ویژگی های جدید iOS 16 و WatchOS 9 در رویداد WWDC 2022 معرفی می شوند

مارک گورمن، ژورنالیست مشهور خبرگزاری بلومبرگ، در جدیدترین گزارش خود ادعا کرده است که ویژگی های سیستم عامل های بعدی آیفون اپل واچ به مقدار زیادی ارتقا خواهند یافت. او باور دارد که در کنفرانس WWDC 2022 که در ۶ ژوئن برگزار خواهد شد، ویژگی های جدید iOS 16 و watchOS 9 به کاربران معرفی خواهند شد. گورمان معمولاً پیش‌بینی های دقیق و درستی در مورد برنامه های اپل دارد و به همین دلیل می توان از معرفی ویژگی های جدید سیستم عامل آیفون و اپل واچ در این رویداد اطمینان داشت.

گورمن در گزارش خود با ویژگی های جدید iOS 16 شروع کرد و گفت که شاهد پیشرفت هایی چشمگیر در سرتاسر سیستم عامل اپل خواهیم بود که شامل آپدیت نوتیفیکیشن و ویژگی های جدید سنجش سلامت می شود.

در مورد طراحی جدید، گورمن معتقد است که اپل رابط کاربری iOS 16 را به کلی تغییر نمی دهد و شاهد طراحی تازه نیستیم؛ اتفاقی که برخی از کارشناسان دیگر پیش‌بینی می کردند زیرا رابط کاربری آیفون از زمان iOS 7 تقریباً به همین شکل بوده است. 

یک ویژگی جدید و خوب دیگر، امکان استفاده از رابط کاربری چندکاره در iPadOS 15 می باشد و اپل تلاش کرد تا به کاربران این امکان را بدهد که تجربه بهتری از قابلیت های چندکاره سیستم عامل فعلی داشته باشند اما این ویژگی ها آن‌طور که کاربران حرفه‌ای می خواستند، نبود. شاید بالاخره در iOS 16 شاهد تغییرات مثبت این بخش باشیم.

به غیر از iOS 16 و iPadOS 16، گورمن ذکر کرده است که اپل واچ شاید دستخوش پیشرفت هایی مهم در بحث سنجش فعالیت و سلامت بشود. قبلاً این ژورنالیست گفته بود که سال ۲۰۲۲، سالی فوق‌العاده برای خط تولید اپل واچ خواهد بود و سه مدل اپل واچ جدید تا آخر امسال رونمایی خواهند شد.

گورمن همچنین دوباره اعلام کرد که احتمال معرفی و یا ارائه نکته‌ای جدید در مورد هدست واقعیت ترکیبی (Mixed-Reality) توسط اپل بسیار پایین است اما iOS 16 پر از ویژگی های مربوط به این هدست خواهد بود. او نوشت:

«تا آن‌جایی که من اطلاع دارم، رونمایی رسمی هدست واقعیت ترکیبی اپل در ماه ژوئن امکان‌پذیر نیست اما اطلاعاتی به دست آورده ام که حاکی از این است که نسخه های بتا iOS 16 با اسم رمز Sydney پر از ویژگی های مربوط به این هدست و نحوه ارتباط آن با آیفون است.»

این مسئله نشان می دهد که هدست اپل پس از iOS 16 رونمایی خواهد شد؛ این نسخه در ماه ژوئن منتشر می شود و تا زمان معرفی iOS 17 در پاییز سال ۲۰۲۳ به کار خود ادامه خواهد داد. البته ممکن است اپل مشغول آزمایش نرم‌افزارهای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی خود باشد و هنوز قصد ارائه آن ها را نداشته باشد. 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =