انارمگ
۰

چگونه از طریق اپلیکیشن می‌توانیم هتل رزرو کنیم؟

چگونه از طریق اپلیکیشن می‌توانیم هتل رزرو کنیم؟

استقبال عموم مردم از صنعت سفر و گردشگری پس از فروکش نسبی کرونا در حال افزایش است. مردم در تابستان به سواحل و استخرها بیشتر می‌روند، در زمستان از کوه‌ها و نمایشگاه‌های تعطیلات بازدید می‌کنند و در تمام طول سال به گشت‌وگذار می‌روند. سفرهای کاری، کنفرانس‌ها و رویدادهای دیگر را به این لیست اضافه کنید و به سختی می‌توانید فردی را پیدا کنید که تمام سال را بدون ترک شهر سپری کرده باشد. به همین دلیل است که صنعت رزرو هتل آنلاین نیز در حال افزایش است. این کار باعث می‌شود که بسیاری از بازیگران جدید وارد بازار شوند.

چرا رزرو هتل از طریق اپلیکیشن این روزها با اهمیت شده است؟

از یک طرف، فناوری مدرن رزرو هتل را ساده‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کنند و از سوی دیگر، صاحبان هتل‌ها نمی‌خواهند عقب بمانند و همچنین سعی می‌کنند خدمات خود را با قرار دادن آن‌ها در فرم دیجیتال بهبود بخشند. با کشف چشم اندازهای آن، استارت‌آپ‌های بیشتری به توسعه اپلیکیشن هتل روی می‌آورند. از جمله مهم‌‌ترین جذابیت این اپلیکیشن‌ها برای هتلداران جذب گردشگر بیشتر و افزایش درآمد است.

همچنین گردشگران زیادی به دلیل این که در سریع‌ترین زمان ممکن، بدون اتلاف وقت و هزینه می‌توانند هتل مورد نظر خود را پیدا کنند، به سمت رزرو هتل از طریق اپلیکیشن رفته‌اند. از طرفی اپلیکیشن سفرمارکت این امکان را به افراد می‌دهد که انواع هتل‌های ارزان‌قیمت و گران‌قیمت مقصد را مشاهده کرده و بررسی کنند. امکان مشاهده تصاویر،‌ اطلاعات و امکانات هتل‌ها به خوبی در اپلیکیشن‌ها برای مقایسه و بررسی فراهم شده است.

رزرو هتل از طریق اپلیکیشن

رزرو هتل از طریق اپلیکیشن

ویژگی‌های رزرو هتل از طریق اپلیکیشن شامل چه چیزهایی می‌شود؟

اساساً، اپلیکیشن‌های رزرو هتل بر اساس چند الگو ساخته شده‌اند که ویژگی‌های کلیدی برنامه سفر شما را تعریف می‌کنند. در چندین ویژگی مشخص آن‌ها را برای شما آورده‌ایم:

  1. امکان جستجوکردن: کاربران می‌توانند با استفاده از مجموعه‌ای از پارامترها با در نظر گرفتن شرایط خود هتل‌ها را جستجو کنند.
  2. اطلاعات تفصیلی برای تصمیم گیری: افراد در اپلیکیشن‌ها می‌توانند به اطلاعات دقیق هتل ‌های تهران یا دیگر شهرها مانند عکس‌ها، انواع اتاق‌های موجود، امکانات، موقعیت مکانی و غیره دسترسی داشته باشند.
  3. رزرو مستقیم: در نهایت، رزرو مستقیم و پرداخت‌های درون برنامه‌ای دیگر چیزهایی است که کاربران می‌توانند در اپلیکیشن انجام دهند.

حالا بیایید نگاهی دقیق تر به این الگوها بیندازیم.

ویژگی شماره ۱: جستجو

جستجو و تمام ویژگی‌های مرتبط، ستون فقرات اپلیکیشن‌ها هستند. این ویژگی قرار است توسط هر کاربر استفاده شود. به همین دلیل است که فرآیند جستجو باید تا حد امکان سریع، آسان و کاربرپسند باشد.

معمولاً برای استفاده از ویژگی جستجو، کاربران باید ۳ پارامتر را در اولین تنظیم مشخص کنند:

  • مکان – شهری که قرار است از آن بازدید کنند.
  • تاریخ – تاریخ ورود و خروج؛
  • پارامترهای کمی – تعداد اتاق‌های مورد نیاز و تعداد افراد (معمولاً به دسته‌های بزرگسالان/کودکان تقسیم می‌شوند.)

اپلیکیشن رزرو هتل ممکن است چند ویژگی اضافی هم داشته باشد تا روند جستجو را برای کاربران بهبود ببخشد. اینها فیلترها و ویژگی‌های مرتب‌سازی هستند.

۱. فیلترها

افراد از فیلترها به منظور جستجوی بیشتر با تنظیم پارامترهای خاص‌تر استفاده می‌کنند. در نهایت، تنها نتایجی که با این پارامترها مطابقت دارند نشان داده خواهند شد.

اپلیکیشن هتل، ممکن است به مجموعه موارد مانند هزینه روزانه یا کلی، رتبه‌بندی ستاره‌ای، امتیاز بررسی، امکانات اتاق و هتل های کیش یا سایر شهرهای مهم گردشگری، ناحیه، فاصله از مرکز شهر و وعده های غذایی را در فیلتر ارائه دهد.

البته، فهرست بالا جامع نیست و ممکن است شامل موارد دیگری باشد که شما نیاز دارید.

۲. مرتب سازی

یکی دیگر از ابزارهای عالی برای تنظیم نتایج جستجو، قابلیت مرتب سازی است. در مرتب‌سازی هیچ هتلی از صفحه نتایج حذف نمی‌شود، فقط ترتیب نمایش آن‌ها تغییر می‌کند.

در مرتب‌سازی مواردی مانند قیمت از پایین‌ترین تا بالاترین، محبوبیت، هتل‌های امتیاز بالا و فاصله از مرکز شهر آورده می‌شود.

۳. نقشه درون برنامه ای

در نهایت، آخرین ویژگی برای بهبود عملکرد جستجو، نقشه درون برنامه‌ای است. علیرغم اینکه بسیاری از کاربران واقعاً آن را دوست دارند و آن را مفید می‌دانند، ممکن است با محدوده اولیه MVP مطابقت نداشته باشد و در طی تکرارهای بعدی پیاده سازی شود. این ویژگی به یکپارچه‌سازی نقشه‌های گوگل یا هر سرویس نقشه دیگری نیاز دارد، اما نقشه‌های گوگل معمولا به عنوان بهترین گزینه در نظر گرفته می‌شود. نقشه به کاربران این امکان را می‌دهد که دقیقاً روی آن به دنبال مکان‌های مورد نظر خود بگردند. این ویژگی برای مسافرانی که می‌خواهند در نزدیکی مکان‌ها یا مناطق خاصی بمانند بسیار مفید خواهد بود.

ویژگی شماره ۲: دریافت اطلاعات دقیق

هنگام پیمایش در لیست نتایج، کاربران معمولاً به قیمت، امتیاز مرور، عکس روی جلد و گاهی اوقات فاصله از مرکز شهر توجه می‌کنند.

با این حال، معمولاً برای تصمیم‌گیری نهایی کافی نیست. به همین دلیل است که شما به یک صفحه نمایش جزئیات هتل به عنوان یکی از ویژگی‌های کلیدی اپلیکیشن موبایل هتل نیاز دارید. در رزرو هتل در مشهد یا دیگر شهرها از طریق اپلیکیشن تنها چیزی که مطمئناً به آن نیاز دارید، اطلاعات دقیق در مورد اتاق‌های موجود است. آن‌ها نیاز به توجه ویژه دارند زیرا این آخرین مرحله قبل از پرداخت است.

اطلاعات دقیق اتاق

صفحاتی که توضیحات کاملی از گزینه محل اقامت انتخاب شده را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در صفحه اطلاعات دقیق هتل، جزئیات اتاق یا فقط یک توضیح کوتاه از اتاق‌های موجود ارائه می‌شود. این اطلاعات شامل تصاویر اتاق‌های هتل، امکانات هتل، ظرفیت اتاق‌ها،‌ پذیرایی و غذاخوری و نزدیکی به فرودگاه یا سایر جاذبه‌های گردشگری و مهم در مقصد است.

چگونه از طریق اپلیکیشن می‌توانیم هتل رزرو کنیم؟

چگونه از طریق اپلیکیشن می‌توانیم هتل رزرو کنیم؟

ویژگی شماره ۳: درگاه پرداخت

زمانی که کاربر گزینه مناسبی برای اقامت پیدا کرد، در اپلیکیشن رزرو هتل از سفرمارکت چه خارجی چه داخلی شما به آخرین مرحله رزرو خود می‌روید.

معمولاً فرآیند پرداخت به ۲ مرحله تقسیم می‌شود: پر کردن اطلاعات شخصی و بررسی کلی و تایید.

حداقل دامنه اطلاعاتی که باید وارد کنید شامل نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه است.

در صفحه نمای کلی، شما می‌توانید دوباره اطلاعاتی مثل نام ملک، زمان و تاریخ ورود و خروج، تعداد کل شب‌ها و افراد در این رزرو، نوع اتاق، قیمت کل شامل کلیه مالیات‌ها و هزینه‌ها و اطلاعات مهم دیگر مانند گزینه‌های لغو رایگان را بررسی کنید.

بعد از بررسی کلی همه موارد،‌ وارد درگاه پرداخت می‌شوید. در این مرحله شماره کارت،‌ رمزهای اینترنتی و سایر موارد را باید وارد کنید و پرداخت را انجام دهید.

ویژگی شماره ۴: نمایه های شخصی

نمایه‌ها آخرین مجموعه از ویژگی‌های برنامه تلفن همراه هتل هستند که می‌خواهیم در این مقاله برجسته کنیم. شاید برایتان سوال باشد که چرا نمایه‌ها اهمیت دارند؟

در نمایه‌ها داده‌های شخصی به یک کاربر خاص پیوند داده‌ می‌شود. شما می‌توانید با تکمیل خودکار اطلاعات شخصی خود، فرآیند پرداخت را طی کنید. همچنین امکان پیوند حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و جزئیات کارت اعتباری در نمایه‌ها فراهم می‌شود.

شما می‌توانید در اکانت مخصوص خود در اپلیکیشن، تنظیمات خصوصی را تنظیم و ذخیره کنید. این ممکن است به زبان، واحد پول، ترجیحات خبرنامه و غیره مربوط باشد. به علاوه زمانی که عضو برنامه شوید، تخفیف‌های شخصی نیز ممکن است دریافت کنید. بسیاری از برنامه های تلفن همراه برای صنعت هتلداری برنامه‌های تخفیف مخصوص به خود را دارند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفده =