انارمگ
۰

اینستاگرام به زودی از NFT پشتیبانی خواهد کرد

NFT اینستاگرام

اینستاگرام، شبکه‌ی اجتماعی معروف که به دلیل نبود منابع کافی اپلیکیشن مخصوصی برای آیپد ندارد، قرار است به زودی از NFTها پشتیبانی کند. فیسبوک که به تازگی به Meta تبدیل شده و اینستاگرام را در زیرمجموعه‌ی خود دارد اعلام کرد که پشتیبانی از سری محتواهایی به‌هم ریخته آن‌هم روی اپلیکیشنی منظم و ساختارمند کار دشواری است اما Instagram می تواند از پس آن برآید! در پایین هر آن‌چه از NFT اینستاگرام می‌ دانیم را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. 

آدام موسری Adam Mosseri، رئیس اینستاگرام، در ویدئویی دیجیتالی، بدون سر و صدای اضافی از انتشار NFTها روی پلتفرم خود خبر داد؛ به طوری که هیچ جای شکی باقی نمی ماند و به احتمال خیلی زیاد NFTها به اینستاگرام می آیند. 

موسری گفت:

این هفته قرار است محتوای دیجیتالی پولی را از بسیاری از سازندگان و کلکسیون‌داران جمع‌آوری کنیم و آن‌ ها را روی اینستاگرام به اشتراک بگذاریم. هیچ هزینه‌ای برای انتشار محتوای دیجیتالی پولی روی اینستاگرام پرداخت نخواهید کرد.

و شاید واقعا هم با منطق جور در بیاید. فیسبوک به استخر متاورس شیرجه می زند و شاید NFTها اسباب‌بازی های استخری خوبی برای این غول شبکه های اجتماعی باشند. هنوز نمی دانیم که اینستاگرام قرار است چگونه از NFTها استفاده کند اما به نظر می رسد حالا بدون این که مجبور باشیم لینک های پلتفرم های مختلف را باز کنیم، می توانیم محتواهای دیجیتالی گران‌قیمت را در کنار عکس دوستانمان تماشا کنیم. 

اگر واقعا اخبار NFT اینستاگرام هیجان‌زده‌تان کرده است، می توانید چندتا از جزییات نسبتا مهم آن را در پایین مطالعه کنید:

  • تنها سازندگان و کلکسیون‌داران انتخاب‌شده می توانند محتوای مورد نظرشان را به اشتراک بگذارند؛
  • اینستاگرام از بلاکچین هایی مثل اتریوم و پولی‌گن پشتیبانی خواهد کرد؛
  • اینستاگرام از والت هایی مثل رینبو Rainbow، متاماسک MetaMask و تراست Trust پشتیبانی خواهد کرد؛

و این هم تمام چیزی که از NFT اینستاگرام می دانستیم. شما می توانید الکسنادرو وویچا Alexandru Voica متا را در توییتر دنبال کنید تا از اخبار به‌روز NFT باخبر باشید. حالا به زمانی رسیدیم می توانیم بنشینیم و به نوه هایمان بگوییم که “در زمان ما، اینستاگرام تنها مکانی برای اشتراک‌گذاری عکس بود!” 

همان‌طور که پیش‌تر در اخبار اپل مجله‌ی انارمگ به دلایل نبود اپلیکیشن آیپد اینستاگرام پرداختیم، همچنان این کمپانی بر سرم وضع خود استوار باقی مانده است:«بد نیست اپلیکیشن مخصوص آیپد عرضه کنیم اما تلاش و افراد زیادی برای این کار نیاز دازیم بنابراین هنوز فکری درباره‌ی آن نکردیم.» و این در حالی است که اینستاگرام قرار است به زودی از NFT پشتیبانی کند!

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دو =