مقایسه اپل واچ سری ۶ اپل و گلکسی واچ ۳ سامسونگ

رقابت میان اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳،موضوعی است که در طول سال در انتظار آن بودیم. هر دو ساعت هوشمند به روز رسانی هایی چشم گیری مانند ویژگی های جدید،نرم افزار سریع تر و سنسور های سلامتی جدید داشته اند.
حال یک نکته باعث می شود که رقابت این دو ساعت از حالت معمولی خارج شود و آن قیمت این دو ساعت است. قیمت هر دو ساعت هوشمند یکسان بوده  و ۳۹۹ دلار است! گلکسی واچ سه طراحی ظریف تر و فضای ذخیره سازی بیشتری برای آهنگ ها نسبت به نسخه اولیه خود دارد. اما ظرافت و فضای ذخیره سازی آن از اپل واچ ۶ کمتر است و ابزار های سلامتی کمتری نیز از ساعت هوشمند اپل دارد. همه موارد ذکر شده ما را موجب کرد که مقاله ای در ارتباط با مقایسه اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳ برای شما عزیزان تهیه کنیم

اگرچه هم مانیتور ECG مورد تأیید FDA و هم قرائت SpO2 را بررسی می کنیم،اما در بررسی برای بهترین ساعت هوشمند باید موارد دیگری را نیز در نظر گرفت. اپل واچ ۶ فقط می تواند به دستگاه های آیفون متصل شود، شاید تصور کنید که کاربران اندرویدی به احتمال زیاد خیلی از این جریان استقبال نخواهند کرد. اما حالت جدیدی در این ساعت هوشمند به نام  Family Share وجود دارد، که در این حالت می توانید با استفاده از LTE، اپل واچ خود را به یک گوشی با سیستم عامل اندروید متصل کنید. گلکسی واچ ۳ نیز مانند سابق می تواند به هر گوشی های هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس متصل شود. در اکثر رتبه بندی ها،اپل واچ ۶ جایگاه بالاتری از گلکسی واچ ۳ دارد، اما ممکن است یک سری از شرایط باعث شود که گلکسی واچ ۳ برای شما مناسب تر باشد. 

مقایسه اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳: جدول مقایسه 

 

اپل واچ ۶

گلکسی واچ ۳

شروع قیمت از ۳۹۹دلار (GPS),499 دلار(GPS+سیم کارت)۳۹۹دلار (بلوتوث),۴۹۹ دلار(بلوتوث+LTE)
مدت زمان نگه داری شارژ باتری ۱۸ ساعت دو روز
اندازه ۴۰mm, 44mm۴۱mm, 45mm
رنگ ها نقره ای،طلایی،خاکستری کهکشانی،قرمزسیاه،سفید،برنز
ضد آبتا عمق ۵۰ مترتا عمق ۵۰ متر
فضای ذخیره سازی آهنگ ۳۲ گیگابایت ۸ گیگابایت 
GPSدارددارد 
مانیتور ECGدارد دارد
ویژگی بررسی خواب (Sleep tracking)دارد دارد

مقایسه اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳:قیمت ها 

قیمت هر دو ساعت هوشمند اپل واچ ۳ و گلکسی واچ ۳ از ۳۹۹ دلار شروع می شود. با ۳۹۹ دلار یا باید نسخه ۴۱mm گلکسی واچ را بگیرید یا نسخه  ۴۰mm اپل واچ ۶. برای نسخه  ۴۴mm یا بزرگتر اپل واچ ۶ و نسخه ۴۵mm اپل واچ ۳ باید ۴۲۹ دلار پرداخت کنید. اگر در جدول بالا دقت کرده باشد، باید متوجه شده باشید که وجود LTE، تاثیر چشم گیری در تفاوت میان قیمت ها دارد. سامسونگ برای این ویژگی ۵۰ دلار بیشتر می خواهد،در صورتی که اگر این ویژگی را در اپل واچ خود بخواهید باید ۱۰۰ دلار بیشتر بدهید! اگر اپل واچی می خواهید که مقرون به صرفه تر باشد و ویژگی LTE را نیز داشته باشد، ما اپل واچ SE را به شما پیشنهاد می کنیم.

خرید گیفت کارت ارزان اپل – کلیک کنید

مقایسه اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳: طراحی 

در طول ۶ سال گذشته،هیچ تغییراتی در طراحی ظاهری ساعت های هوشمند اپل اعمال نشده است. شاید به همین دلیل است که وقتی عبارت ساعت هوشمند را می شنویم،طراحی اپل به ذهنمان خطور می کند. این طراحی نمادین همچنان مدرن به نظر می رسد، البته ظاهر آن در محصولات اختصاصی با رنگ های قرمز و آبی،بهتر نیز شده است. ظاهر ساعت هوشمند اما مانند ساعت های سنتی است. طراحان آن سعی داشتند تعادلی میان یک مد و تکنولوژی ایجاد کنند، این ساعت همچنین یک حاشیه چرخان هوشمند دارد که می توانید از آن برای پیمایش در منوها استفاده کنید.در حالی که اپل واچ ظرافت و راحتی خود را حفظ کرده، گلکسی واچ ۳ برخی از اندازه و حجم اصلی را از بین می برد . هنگامی که این دو را در کنار هم مقایسه می کنید،واضح است که گلکسی واچ ۳ برجسته تر است.

اپل واچ سری 6 و گلکسی واچ 3

مقایسه اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳: صفحه نمایش

اپل واچ ۶ مانند سری ۵ از یک نمایشگر همیشه روشن برخوردار است، اگرچه این بار این بار از نور بیشتری نیز برخوردار است. اما این تنها ساعت هوشمندی نیست که به شما این امکان را می دهد بدون افزایش زمان بیدار شدن، زمان را ببینید. صفحه نمایش گلکسی واچ ۳ نیز همیشه روشن است. هر دو ساعا اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳، از صفحه نمایش لمسی OLED زیبایی برخوردار هستند که در هر شرایطی حتی در تابش مستقیم نور خورشید به آسانی قابل مشاهده است. البته، رزولوشن ساعت هوشمند اپل مقداری از ساعت هوشمند سامسونگ بیشتر است که این تفاوت با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست.

 

مقایسه اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳: ویژگی های سلامتی و تناسب اندام

ساعت هوشمند اپل،شهرت چشمگیری برای ابزار های سلامتی و تناسب اندام خود ایجاد کرده است.با استفاده از سنسور ECG پاک شده FDA توسط اپل واچ سری ۴،که توانایی تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی را دارد، اپل توانست رقابت شدیدی در زمینه ابزار سلامتی و تناسب اندام ایجاد کند. و حالا نیز قصد دارد ویژگی بررسی اکسژن خون یا همان SpO2 را با اپل واچ ۶ در میان ویژگی های جدید سلامتی مطرح کند. البته ساعت هوشمند سامسونگ نیز ویژگی SpO2 را دارد، و با سنسور ECG مخصوص خود جواب محکمی به اپل داده است.بررسی سلامت قلب تا زمانی که گلکسی واچ ۳ منتشر نشد، تأیید FDA را دریافت نکرد، اگرچه این نرم افزار اکنون در دسترس کاربران ساعت هوشمند سامسونگ می باشد. همین مسئله را برای قابلیت تشخیص سفر نیز می توان کرد، قابلیتی که مدتی طولانی در ساعت های هوشمند اپل حضور دارد اما سامسونگ به تازگی آن را در سال جاری کپی کرده است.

مقایسه ویژگی های سلامت اپل واچ سری 6 و گلکسی واچ 3

  
هر دو ساعت هوشمند اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳، ویژگی بررسی خواب (Sleep tracking) را دارند. البته مشاهدات حاکی از آن است که این سیستم در هر دو ساعت هوشمند،از دقت بالایی برخوردار نمی باشد. اما در ساعت هوشمند اپل توانسته تا حدی به ما کمک کند که چیزی مانند برنامه خواب درست کنیم. اما در زمینه تناسب اندام، این دو ساعت هوشمند رقیب،کاتالوگ بزرگی از تمرینات از پیش تعیین شده و همچنین ردیابی خودکار تمرین را برای زمانی که فراموش می کنید فعالیتی را انتخاب می کنید ، ارائه می دهند. هر دو ساعت ویژگی VO2 max را دارند که گفته می شود برای دوندگان امری کلیدی است. 

 

مقایسه اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳: برنامه ها و فضای ذخیره سازی آهنگ 

هر دو ساعت هوشمند اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳ با توجه به توسعه دهندگان خود، یعنی سامسونگ و اپل،برنامه های منحصر به فرد خود را دارند. که نصب و استفاده از این برنامه ها تجربه کاربری بهتری را برای شما رغم می زند. بعضی از برنامه ها در اکثر ساعت های هوشمند حضور دارند، در حالی که بعضی مخصوص ساعت ها با ویژگی های خاص هستند.چند نام بزرگ وجود دارند که از سیستم عامل Tizen پشتیبانی می کنند، مانند Spotify. با ۸ گیگابایت حافظه موسیقی ساعت هوشمند سامسونگ، می توانید با استفاده اشتراک Spotify Premium آهنگ هایی را برای پخش آفلاین ذخیره کنید. آهنگ های اسپاتیفای را نمی توانید در ساعت هوشمند اپل ذخیره کنید،اما اگر اشتراک Apple Music را خریداری کنید می توانید یک پلی لیست آفلاین برای خودتان تهیه کنید. در ضمن، اپل واچ ۶ فضای خیلی بیشتری نسبت به گلکسی واچ ۳ دارد. 

خرید و قیمت روز اپل واچ سری ۶ – کلیک کنید

 

مدت زمان نگه داری شارژ باتری  

هیچ کدام از این دو ساعت هوشمند اپل واچ ۶ و گلکسی واج ۳ از عمر باتری خوب و طولانی برخوردار نیستند. در واقع اگر می خواهید به طور مداوم از یک ساعت هوشمند با کارایی بالا استفاده کنید،باید آن را هفته ای چند با یا حتی به صورت روزانه شارژ کنید. گفته می شود که اپل واچ ۳ می تواند تا دو روز شارژ نگه دارد، که البته با توجه به استفاده از ابزار های تناسب اندام و تنظیمات صفحه نمایش، این زمان ممکن است به ۲۴ ساعت هم حتی نرسد. زمان ۱۸ ساعته اپل واچ ۶ قابل اطمینان تر است. اگر ساعت هوشمندی می خواهید که بتواند برای هفته ها شارژ نگه دارد، باید از برند دیگری ساعت خود را انتخاب کنید.

کدام را باید بخریم؟

ما سعی کردیم تمام نکات مهم مرتبط با مقایسه اپل واچ ۶ و گلکسی واچ ۳ را برای شما در این مقاله بررسی کنیم. حال نوبت جواب دادن به سوال کدام را باید بخریم است؟ متاسفانه شباهت های این دو ساعت هوشمند به قدری زیاد است که ما نتوانستیم برنده هر قسمت را در این مقایسه مشخص کنیم. اما به نظر می رسد که ساعت هوشمند اپل یا همان اپل واچ ۶ مقداری از لحاظ ویژگی های مرتبط به تناسب اندام و سلامتی نسبت به ساعت هوشمند سامسونگ برتری دارد. اگر این موارد برای شما خیلی مهم هستند ما اپل واچ ۶ را برای خرید به شما پیشنهاد می کنیم. درست است که شروع قیمت های این دو ساعت یکسان است اما نسخه اپلی که ویژگی LTE را دارد ۵۰ دلار از نسخه سامسونگ گران تر است. اگر دقت کرده باشد ما در قسمت اولیه این مقاله ذکر کردیم که بدون LTE، کاربران اندرویدی نمی توانند با ساعت هوشمند اپل متصل شوند. پس در نهایت شما باید علایق شخصی و شرایط مالی خود را برای خرید در نظر بگیرید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =