معرفی جدیدترین ویژگی های امنیت اینستاگرام

اینستاگرام اعلام کرد که برخی از ویژگی‌های امنیتی مانند Your Activity (فعالیت شما) و Security Checkup (بررسی امنیتی) را برای کاربران سراسر جهان ارائه می‌دهد. بر اساس پست منتشر شده در یک وبلاگ، یکی از جدیدترین ویژگی های امنیت اینستاگرام که در سطح جهانی ارائه شده Your Activity است. از اواخر سال گذشته این گزینه‌ به‌طور آزمایشی شروع به‌کار کرد و تجربه‌ی مفید و جدیدی برای افرادی بود که می‌خواستند فعالیت خود را در اینستاگرام مشاهده و مدیریت کنند. با Your Activity کاربران می‌توانند بر محتوا و فعالیت خود را در سطح انبوه نظارت داشته باشند. علاوه بر این می‌توانند محتوا و تعاملات خود را بر اساس تاریخ مرتب و فیلتر کنند تا بتوانند کامنت‌ها، لایک‌ها و ریپلای استوری‌های گذشته خود را در بازه تاریخ خاصی جستجو کنند.

ویژگی دیگری که در نهایت برای همه عرضه خواهد شد Security Checkup است. که افراد را طی مراحل مختلف برای ایمن کردن حساب کاربری خود راهنمایی می‌کند. از این مراحل می توان به بررسی فعالیت‌های ورود به سیستم، بررسی اطلاعات پروفایل، تایید حساب‌هایی که اطلاعات ورود به سیستم را به اشتراک می‌گذارند و بروزرسانی اطلاعات تماس برای بازیابی حساب (بعنوان مثال ایمیل یا شماره تلفن) اشاره کرد. 

معرفی جدیدترین ویژگی های امنیت اینستاگرام
معرفی جدیدترین ویژگی های امنیت اینستاگرام

Instagram تاکید کرد که برای تکمیل فرایند بررسی امنیتی، کاربران باید در اینستاگرام به پروفایل خود بروند و سپس روی منوی بالا سمت راست ضربه بزنند. سپس به Settings، Security و Security Checkup بروند.

همچنین اینستاگرام با صفحه‌ی جدید Account Status کاربران را در صورت نقض دستورالعمل‌ها و قوانین اینستاگرام، مطلع و روشن می‌سازد. کاربران در آن‌جا می‌توانند مشاهده کنند که آیا پست آن‌ها حذف شده است و آیا حساب کاربری آن‌ها در خطر غیرفعال شدن قرار دارد یا خیر.

در نهایت این که اینستاگرام ویژگی جدیدی را آزمایش می‌کند که به افرادی که دسترسی به حساب کاربری‌شان را از دست داده‌اند کمک می‌کند. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که هویت خود را تایید کنند و از طریق یک دوست دوباره به حساب کاربری‌شان دست پیدا کنند. اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی را در آینده با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + بیست =