را تعویض کنید، فیس آیدی دستگاه برای شما غیرفعال خواهد شد! در این مطلب از بخش اخبار مجله تخصصی اپل انارمگ، ما به صورت کامل به بررسی مشکلات صفحه نمایش غیر اورجینال آیفون ۱۳ و تصمیم غیرمنتظره اپل در این مورد می پردازیم. تا انتها با ما همراه باشید.

در حالی که بسیاری از تعمیرکاران و فعالان حوزه تعمیرات دستگاه های الکترونیکی به دنبال اصلاح قوانین هستند و می خواهند که شرکت های بزرگ این صنعت سیاست های خود را در مورد ساخت محصولات تغییر دهند، کمپانی اپل به تازگی و در اقدامی بسیار دور از انتظار، تصمیم گرفته است که مانع تعمیر مهم‌ترین آسیب دیدگی گوشی جدید خود شود!

وب سایت معروف تعمیرات دستگاه های الکترونیک و گوشی های موبایل، iFixit، در گزارشی جدید عنوان کرده است که اگر شما صفحه نمایش اورجینال آیفون ۱۳ را با هر قطعه غیراپلی تعویض کنید، قابلیت اساسی این دستگاه یعنی فیس آیدی، به صورت کامل غیرفعال می شود و همین موضوع باعث به وجود آمدن یکی از بزرگ‌ترین مشکلات صفحه نمایش غیراورجینال آیفون ۱۳ شده است. دلیل رخ دادن این مشکل، یک چیپ بسیار کوچک است که در پایین صفحه نمایش قرار داده شده است. طبق گزارش iFixit، صفحه نمایش از طریق همین چیپ میکروکنترلر بسیار کوچک به آیفون ۱۳ متصل است و اپل هنوز هیچ راهکاری برای متصل کردن صفحه نمایش جدید به آیفون بدون نیاز مراجعه به اپل استور و یا نمایندگی های قانونی، ارائه نکرده است.

iFixit اعلام کرده است که تکنیسین های قانونی نیاز دسترسی به Services Toolkit 2 اپل را دارند تا تعمیر دستگاه را در سرور های ابری اپل ثبت کنند و شماره سریال های صفحه نمایش و آیفون را در این سرویس همگام‌سازی کنند. تنها راه دور زدن این مشکل که iFixit با کاربران به اشتراک گذاشته است، جدا کردن این چیپ لحیم شده از صفحه نمایش اورجینال و قرار دادن آن در صفحه نمایش جایگزین است که به هیچ‌وجه کار آسانی نیست و نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد.

به همین دلیل شما باید قید تعمیرات خانگی را بزنید و حتی انجام این کار از تعمیرگاه های کوچک هم برنمی آید و تعویض صفحه نمایش شکسته آیفون ۱۳ کار هر کسی نیست مگر این که شما با غیرفعال شدن تنها راه ورود بایومتریک آیفون مشکلی نداشته باشید. حتی iFixit باور دارد که به خاطر همین اقدام اپل، بسیاری از تعمیرگاه های کوچک و مستقل دستگاه های اپلی مجبور به تعطیلی می شوند زیرا تعمیر صفحه نمایش و حل مشکلات صفحه نمایش غیر اورجینال آیفون ۱۳ نیازمند تجهیزات جدید گران‌قیمت و همچنین دوره های آموزش حرفه‌ای می باشد.

مقابله اپل و حتی هشدارهای سیستم عامل iOS در مورد استفاده از قطعات جایگزین و غیراپلی مقل دوربین، باتری و صفحه نمایش مسئله ای طبیعی و معمول است اما به نظر می رسد که این تصمیم جدید اپل در مورد آیفون ۱۳، تصمیمی غیرمنصفانه باشد. این موضوع با قوانین تعمیرات مغایرت دارد؛ قوانینی که شرکت ها را موظف می کند تا فرآیند تعمیر دستگاه های خود را امکان‌پذیر و ساده باشد.

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *