ویژگی های واتس اپ در iOS 15: قابلیت جدید فوکوس، ضبط ویس و …

به تازگی آپدیت نسخه‌ی ۲۲.۲.۷۵ واتس اپ برای iOS منتشر شد. ویژگی هایی که ماه ها تحت تست و آزمایش بودند حالا به طور رسمی در این نسخه‌ی معرفی شده اند. در این مطلب از بخش اخبار اپلی به معرفی ویژگی ضبط ویس، قابلیت فوکوس و دیگر تازه‌ های سیستم عامل iOS 15 در واتس اپ خواهیم پرداخت. 

یکی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین قابلیت های نسخه‌ی جدید واتس اپ آیفون امکان توقف و ادامه‌ هنگام ضبط ویس است. از ماه اکتبر تا همین حالا توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن واتس اپ این قابلیت را در نسخه‌ی بتا تحت آزمایش داشته و حالا آن را به طور رسمی در اپلکیشن پیام‌رسان خود معرفی کرده است. همچنین جا دارد اشاره کنیم که توسعه‌دهنده‌ی واتس اپ همین حالا در حال آزمایش این قابلیت برای نسخه‌ی دسکتاپ اپلیکیشن واتس اپ است. 

دیگر قابلیت جدید این نسخه مربوط به یکی از ویژگی های نسخه‌ی iOS 15 می شود و آن هم قابلیت فوکوس iOS 15 در واتس اپ است. حالا اعلان های (نوتیفیکیشن ها) واتس اپ از قابلیت فوکوس Focus سیستم عامل iOS 15 پشتیبانی می کنند. به این معنا که حتی اگر قابلیت فوکوس را فعال کرده باشید، بعضی مخاطب های خاص (که توسط شما انتخاب شده‌اند) همچنان می توانند به شما پیام ارسال کنند. 

قابلیت فوکوس ios 15 در واتس اپ

و در نهایت این که واتس اپ ماه ها است که روی نمایش دادن تصویر پروفایل کاربر در نوتیفیکیشن این اپلیکیشن کار می کرده است. حالا، دقیقاً مانند توییتر، می توانید تصویر شخصی را که برای شما در واتس اپ پیام ارسال کرده است برروی اعلان های خود مشاهده کنید. این قابلیت هم یکی دیگر از ویژگی های تازه‌ی آپدیت واتس اپ برای iOS 15 است. 

در آینده قابلیت ها و ویژگی های جالب‌تر و بهتری مثل ری‌اکشن (واکنش) نشان دادن شبیه به پیام های آی مسیج iMessage نیز در واتس اپ معرفی خواهد شد. افرادی که نسخه‌ی بتای ۲۲.۲.۷۲ واتس اپ را برای iOS دانلود کرده‌اند می توانند از تنظیمات ری‌اکشن بهره‌مند شوند گرچه هنوز نمی توانند، همانند تلگرام به پیام، استیکر، تصویر یا گیفی واکنش نشان دهند. 

فراموش نکنید نسخه‌ی ۲۲.۲.۷۵ اپلیکیشن واتس اپ را از اپ استور دانلود کنید و از قابلیت های تازه‌ی این برنامه مثل توقف و ادامه‌ی ویس، نوتیفیکشن در حالت فوکوس و مشاهده‌ی تصویر مخاطبان در اعلان ها لذت ببرید. 

واتس اپ اعلام کرده که این قابلیت ها قرار است در یکی دو هفته‌ی آتی در دسترس کاربران قرار بگیرد؛ به عبارتی کمی طول می کشد تا همه‌ی کاربران بتوانند از قابلیت های جدید واتس آپ استفاده کنند. نظر شما در رابطه با قابلیت های جدید این پیام‌رسان محبوب چیست؟ خوشحال می شویم اگر دیدگاه خود را در بخش نظرات همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید. 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 11 =