جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

آموزش کار با اپلیکیشن آب و هوا (Weather) در iOS 15

آموزش نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا در ios 15
فهرست مطالب

اپل در عین حالی که سادگی برنامه Weather را در iOS 15 حفظ کرده، با افزودن داده‌های Dark Sky به برنامه‌ی پیش‌بینی آب و هوایی کار قابل توجهی انجام داده است. برنامه‌ی آب و هوا در iOS 15 به خوبی قبل عمل می‌کند. در حالی که Dark Sky از اندروید و بسیاری از پلتفرم‌های دیگر حذف شده است، برنامه‌ی Weather در اپل قوی‌تر از قبل عمل می‌کند. در ادامه‌ی این مقاله در انارمگ با ما همراه باشید تا شما را با نحوه‌ی کار با اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15 آشنا کنیم.

اپلیکیشن Weather

همان‌طور که می‌دانید برنامه‌ی Weather اپل هیچ وقت یک برنامه‌ی ضعیف و بد نبوده، نکته این‎‌جا است که این یک برنامه‌ی پایه و اصلی است. Weather به اندازه‌ای پایه و اساسی است که نه تنها میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کنند، بلکه الگو و پایه‌ی بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث نیز به حساب می‌آید.

مسلما بهترینِ این برنامه‌ها Dark Sky است که شهرت بسیاری در صحت و دقت داده‌‌های آب و هوایی دارد. گرچه در خارج از ایالات متحده امریکا به طور کامل کار نمی‌کند، اما در ایالات متحده می‌تواند دقیق بگوید که در چه ساعتی باران می‌بارد و چه زمان باران متوقف خواهد شد. اطلاعات آن کاملا دقیق است.

اکنون این ویژگی (حداقل در ایالات متحده) به برنامه‌ی Weather اضافه شده است. گفته می‌شود که عناصر خاصی مانند نقشه‌های باکیفیت هوایی برای مناطق دیگر نیز قابل مشاهده خواهند بود. با این حال تا زمانی که iOS 15 رسما عرضه شود و توسط میلیون‌ها کاربر مورد استفاده قرار گیرد از دقت بارندگی‌ها آگاه خواهیم شد.

هرچند پیش‌بینی می‌شود که آن‌چه میلیون‌ها کاربر در اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15 دریافت خواهند کرد، برنامه‌ای با کاربرد آسان و رابط کاربری روان است. بعد از کمی کار و عادت کردن به آن خواهید دید که همیشه آن‌چه را که می‌خواهید به شما نشان خواهد داد.

آموزش کار با اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15
آموزش کار با اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15

اطلاعات قابل مشاهده در اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15

با دنبال کردن صفحه مجازی یکی از مهندسان اپل (به نام Novall Swift) می‌توانید در مورد برنامه‌ی پیش‌بینی آب و هوا Weather جدید بیشتر بدانید. اگر برای اولین بار است که از این برنامه استفاده می‌کنید، با موارد مختلفی رو به رو خواهید شد.

در نگاه اول شبیه آن‌چیزی است که در آی او اس ۱۴ وجود داشت. سپس انیمیشن‌های جدیدی بسته به شرایط آب و هوایی مشاهده خواهید کرد.

هنگامی که شما به دنبال چیزی هستید و اطلاعاتی می‌خواهید، آن زمان است که می‌بینید همه چیز با ظرافت خاصی تغییر کرده است. پیش بینی ساعتی آب و هوا گسترده‌تر از قبل شده است. به این معنی که در صفحه‌ی آیفون ۱۲ پرو، وضع هوا هر دو ساعت کمتر نیز قابل پیش بینی است و اطلاعات هر ساعت واضح‌تر و دقیق‌تر شده است.

به همین ترتیب پیش بینی هوای آینده، کمی فضای بیشتری برای هر روز فراهم کرده است. گرچه همه آن‌ها تحت نام پیش بینی ۱۰ روز آینده است، تنها ۹ روز را نشان می‌دهد.

همچنین دسترسی فوری به برخی از داده‌ها را از دست خواهید داد. در صفحه‌ی آیفون ۱۲ پرو برنامه‌ی iOS 14 Weather، ابتدا پیش بینی ساعتی را نشان می‌دهد سپس بازدید شما را به ۷ روز می‌رساند. در مقابل در صفحه‌ی آیفون ۱۱ پرو با iOS 15، در اولین نگاه ابتدا پیش بینی ساعتی را به علاوه سه روز آتی خواهید دید.

نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا
نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا

همه چیز روشن و واضح است. همچنین درباره‌ی اطلاعاتی که می‌خواهید سریع به آن دسترسی داشته باشید نیز فکر شده است. بنابراین بخشی از دلیل این که پیش بینی‌ها معمولا کمتر از حد معمول است، این است که اپل تنها خلاصه‌ای از متن پیش بینی را در بالا آورده است. این هم روش ظریفی است که کاربر بداند مطالب بیشتری در انتظارش است. در برنامه قبلی Weather احتمالا اصلا پایین‌تر از صفحه اول را اسکرول نکرده باشید، اما در برنامه‌ی جدید این اسکرول کردن، واقعاً جذاب خواهد بود.

برنامه‌ی قبلی Weather دارای یک صفحه ی دوم با اطلاعات موثر بود که بیشتر شامل اطلاعات متنی می‌شد. شما یک نوار رنگین کمانی برای میزان سطح آلودگی هوا مشاهده می‌‌کنید. جهت باد و فشار هوا را هم خواهید دید.

اکنون در اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15 همین اطلاعات به صورت مجموعه‌ای از مربع‌های شبیه به مرکز کنترل ارائه شده است که هر داده را از هم جدا می‌کند. یک نوار وجود دارد که شاخص UV را نشان می‌دهد. زمان طلوع و غروب خورشید به صورت گرافیکی نمایش داده می‌شود. جهت باد نیز روی قطب نما قابل مشاهده است.

دریافت اطلاعات بیشتر

در حالی که همه‌ی عناصر برنامه‌ی قدیمی Weather در برنامه‌ی جدید موجود است، موارد و اطلاعات بیشتری نیز وجود دارد. به عنوان مثال، اگر از جزئیات خلاصه‌ی پیش بینی هوای امروز پایین بیایید نقشه‌ای به شما ارائه خواهد شد. این یک نقشه‌ی کلوز آپی از منطقه‌ی ‌شما است، در حالی که نقشه‌ی منطقه ثابت است جزئیات هوایی آن تغییر می‌کند. می‌توانید نقشه‌ی دما، بارندگی و کیفیت هوایی شهر خود را نیز مشاهد کنید.

اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15
اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15

برای دیدن یک منطقه به صورت بزرگ‌تر یا کوچک‌تر، در همان قسمت صفحه را بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنید. سپس نقشه پیش بینی متحرکی از تغییر دما یا بارش در ساعات بعدی را نشان می‌دهد.

سردرگمی‌های جزئی

در میان همه‌ی نقاط قوت اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15، دو نکته‌ی گیج کننده وجود دارد. دو روش مختلف برای به دست آوردن اطلاعات نقشه وجود دارد. شما به راحتی می توانید تصویر کوچکی که مشاهده می‌کنید را لمس کنید و یا دکمه‌ی کوچک پایین سمت چپ صفحه را انتخاب کنید. این همان نقطه‌ای است که اپل برای نمایش آیکن و لینک کانال Weather از آن استفاده می‌کند.

همچین یک مساله درباره چگونگی راه‌اندازی مکان‌های مختلف وجود دارد. به طور پیش فرض برنامه Weather مکان فعلی شما را نشان می‌دهد، اما شما می‌توانید هر مکانی در جهان را به اپلیکیشن اضافه کنید. اگر قبلا این کار را کرده باشید، در برنامه‌ی جدید، انتخاب‌ قبلی‌ شما را انتخاب می‌کند.

برای افزودن مکان جدید برای اولین بار، آیکن سه خطی واقع در پایین و سمت راست صفحه را انتخاب کنید. این نماد همانی است که در نسخه‌ی iOS 14 وجود دارد، اما در برنامه جدید بزرگتر و واضح‌تر است.

قابلیت سرچ در اپلیکیشن جدید

در اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15 ویژگی جستجو برجسته‌تر از قبل است تا به دنبال آیکن ذره‌بین برای شروع جستجو نگردید. در صورتی که نخواهید شهر جدید را اضافه کنید، آیکن جستجو برای‌ شما ظاهر نخواهد شد.

بنابراین اولین چیزی که در بالای صفحه می‌بینید نوار جستجو است و بقیه صفحه یک نوار گسترده که نام شهر یا شهرهای انتخابی‌ را نشان می‌دهد.

نوار هر شهر واضح‌تر از قبل مشاهده می‌شود. همچنین گرافیک متحرکی که شرایط آب و هوایی را نشان می‌دهد. اکنون علاوه بر نمایش دما و فشار و زمان و جریان باد، خلاصه‌ای از وضع هوا را نشان می‌دهد. برای افزودن یک شهر، آیکن + را بزنید.

پس از افزودن بیش از یک شهر، لیستی از این نوارها دریافت خواهید کرد. برای دیدن جزئیات بیشتر، نوار مورد نظر را لمس کنید. سپس می‌توانید به لیست بازگردید و یا انگشت خود را به سمت راست و چپ بکشید تا موارد مختلف را مشاهده کنید.

تغییرات آب و هوایی

در اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15، همیشه اطلاعاتی برای نمایش وجود دارد، اما در عمل ترتیب آن‌ها تغییر خواهد کرد.

برنامه‌ی جدید Weather اطلاعات مهمی را که به آن نیاز دارید با اولویت به شما نشان خواهد داد. به عنوان مثال، زمانی که باران می‌بارد و نوار مربوط به بارش به بالای صفحه می‌آید، نوتیفیکیشن‌هایی درباره‌ی میزان و زمان بارش دریافت خواهید کرد. این‌ها معادلات جدید برنامه‌ Weather هستند؛ بنابراین وقتی اپلیکیشن آب و هوا در iOS 15 را تنظیم می‌کنید به طور خودکار از بارش باران غیر منتظره از طریق نوتیفیکیشن مطلع خواهید شد.

برچسب‌ها: / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *