جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

هرآنچه باید از ماشین حساب آیپد بدانید؛ یک ماشین حساب همه کاره!

هرآنچه باید از ماشین حساب آیپد بدانید؛ یک ماشین حساب همه کاره!
فهرست مطالب

بالاخره آیپد از طریق ارتقاء به iPadOS 18، به یک برنامه Calculator پیشرفته مجهز شد. ویژگی Math Notes در این ماشین حساب، دسترسی به عناصر رابط کاربری جدید و نمادهای ریاضی پیشرفته را ساده‌تر می‌کند. برای آشنایی با ماشین حساب آیپد، این مطلب از انارمگ را همراهی کنید.

همزمان با رونمایی از آیپد او اس ۱۸ در رویداد WWDC 2024 اپل، کمپانی مذکور به این موضوع اشاره کرد که از این به بعد، کاربران آیپد از یک ماشین حساب اختصاصی بهره‌مند خواهند شد که از مزایای نمایشگر بزرگ‌تر آیپد استفاده خواهد کرد.

تاریخچه ماشین حساب در اپل

اپل از سپتامبر ۲۰۲۳ اعلام کرد که یک ماشین حساب اختصاصی با رمز Project GreyParrot را در دسترس کاربران خواهد گذاشت.

در حال حاضر، برنامه Calculator در دستگاه‌های آیفون، آیپد و مک به یک شکل و با دکمه‌های گرد نارنجی و سیاه وجود دارد.

گرچه مک او اس سونوما تا قبل از این، از یک ماشین حساب با طراحی اولیه موجود در macOS 10.10 Yosemite مربوط به ده سال پیش پشتیبانی می‌کرد، اما آیپد هیچ ماشین حساب اختصاصی نداشت.

اکنون با معرفی iPadOS 18، برنامه ماشین حساب اختصاصی اپل در آیپد، با یک نوار کناری مربوط به تاریخچه اختصاصی در دسترس است که از یک سیستم تبدیل واحد پیشرفته نیز پستیبانی می‌کند.

برنامه Calculator اختصاصی اپل در آیپد
برنامه Calculator اختصاصی اپل در آیپد

این نوار تاریخچه که در نوار کناری وجود دارد، مدیریت حساب‌ها را بسیار ساده‌تر کرده است. به طوری که کاربران، دیگر نیازی به رفتن به برنامه‌های جانبی برای دیدن نتیجه محاسبات خود ندارند.

قابلیت Math Notes در ماشین حساب حرفه ای آیپد

برای دسترسی به این ویژگی کاربردی، باید روی دکمه اختصاصی آن در سمت چپ و پایین پنجره برنامه کلیک کرد. لازم به ذکر است که برنامه Notes دقیقا از تمامی ویژگی‌های Math Notes در ماشین حساب بهره‌مند است.

با کلیک روی دکمه اختصاصی ذکر شده در سمت چپ و پایین برنامه، به بخش یادداشت‌های ریاضی دسترسی خواهید داشت. در یادداشت‌های ریاضی، می‌توانید عبارات پیچیده ریاضی را به کمک اپل پنسل بنویسید و محاسبه کنید.

همزمان با نوشتن علامت مساوی، برنامه Calculator به صورت اتوماتیک، حاصل عبارت را محاسبه کرده و به محض ویرایش بخشی از عبارت ریاضی، پاسخ را نیز تصحیح می‌کند.

نکته: ماشین حساب حرفه ای آیپد در آیپد او اس ۱۸، از همان نمای ماشین حساب علمی برخوردار است و کاربران با نوشتن عبارات خود با استفاده از متغیرهای مختلف، نتایج را به صورت خودکار دریافت خواهند کرد. همچنین، در صورت تغییر هر یک از متغیرهای موجود در عبارت، پاسخ نهایی نیز متناسب با آن عوض می‌شود.

ماشین حساب حرفه‌ای آیپد
ماشین حساب حرفه‌ای آیپد

کمپانی اپل در رویداد گذشته خود نشان داد که کاربران آیپد با استفاده از Calculator اختصاصی دستگاه خود، قادر به محاسبه مسائل پیچیده فیزیک هستند. به طوری که می‌توانند حداکثر ارتفاع یک توپ تنیس را در سرعت و زوایای مختلف پرتاب محاسبه کنند.

Math Notes از نمودارها نیز پشتیبانی می‌کند. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند نمودارهای ریاضی را در برنامه ایجاد کرده و به نتایج شگفت‌انگیزی دست یابند.

مزیت ماشین حساب اختصاصی iPad

کاربران آیپد پس از یادگیری آموزش کار با این Calculator حرفه‌ای، به راحتی می‌توانند اطلاعات خود در زمینه مسائل فیزیک و محاسبات مختلف را مدیریت کرده و دیگر به سراغ برنامه‌های شخص ثالثی همچون Calcbot، Soulver 3 یا Pcalc نروند. علاوه بر این که ویژگی Math Notes در ماشین حساب آیپد برای مهندسان و متخصصین کاربردی است، برای دانش‌آموزان نیز مفید عمل می‌کند. به طوری که به گفته اپل، برای محاسبات روزانه افراد عادی هم مناسب خواهد بود. برای شناخت آیپد او اس ۱۸ و انقلاب Calculator کلیک کنید.

به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *