جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

دامنه COM چیست؛ ۴ مزیت استفاده از آن

دامنه COM چیست
فهرست مطالب

دامنه COM چیست. در اینترنت، COM یکی از نام های دامنه سطح بالا است که می‌توان در هنگام انتخاب نام و ثبت دامنه از آن استفاده کرد. معمولاً نهاد صاحب نام دامنه را به عنوان یک سازمان تجاری توصیف می‌کند.”COM” نیز مخفف “تجاری” است، اگرچه برای داشتن پسوند دامنه نیازی به عملکرد یک وب سایت تجاری نیست. همراه با نام دامنه سطح دوم به عنوان مثال، w3schools در w3schools.COM نام دامنه سطح بالا در آدرس های وب و ایمیل مورد نیاز است. در این مقاله به شما خواهیم گفت دامنه COM چیست و در ادامه با مزیت‌های آن آشنا خواهیم شد.

دامنه .COM چیست؟

دامنه .COM چیست؟
دامنه .COM چیست؟

یک منبع یاب یکنواخت (URL) که معمولاً آدرس وب نامیده می‌شود، آدرس یک منبع منحصر به فرد در وب است. دارای سه بخش است:

URL دارای سه بخش است: پروتکل، دامنه و مسیر

  1. پروتکل، رسانه دسترسی اولیه؛
  2. دامنه، که به وب سایت و جایی که COM اغلب دیده می‌شود، اشاره دارد. و
  3. مسیر، که به مکانی در سایت اشاره دارد.

مرورگر وب و سایر فعالیت های اینترنتی به سیستم نام دامنه (DNS) برای ارائه اطلاعات لازم برای اتصال کاربران به میزبان های راه دور متکی هستند. DNS در دسته ای از پروتکل های ابزاری قرار می‌گیرد که ارتباطات در اینترنت را پشتیبانی می‌کند. اینها پروتکل های قوی هستند که به جریان ترافیک و صحبت سرورها کمک می‌کنند. اکثر کاربران نمی‌دانند که وجود دارند.

شرکت اینترنتی برای نام‌ها و شماره‌های اختصاص‌یافته (ICANN) مسئولیت کلی تخصیص نام‌های دامنه، آدرس‌های پروتکل اینترنت (IP) و بسیاری از پارامترهای اینترنتی دیگر را بر عهده دارد. مسئولیت روزانه به ثبت کننده های خاصی مانند Network Solutions و چندین شرکت رقیب برای دامنه های سطح بالای .COM، .org، .net و .edu واگذار می‌شود. اگرچه .COM محبوب ترین پسوند دامنه است، اما .net اول شد. زیرساخت نوردیک برای تحقیق و آموزش اولین بار Nordu.net را در سال ۱۹۸۵ معرفی کرد.

امروزه دامنه هایی مانند .agency، .co، .fund، .media، .shop، .store، .solution، .xyz و بسیاری دیگر نیز داریم. معیارهای خاصی برای استفاده از نام دامنه سطح بالا در RFC 1591 تعیین شده است: ساختار سیستم نام دامنه و تفویض اختیار. نام های دامنه سطح بالا که توسط ICANN و آژانس های نمایندگی آن اداره می‌شوند عبارتند از .COM، .edu، .gov، .io، .net و .org.

بیایید به سال ۱۹۸۵ برگردیم، زمانی که .COM برای کمک به سازماندهی شبکه جهانی وب معرفی شد.

جالب توجه است، جک هاورتی، پیشگام اینترنت MIT، معتقد است که .COM در اصل برگرفته از «شرکت» است تا «تجاری». او ادامه داد که در ابتدا آنها برای شرکت هایی بودند که کارهای قراردادی دولتی انجام می‌دادند.

با وجود این شروع ها، معنای پشت .COM و هر وب سایتی که از آن استفاده می‌کند تغییر کرده است. امروزه .COM معتبرترین دامنه و یک انتخاب قابل اعتماد برای مشاغل و افراد در سراسر جهان است.

مزایای استفاده از دامنه کام (COM)

۱- دامنه .COM اعتبار برند شما را برجسته می‌کند

.COM تنها دامنه ای است که نشان می‌دهد سایت معتبر و معتبر است. به عنوان صاحب سایت، اگر برندی را با نام دامنه .COM مشاهده کنید، به طور خودکار اعتبار سایت را به ارمغان می‌آورد. لکه ننگی که با دامنه DotCOM می‌آید این است که افزونه‌های آن بیش از هر برنامه دیگری در بازار است. علاوه بر این، افراد با نام دامنه .COM نیز از سایت بازدید می‌کنند. داشتن .COM نشان می‌دهد که شما یک شرکت معتبر هستید.

این در واقع درست است. COM اعتبار سایت شما را به ارمغان می‌آورد و همچنین نشان می‌دهد که سایت شما به خوبی تثبیت شده و در بازار مشهور است. مهم نیست که شما یک استارتاپ هستید یا نه، خرید دامنه .COM همیشه به این معنی است که شما یک بازاریاب موفق در صنعت هستید. اکثر شرکت‌ها فقط از دات کام استفاده می‌کنند زیرا می‌دانند که منبع قابل اعتمادتری برای سایت آنها خواهد بود.

۲- موتورهای جستجو گاهی .COM را بیش از هر دامنه دیگری ترجیح می‌دهند

مزایای استفاده از دامنه کام
مزایای استفاده از دامنه کام

خوب، نام دامنه .COM همیشه یک امتیاز مثبت برای هر اپراتور وب سایت است. با این حال، این همیشه درست نیست که موتور جستجویی مانند گوگل به .COM اولویت بیشتری نسبت به سایرین بدهد. برخی از نام‌های دامنه با سایرین رتبه متفاوتی دارند. اما داشتن پسوند دامنه دات کام مانند بستنی روی کیک است.

می‌دانید که گوگل به دامنه .COM اهمیت می‌دهد. اما سئو چطور؟ گوگل وب سایت شما را بر اساس تعداد تعاملات کاربر با لینک شما که در نتایج SERP موتور جستجو نمایش داده می‌شود رتبه بندی می‌کند. هر چه گوگل تعامل بیشتری با سایت شما داشته باشد، رتبه بالاتری در SERP کسب خواهید کرد. به سادگی به این معنی است که بهینه سازی موتور جستجو مستقیماً بر سایت شما تأثیر نمی‌گذارد بلکه به طور غیرمستقیم سایت شما را در رتبه ۱۰ برتر از نتایج جستجو قرار می‌دهد.

۳- ۴۶ درصد از وب سایت‌ها از نام دامنه .COM استفاده می‌کنند

دامنه COM
دامنه COM

حدود ۵۰ درصد از صاحبان وب سایت از نام های دامنه .COM استفاده می‌کنند تا وب سایت شرکت خود را به خوبی در بازار ایجاد کنند. با ظهور رونق دامنه .COM در بازار، شروع به رشد سرسام آور از همه جایگزین های دیگر در بازار کرد. امروزه اکثر شرکت‌ها به نام دامنه .COM بیش از هر جایگزین دیگری در بازار توجه می‌کنند.

هدف هر بازاریاب این است که محصول خود را در سراسر جهان شناخته شود. و این تنها در صورتی امکان پذیر است که وب سایتی با نام دامنه .COM داشته باشید. اگر سایت خود را برای نام دامنه با کد کشور محلی مانند .uk.co ثبت کنید. یا fr یا au سپس فقط از آن کشور خاص دریافت خواهید کرد. بنابراین برای اینکه برند خود را در سراسر جهان به رسمیت بشناسید، باید به سراغ نام دامنه .COM بروید.

۴- COM هیچ الزامات خاصی در رابطه با TLD‌ها ندارد

این در واقع دلیل خوبی برای خرید دات کام است زیرا هیچ قانون خاصی به آن مرتبط نیست. برای مثال، اگر می‌خواهید برای .us یا .ca ثبت نام کنید، به این معنی است که باید در ایالات متحده یا کانادا زندگی کنید. و اگر می‌خواهید برای .nyc ثبت نام کنید، باید اقامت خود را در شهر نیویورک ثابت کنید. این همچنین دلیل بزرگی است که چرا شرکت‌ها به سراغ نام دامنه .COM می‌روند زیرا هیچ محدودیت یا قاعده‌ای به آن وجود ندارد.

نتیجه گیری

برای هر صاحب کسب و کاری، حضور آنلاین برای راه اندازی یک کسب و کار موفق در بازار بسیار حیاتی است. و داشتن یک دامنه تطابق دقیق در سطح بالا مانند برنده شدن در یک سری مسابقات است. علاوه بر این، موتورهای جستجو و مخاطبان هدف شما به راحتی بدون نیاز به گشت و گذار در اینترنت به سایت شما در وب دسترسی خواهند داشت. تنها شرط این است که سایت شما در SERP‌ها رتبه خوبی داشته باشد.

به طور خلاصه، یک نام دامنه خوب، معروف و شناخته شده همیشه مزایایی را برای داشتن آن به شما ارائه می‌دهد. اگر به فکر ایجاد یک وب سایت هستید، خود را برای نام دامنه .COM ثبت کنید، مطمئناً تمام نیازها و چیزهایی که آرزوی آن را داشتید برآورده می‌کند. جهت ثبت دامنه و اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان و متخصصین وب رمز تماس حاصل نمایید.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of نمیرانیان
نمیرانیان
از سال 1395 شروع به کار کردم و تو حوزه های مختلف فضای وب سرک کشیدم، از طراحی سایت‌های وردپرسی گرفته تا سئو و حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ و حتی طراحی گرافیک. بصورت مداوم در حال ارتقای توانایی‌هام هستم و دوره های معتبر مختلفی اعم از سئو و طراحی سایت رو دارم می‌گذرونم و تلاش دارم خودم رو آپدیت نگه دارم. شروع کار من با علاقه به دنیای اپل و محصولاتش بود و همچنان ادامه داره...
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *