جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

آمار نصب آپدیت iOS 16 و iPadOS 16

آمار نصب آپدیت iOS 16 و iPadOS 16
فهرست مطالب

پس از انتشار iOS 16 و iPadOS 16 از پاییز امسال تاکنون، سرانجام اپل آمار مربوط به پذیرش و نصب این آپدیت‌ها را در ماه فوریه به اشتراک گذاشته است. طبق این آمار ۸۱ درصد از آیفون‌های معرفی شده طی ۴ سال گذشته در حال حاضر از آی او اس ۱۶ استفاده می‌کنند و ۷۲ درصد کل آیفون‌ها این بروزرسانی را دریافت کرده‌اند. آمار نصب آپدیت iOS 16 و iPadOS 16 بر اساس دیوایس‌هایی است که تا ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در اپ استور فعالیت داشته‌اند. طبق این گزارش آمار پذیرش iOS 16 بیشتر از iOS 15 بوده است اما در مورد آیپد او اس قضیه فرق می‌کند. خلاصه‌ای از این آمار در زیر آمده است:

آیفون‌های عرضه شده طی ۴ سال گذشته:

 • ۸۱ درصد iOS 16
 • ۱۵ درصد iOS 15
 • ۴ درصد نسخه‌های قدیمی‌تر

همه‌ی آیفون‌های فعال:

 • ۷۲ درصد iOS 16
 • ۲۰ درصد iOS 15
 • ۸ درصد نسخه‌های قدیمی‌تر

آیپدهای معرفی شده طی ۴ سال گذشته:

 • ۵۳ درصد iPadOS 16
 • ۳۹ درصد iPadOS 15
 • ۸ درصد نسخه‌های قدیمی‌تر

همه آیپدهای فعال:

 • ۵۰ درصد iPadOS 16
 • ۳۷ درصد iPadOS 15
 • ۱۳ درصد نسخه‌های قدیمی‌تر

مقایسه آمار پذیرش آپدیت iOS 16 و iPadOS 16

اپل این داده‌ها را از طریق وبسایت توسعه‌دهنده خود منتشر کرده است. طبق معمول اعداد پذیرش اپل در مقایسه با اندروید و سایر پلتفرم‌ها رقم قابل توجهی است. در مقایسه با iOS 15 و iPadOS 15 در سال گذشته چند تفاوت قابل توجه مشاهده می‌شود. نکته قابل توجه این است که اپل در سال گذشته آمار مربوط به نصب iOS 15 و iPadOS 15 را یک ماه زودتر و در ماه ژانویه منتشر کرد. با در نظر گرفتن این موضوع iOS 15 بر روی ۷۲ درصد از کل آیفون‌های عرضه شده طی چهار سال گذشته نصب شده است. در نتیجه پذیرش iOS 16 بیشتر از iOS 15 بوده است.

با این‌حال در مورد آیپد باید بگوییم که نصب iPadOS 16 نسبت به iPadOS 15 بر روی آیپد‌های معرفی شده طی ۴ سال گذشته حدود ۷ درصد عقب است. یکی از دلایل نرخ پذیرش بیشتر iPadOS 15 نسبت به نسخه جدید با توجه به آمار اعلام شده از آپدیت iOS 16 و iPadOS 16، ارائه قابلیت Stage Manager است که به کاربران امکان مدیریت همزمان چند پنجره را در آیپد می‌دهد. البته برخی از کاربران از رابط کاربری و عملکرد ضعیف این قابلیت شکایت داشتند و بهبودهای صورت گرفته در یک سال گذشته این مشکلات را برطرف کرده است.

نکته: iPadOS 16 یک ماه دیرتر از iPadOS 15 منتشر شد و این مساله باعث شده تا امکان مقایسه مستقیم ارقام وجود نداشته باشد.

آمار منتشر شده براساس دیوایس‌هایی که تا ۱۴ فوریه ۲۰۲۳ در اپ استور فعالیت داشته‌اند:

آمار نصب آپدیت iOS 16 و iPadOS 16 تا 14 فوریه 2023
آمار نصب آپدیت iOS 16 و iPadOS 16 تا ۱۴ فوریه ۲۰۲۳

آمار منتشر شده براساس دیوایس‌هایی که تا ۱۱ ژانویه ۲۰۲۲ در اپ استور فعالیت داشته‌اند:

آمار پذیرش ios 15 و ipados 15 تا 11 ژانویه 2022
آمار پذیرش ios 15 و ipados 15 تا ۱۱ ژانویه ۲۰۲۲

نظر شما نسبت به این آمار چیست؟ آیا آیفون خود را به سیستم عامل آی او اس ۱۶ بروزرسانی کرده‌اید؟ آیا از عملکرد آیپد خود با آپدیت iPadOS 16 راضی هستید؟ به نظر شما افزایش نرخ پذیرش این بروزرسانی‌ها به معنای بهبود عملکرد آن‌هاست؟ نظرات خود را در مورد آپدیت iOS 16 و iPadOS 16، با ما در میان بگذارید.

به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *