۵ اپلیکیشن برای کنترل گوشی کودکان در زمان قرنطینه

با گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان و بسته شدن مدارس، اغلب کلاس‌های مدرسه به صورت آنلاین برگزار می‌شود و داشتن گوشی‌های هوشمند برای کودکان اجتناب ناپذیر است. از آن جا که فضای مجازی بسیار گسترده است و به راحتی می‌توان به هر چیزی در آن دسترسی پیدا کرد، اغلب والدین نگران دست پیدا کردن فرزندانشان به قسمت‌هایی از اینترنت که برای آن‌ها مناسب نیست، هستند. 

در این مقاله پنج مورد از اپلیکیشن‌هایی که برای کنترل و محدود کردن دسترسی کودکان به اینترنت طراحی شده است را برای شما ارائه خواهیم کرد…

Net Nanny

Net Nanny اپلیکیشنی است که با استفاده از هوش مصنوعی، محتواهای خطرناک و نامناسب را قبل از این که فرزندتان ببیند، مسدود می‌کند. این برنامه سایت‌های مخصوصی را مسدود می‌کند، فعالیت‌های مجازی کودکان را ثبت می‌کند و مدت زمانی که آن‌ها از تلفن همراه استفاده کرده‌اند را به والدین گزارش می‌دهد. این اپلیکیشن همچنین مطالبی که فرزندان به صورت آنلاین جستجو می‌کنند و یا اپلیکیشن‌هایی که از آن استفاده می‌کنند را ثبت کرده و در صورت مشاهده فعالیت خطرناک، والدین را مطلع می‌کند. 

Net Nanny
Net Nanny

این برنامه بر روی پلتفرم‌های iOS ،Android ،Windows ،Mac و Fire قابل اجرا است. این برنامه در این برهه‌ی فراگیری ویروس کرونا، امکان فیلتر مطالب مربوط به ویروس کرونا را برای کاهش اضطراب کودکان فراهم کرده است.

Bark

اپلیکیشن Bark یک گزینه دیگر برای والدینی است که می‌خواهند کودکانشان را در فضای مجازی سالم نگه دارند. این برنامه پیام‌ها، ایمیل‌ها، همراه با یوتیوب و بیش از بیست شبکه رسانه‌ای که ممکن است محتوای حساس داشته باشند را مانیتور و کنترل می‌کند.

کنترل گوشی کودکان
Bark

Bark به والدین در صورت مشاهده علائمی از آزار و اذیت مجازی، افسردگی، مورد سوءاستفاده قرار گرفتن کودک و محتوای نامناسب، هشدار می‌دهد. این برنامه بر روی سیستم‌عامل‌های iOS و Android قابل دسترس است.

OurPact

OurPact برنامه‌ای غیر پولی است که به والدین امکان کنترل فعالیت مجازی فرزندانشان را بر روی پلتفرم‌های Android و iOS می‌دهد. این برنامه به والدین اجازه محدود کردن برنامه‌های خاص، فیلتر کردن وب‌سایت‌ها، فعال کردن GPS و برنامه‌ریزی زمان فعالیت را می‌دهد.

کنترل گوشی کودکان
OurPact

والدین می‌توانند مسدودیت سایت‌ها و برنامه‌هایی را که مسدود کرده‌اند، در هر زمان بردارند.

Goya-Move

این اپلیکیشن بیشتر کاربرد آنتی ویروسی دارد، اما می‌تواند فعالیت کودکان را نیز کنترل کند. Goya-Move تمرکز بیشتری بر روی فعالیت جسمی کودکان دارد تا فعالیت آنلاین آن‌ها و کودکان را از اعتیاد به استفاده از گوشی هوشمند باز می‌دارد.

کودکان
Goya-Move

این اپلیکیشن به والدین اجازه مسدود کردن برنامه را می‌دهد و تا برداشتن تعداد مشخصی قدم این برنامه‌ها باز نمی‌شوند. امکان مسدود کردن برنامه‌ها برای زمان درس خواندن، خواب و… نیز وجود دارد.

Google Family Link

با Google Family Link والدین می‌توانند برای فرزندان زیر ۱۳ سال خود، یک اکانت گوگل بسازند و به اکثر سرویس‌های گوگل مانند Gmail و عکس‌های فرزندان خود دسترسی داشته باشند. این برنامه به والدین اجازه می‌دهد اکانت گوگل فرزندان خود را کنترل کنند و آن‌ها را به استفاده مناسب از اینترنت تشویق کنند. والدین همچنین می‌توانند تصمیم بگیرند فرزندشان کدام برنامه را می‌تواند دانلود کند و کدام را نمی‌تواند! این اپلیکیشن برنامه‌هایی که معلمان پیشنهاد می‌کنند را به والدین نشان می‌دهد و والدین مستقیما می‌توانند آن‌ها را بر روی گوشی فرزندشان نصب کنند.

Google Family Link
Google Family Link

این برنامه بر روی Chromebook ،iOS و Android قابل اجرا است. این برنامه امکانات دیگری مانند، محدود کردن زمان استفاده از گوشی همراه، قفل کردن دستگاه برای زمان‌های خانوادگی و مکان‌یابی را نیز دارد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 1 =