انارمگ
۰

آموزش کار با اپلیکیشن آب و هوا (Weather) در iOS 15

آموزش نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا در ios 15

اپل در عین حالی که سادگی و روشنی برنامه Weather را در ios 15 حفظ کرده، با افزودن داده‌های Dark Sky به برنامه‌ی پیش‌بینی آب و هوایی کار قابل توجهی انجام داده است. برنامه‌ی آب و هوا در ios 15 به خوبی قبل عمل می‌کند. در حالی که Dark Sky از اندروید و بسیاری از پلتفرم‌های دیگر حذف شده است، برنامه‌ی Weather در اپل قوی‌تر از قبل عمل می‌کند. در ادامه‌ی این مقاله در انارمگ با ما همراه باشید تا شما را با نحوه‌ی کار با اپلیکیشن آب و هوا در ios 15 آشنا کنیم.

همانطور که می‌دانید برنامه‌ی Weather اپل هیچ وقت یک برنامه‌ی ضعیف و بد نبوده، نکته این‎‌جا است که این یک برنامه‌ی پایه و اصلی است. Weather به اندازه‌ای پایه و اساسی بود که نه تنها میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا از آن استفاده می‌کردند، بلکه الگو و پایه‌ی بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث نیز به حساب می‌آید.

مسلما بهترینِ این برنامه‌ها Dark Sky است که شهرت بسیاری در صحت و دقت داده‌‌های آب و هوایی دارد. گرچه در خارج از ایالات متحده امریکا کامل کار نمی‌کند اما در ایالات متحده می‌تواند دقیق بگوید که در چه ساعتی باران می‌بارد و چه زمان باران متوقف خواهد شد. اطلاعات آن کاملا دقیق است.

اکنون این ویژگی (حداقل در ایالات متحده) به برنامه‌ی Weather اضافه شده است. گفته می‌شود که عناصر خاص دیگری مانند نقشه‌های باکیفیت هوایی برای مناطق دیگر نیز قابل مشاهده خواهند بود. با این حال تا زمانی که ios 15 رسما عرضه شود و توسط میلیون‌ها کاربر مورد استفاده قرار گیرد از دقت بارندگی‌ها آگاه خواهیم شد.

هرچند پیش‌بینی می شود که آن‌چه میلیون‌ها کاربر دریافت خواهند کرد، برنامه‌ای با کاربرد آسان و رابط کاربری روان است. بعد از کمی کار و عادت کردن به آن خواهید دید که همیشه آن‌چه را که می‌خواهید به شما نشان خواهد داد.

آموزش نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا در ios 15

آموزش نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا در ios 15

چه چیزهایی در برنامه‌ی Weather خواهید دید؟

با دنبال کردن صفحه مجازی یکی از مهندسان اپل – به نام Novall Swift – می‌توانید در مورد برنامه‌ی پیش‌بینی آب و هوا Weather جدید بیشتر بدانید. اگر برای اولین بار است که از این برنامه استفاده می‌کنید، با موارد مختلفی رو به رو خواهید شد.

در نگاه اول شبیه آن‌چیزی است که در ios 14 وجود داشت. سپس انیمیشن‌های جدیدی بسته به شرایط آب و هوایی مشاهده خواهید کرد.

هنگامی که شما به دنبال چیزی هستید و اطلاعاتی می‌خواهید، آن زمان است که می‌بینید همه چیز با ظرافت خاصی تغییر کرده است. پیش بینی ساعتی آب و هوا گسترده‌تر از قبل شده است. به این معنی که در صفحه‌ی آیفون ۱۲ پرو، وضع هوا هر دو ساعت کمتر نیز قابل پیش بینی است و اطلاعات هر ساعت واضح‌تر و دقیق‌تر شده است.

به همین ترتیب پیش بینی هوای آینده، کمی فضای بیشتری برای هر روز فراهم کرده است. گرچه همه آن‌ها تحت نام پیش بینی ۱۰ روز آینده است، تنها ۹ روز را نشان می‌دهد.

همچنین دسترسی فوری به برخی از داده‌ها را از دست خواهید داد. در صفحه‌ی آیفون ۱۲ پرو برنامه‌ی iOS 14 Weather، ابتدا پیش بینی ساعتی را نشان می‌دهد سپس بازدید شما را به ۷ روز می‌رساند. در مقابل در صفحه‌ی آیفون ۱۱ پرو با ios 15، در اولین نگاه ابتدا پیش بینی ساعتی را به علاوه سه روز آتی خواهید دید.

آموزش نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا در ios 15

آموزش نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا در ios 15

همه چیز روشن و واضح است. همچنین درباره‌ی اطلاعاتی که می‌خواهید سریع به آن دسترسی داشته باشید نیز فکر شده است. بنابراین بخشی از این دلیل که پیش بینی‌ها معمولا کمتر از حد معمول است، این است که اپل تنها خلاصه‌ای از متن پیش بینی را در بالا آورده است. این هم روش ظریفی است که کاربر بداند مطالب بیشتری در انتظارش است. در برنامه قبلی Weather احتمالا اصلا پایین‌تر از صفحه اول را اسکرول نکرده باشید اما در برنامه‌ی جدید این اسکرول برای‌تان جذاب خواهد بود.

برنامه‌ی قبلی Weather دارای یک صفحه ی دوم با اطلاعات موثر بود که بیشتر شامل اطلاعات متنی می‌شد. شما یک نوار رنگین کمانی برای میزان سطح آلودگی هوا مشاهده می‌ کنید. جهت باد و فشار هوا را هم خواهید دید.

اکنون در ios 15 همین اطلاعات به صورت مجموعه‌ای از مربع‌های شبیه به مرکز کنترل ارائه شده است که هر داده را از هم جدا می‌کند. یک نوار وجود دارد که شاخص UV را نشان می‌دهد. زمان طلوع و غروب خورشید به صورت گرافیکی نمایش داده می‌شود. جهت باد نیز روی قطب نما قابل مشاهده است.

دریافت اطلاعات بیشتر

در حالی که همه‌ی عناصر برنامه‌ی قدیمی Weather در برنامه‌ی جدید موجود است، موارد و اطلاعات بیشتری نیز وجود دارد. به عنوان مثال اگر از جزئیات خلاصه‌ی پیش بینی هوای امروز پایین بیایید نقشه‌ای به شما ارائه خواهد شد. این یک نقشه‌ی کلوز آپی از منطقه‌ی ‌شما است، در حالی که نقشه‌ی منطقه ثابت است جزئیات هوایی آن تغییر می‌کند. می‌توانید نقشه‌ی دما، بارندگی و کیفیت هوایی شهرتان را نیز مشاهد کنید.

آموزش نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا در ios 15

آموزش نحوه کار با اپلیکیشن آب و هوا در ios 15

برای دیدن یک منطقه بصورت بزرگ‌تر یا کوچک‌تر، در همان قسمت صفحه را بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنید. سپس نقشه پیش بینی متحرکی از تغییر دما یا بارش در ساعات بعدی را نشان می‌دهد.

سردرگمی‌های جزئی

در میان همه‌ی نقاط قوت دو نکته‌ی گیج کننده وجود دارد. دو روش مختلف برای بدست آوردن اطلاعات نقشه وجود دارد. شما به راحتی می توانید تصویر کوچکی که مشاهده می‌کنید را لمس کنید کنید و یا دکمه‌ی کوچک پایین سمت چپ صفحه را انتخاب کنید. این همان نقطه‌ای است که اپل برای نمایش نماد و لینک کانال Weather از آن استفاده می‌کند.

همچین یک مساله درباره چگونگی راه‌اندازی مکان‌های مختلف وجود دارد. به طور پیش فرض برنامه Weather مکان فعلی شما را نشان می‌دهد اما شما می‌توانید هر مکانی در جهان را به اپلیکیشن اضافه کنید. اگر قبلا این کار را کرده باشید، در برنامه‌ی جدید انتخاب‌ قبلی‌تان را برای‌تان انتخاب می‌کند.

برای افزودن مکان جدید برای اولین بار، نماد سه خط که در پایین سمت راست است را انتخاب کنید. این نماد همانی است که در نسخه‌ی IOS 14 وجود دارد اما در برنامه جدید بزرگتر و واضح‌تر است.

در برنامه‌ی جدید ویژگی جستجو بر جسته‌تر از قبل است تا به دنبال نماد ذره بین برای شروع جستجو نگردید. در صورتی که نخواهید شهر جدید را اضافه کنید جستجو برای‌تان ظاهر نخواهد شد.

بنابراین اولین چیزی که در بالای صفحه می‌بینید نوار جستجو است و بقیه صفحه یک نوار گسترده که نام شهر یا شهرهای انتخابی‌تان را نشان می‌دهد.

نوار هر شهر واضح‌تر از قبل مشاهده می‌شود. همچنین گرافیک متحرکی که شرایط آب و هوایی را نشان می‌دهد. اکنون علاوه بر نمایش دما و فشار و زمان و جریان باد، خلاصه‌ای از وضع هوا را نشان می دهد. برای افزودن یک شهر، دکمه‌ی به علاوه را بزنید.

پس از افزودن بیش از یک شهر لیستی از این نوارها دریافت خواهید کرد. برای دیدن جزئیات بیشتر، نوار مورد نظر را لمس کنید. سپس می‌توانید به لیست باز گردید و یا انگشت خود را به سمت راست و چپ بکشید تا موارد مختلف را مشاهده کنید.

تغییرات آب و هوایی

در برنامه‌‌ی جدید همیشه اطلاعاتی نمایش داده می‌شود اما در عمل در عین این که همه اطلاعات در دسترس هستند ترتیب آن‌ها تغییر خواهد کرد.

برنامه‌ی جدید Weather اطلاعات مهمی را که به آن نیاز دارید با اولویت به شما نشان خواهد داد. به عنوان مثال زمانی که باران می‌بارد و نوار مربوط به بارش به بالای صفحه می‌آید و اعلان‌هایی درباره‌ی میزان و زمان بارش دریافت خواهید کرد. این‌ها معادلات جدید برنامه‌ Weather هستند بنابراین وقتی برنامه را تنظیم می‌کنید بطور خودکار از بارش باران غیر منتظره از طریق اعلان مطلع خواهید شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =