آموزش جلوگیری از دانلود خودکار آپدیت iOS و iPadOS

در بروزرسانی iOS 12 این قابلیت برای کاربران وجود دارد که تعیین کنند سیستم عامل با اتصال به وای فای بصورت خودکار بروزرسانی و آپدیت شوند. اما اگر شما ترجیح می‌دهید که بصورت دستی سیستم عامل را بروزرسانی کنید، مطلب زیر را مطالعه و مراحل آن را به خاطر بسپارید تا از آپدیت خودکار سیستم عامل iOS جلوگیری کنید. در ادامه با انارمگ همراه باشید…

آپدیت خودکار در iOS چطورعمل می‌کند

قابلیت بروزرسانی خودکار سیستم عامل در آیفون و آیپد در سال ۲۰۱۸ به مکانیزم بروزرسانی iOS12 اضافه شد. این اتفاق بیشتر در نیمه شب و هنگامی‌که دستگاه شما به شارژ بوده و اتصال به اینترنت وای فای برقرار است می‌افتد.

این ویژگی در عین مثبت بودن باعث اتمام حجم اینترنت شما خواهد شد و این امر ممکن است برای خیلی از کاربران آزار دهنده باشد. اما پس ازبروزرسانی iOS 12 شما قادر هستید بروزرسانی سیستم عامل را بصورت دستی انجام دهید.

  • برای اینکار Setting را در دستگاه خود با iOS یا iPadOS و یا نسخه‌های جدیدتر از آن باز کنید.
  • از لیست اصلی General را باز کنید.
  • گزینه Software Update را انتخاب کنید.
  • سپس Customize Automatic Updates را ضربه بزنید.
آموزش جلوگیری از دانلود خودکار آپدیت iOS و iPadOS
آموزش جلوگیری از دانلود خودکار آپدیت iOS و iPadOS

حال اگر می‌خواهید ازین به بعد به جای آپدیت خودکار سیستم عامل که درهنگام اتصال به وای فای انجام می‌شود، بتوانید بصورت دستی و دلخواه بروزرسانی‌ها را انجام دهید، گزینه‌ی Download iOS/iPadOS Updates را غیر فعال کنید.

آموزش جلوگیری از دانلود خودکار آپدیت iOS و iPadOS
آموزش جلوگیری از دانلود خودکار آپدیت iOS و iPadOS

حتی اگر دانلود بروز رسانی‌های iOS خود را به صورت دستی قرار داده‌اید، باز این امکان وجود دارد که وقتی صبح از خواب بیدار میشوید با سیستم عامل آپدیت شده رو به رو شوید. برای اطمینان از اینکه این اتفاق پیش نیاید گزینه Install iOS / iPadOS Updates را off کنید.

چطور از دانلود آپدیت خودکار iOS و iPadOS جلوگیری کنیم

شاید تعجب آور باشد اما در حالی که این دو گزینه غیر فعال شده بازهم از بروزرسانی سیستم عامل iOS از شما سوال می‌کند و مانند قبل برای تکمیل بروزرسانی باید دستگاه به شارژ باشد و همچنین به وای فای وصل باشد.

نصب کننده iOS از شما سوال نمی کند که آیا می خواهید آپدیت خوکار سیستم عامل روشن یا خاموش باشد. این قابلیت بطور پیش فرض روشن است. کاربران حرفه ای که می خواهند تنظیمات بروزرسانی ها را کنترل کنند از این طریق میتوانند اقدام کنند.

 جلوگیری از آپدیت خودکار اپلیکیشن ها ios و ipados
آموزش جلوگیری از آپدیت خودکار اپلیکیشن ها iOS و iPadOS

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =