آموزش اتصال ایرپادز به اپل واچ و قطع اتصال آن

با اضافه شدن قابلیت های صوتی بیشتر به اپل واچ در نسخه های جدید، حالا بسیاری از کاربران علاقه دارند که نحوه اتصال ایرپادز به اپل واچ را یاد بگیرند و در این آموزش می‌خواهیم نحوه انجام این کار و مواردی که باید برای اتصال و قطع اتصال هندزفری بلوتوث Apple Airpods بدانید را به شما دنبال‌کنندگان عزیز انارمگ آموزش دهیم.

زمانی که شما یک جفت ایرپادز جدید را با آیفون خود که دارای آی او اس ۱۲ و یا نسخه های بعد از آن باشد جفت‌سازی (Pair) کنید، این هدفون های بلوتوثی به طور اتوماتیک با اپل واچ نیز جفت‌سازی خواهد شد و البته این در صورتی است که سیستم عامل ساعت هوشمند شما کاملا به‌روز باشد. برای این که عملیات جفت‌سازی به راحتی انجام شود، اگر نسل اول ایرپادز را در اختیار داشته باشید، لازم است که سیستم عامل واچ او اس ۳ و نسخه‌های بعد از آن بر روی اپل شما نصب شده باشد؛ این موضوع برای نسل دوم Airpods به واچ او اس ۵.۲ و نسخه‌های جدیدتر از آن نیاز دارد.

اگر از ورژن سیستم عامل ساعت اپلی خود مطمئن نیستید، به راحتی می‌توان این موضوع را از طریق تنظیمات آن متوجه شوید. برای این کار در حالی که ساعت شما روشن است، نرم افزار مخصوص اپل واچ بر روی آی او اس را باز کنید و به مسیر My Watch -> General -> About بروید. حالا با چک کردن قسمت Version می‌توانید ببینید که چه نسخه ای از واچ او اس بر روی ساعت شما نصب شده است. اگر سیستم عامل ساعت هوشمند شما نیاز به آپدیت داشته باشد، شما می‌توانید با رفتن به مسیر My Watch -> General -> Software Update به راحتی پلتفرم نرم افزاری آن را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید.

روش اتصال ایرپادز به اپل واچ

آموزش اتصال ایرپادز به اپل واچ و قطع اتصال آن

بعد از این که مطمئن شدید ورژن سیستم عامل ساعت شما کاملا به‌روز است، حالا هندزفری های ایرپادز بدون هیچ مشکلی و به طور خودکار به ساعت هوشمندتان نیز متصل خواهند شد و اگر همزمان این هندزفری‌ها را به آیفون و اپل واچ متصل کرده باشید، عملیات تعویض صدای در حال پخش به طور هوشمند و بر مبنای این که صدای دریافتی از کدام دست دیوایس به گوش شما می‌رسد، انجام خواهد گرفت.

 اما به هر صورت اگر عملیات جفت‌سازی خودکار انجام نشد، اتصال ایرپاد اپل واچ از طریق تنظیمات دستی نیز امکان‌پذیر است و شما می‌توانید با طی کردن قدم‌های زیر این کار را به راحتی انجام دهید:

  • ابتدا بر روی صفحه‌ی اصلی اپل واچ از قسمت پایین صفحه به سمت بالا سوایپ کنید تا کنترل سنتر برای شما باز شود
  • البته اگر در صفحه هوم قرار ندارید و وارد یکی از اپلیکیشن ها شده‌اید، لازم است که لبه پایینی صفحه را لمس کرده و کمی آن را نگه دارید و سپس آن را به سمت بالا بکشید تا کنترل سنتر باز شود
  • حالا بر روی آیکون ایر پلی که در تصویر نیز مشخص شده است تپ کنید (آیکونی که دارای یک مثلث و چند دایره بالای آن است)
  • حالا کافی است از لیستی که در صفحه جدید باز می‌شود، ایرپادز خود را انتخاب کنید تا عملیات جفت‌سازی انجام شود.
آموزش اتصال ایرپادز به اپل واچ و قطع اتصال آن
آموزش اتصال ایرپادز به اپل واچ و قطع اتصال آن

همچنین شما می‌توانید با رفتن به نرم افزار تنظیمات بر روی اپل واچ به قسمت مخصوص بلوتوث مراجعه کنید و با انتخاب AirPods‌ از لیست دیوایس‌های قابل اتصال، جفت‌سازی را انجام دهید.

آموزش قطع اتصال ایرپادز از اپل واچ

همانطور که عملیات جفت سازی به راحتی انجام می‌شود، عملیات قطع اتصال هندزفری بلوتوث اپل از اپل واچ نیز بسیار آسان است و کافی است مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا وارد نرم افزار تنظیمات اپل واچ شوید و به قسمت بلوتوث بروید
  • حالا علامت i که با رنگ آبی در کنار نام هندزفری شما دیده می‌شود را لمس کنید
  • سپس بر روی گزینه Forget Device تپ کنید تا قطع اتصال به راحتی انجام شود
آموزش اتصال ایرپادز به اپل واچ و قطع اتصال آن
آموزش اتصال ایرپادز به اپل واچ و قطع اتصال آن

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =