معرفی ۷ تا از بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب برای اپل واچ

اپل به لطف بروزرسانی‌های جدید واچ او اس حالا تعداد قابلیت‌های ردیاب سلامت را دوبرابر کرده است. watchOS 7 بود که برای اولین بار در آن شاهد اپلیکیشن تنظیم خواب برای اپل واچ بودیم. با این حال، از آن‌جایی که قابلیت‌های برنامه Sleep خودِ اپل واچ بسیار ابتدایی اند، اکثرِ ما به سراغ برنامه‌های third-party (توسعه‌داده شده توسط کمپانی های دیگر) رفتیم. 

اپ استور پر است از اپلیکیشن های تنظیم خواب برای اپل واچ؛ ما از میان آن‌ها، ۶ تا از بهترین اپلیکیشن های را انتخاب کردیم و در پایین به معرفی آن‌ها می پردازیم. اما پیش از آن، بهتر است نگاهی به اپلیکیشن بومی تنظیم خواب اپل واچ یا همان Sleep بیندازیم و بعد به سراغ مقایسه دیگر اپ ها با یکدیگر برویم. در پایین می توانید لیست اپلیکیشن ها را مشاهده کنید:

  1. برنامه Sleep اپل واچ
  2. ++Sleep
  3. Pillow
  4. AutoSleep
  5. Sleep Watch by Bodymatter
  6. NapBot
  7. Sleep Pulse 3

۱. برنامه Sleep اپل واچ

برنامه تنظیم خواب اپل واچ

اپل در واقع برنامه Sleep اپل واچ را با Wind down و Wake Up آیفون هماهنگ کرده تا کیفیت خواب کاربران خود را بهبود ببخشد و تجربه‌ای جذاب در اختیار آنان بگذارد. 

این برنامه بومی اپل هنگام Sleep مود، به طور هوشمندانه‌ای تمام قابلیت‌ها – مثل watch face – را غیرفعال می کند. اپل واچ در این حالت تنها زمان و هشدار روز بعد را به ما نمایش می دهد. در Sleep Mode همچنین قابلیت‌هایی مثل raise-to-wake نیز غیرفعال خواهد شد.

تمام داده‌های به دست آمده از اپل واچ به برنامه Health آیفون منتقل می شود. تنها کافی است یک‌بار چرخه خواب را برای آن تنظیم کنید. اپل واچ به طور خودکار داده‌ها را دسته‌بندی می کند و آن‌ها را با جرییات روی برنامه Health اپل واچ نمایش می دهد. 

با این حال، شما باید در ابتدا قابلیت Wind Down را فعال و برنامه‌ای برای ساعات خواب خود تنظیم کنید. یکی از ویژگی‌های قابل توجه این برنامه، اعلان باتری است. اگر باتری اپل واچ قبل از برنامه خواب شما به ۳۰ درصد برسد، Sleep برای شما اعلانی ارسال می کند و به شما یادآوری می کند که اپل واچ را قبل از خواب به خوبی شارژ کنید. 

با این که این قابلیتِ نسبتا خوبی است و نیازی به دانلود جداگانه ندارد اما به طور کلی Sleep تا حد بسیار زیادی ساده و ابتدایی به نظر می رسد. Sleep تنها مدت زمان خواب و چند بیشینه و کمینه ضربان قلب را به شما نشان می دهد. اما این‌جا است که اپلیکیشن های third-party تنظیم خواب اپل واچ به کار می آید!

قیمت: رایگان

۲. ++Sleep

تنظیم خواب اپل واچ

قابلیت های مختلف Sleep اپل واچ در بهترین حالت “ابتدایی” اند. این‌جا است که اپلیکیشن های third-party  تنظیم خواب اپل واچ به کمک ما می آیند. همانطور که از نام ++Sleep پیدا است، این برنامه سطح جدیدی از تنظیم و ردیابی خواب را در اختیار ما می گذارد.

این اپلیکیشن از تمام سنسورهای سلامت و حرکت اپل واچ استفاده می کند تا مدت زمان خواب و کیفیت آن را آنالیز کند. داده‌های به دست آمده به شما کمک می کند تا از کیفیت خواب خود در ساعات به خصوص روز باخبر شوید و همچنین بتوانید با تغییر عادت‌های خوابتان، کیفیت آن را بهبود ببخشید. 

یکی از ویژگی‌هایی که بسیاری از کاربران به آن علاقه‌مندند، نمایش بصری داده‌ها است. جزییات مختلف خیلی زیبا درون برنامه ظاهر می شوند. به علاوه این که هیچ مشکلی هنگام بررسی داده‌ها در شب نخواهید داشت. 

این برنامه گزارش دقیقی از مدت زمان خواب به شما می دهد و به شما می گوید که شب گذشته تا چه حد خستگی‌تان در رفته است! 

قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه‌ای شروع از ۱.۹۹دلار)

دانلود برنامه ++Sleep 

۳. Pillow

برنامه ردیاب خواب Apple Watch

Pillow یکی از بهترین رابط‌های کاربری (UI) را در میان اپلیکیشن‌های تنظیم خواب اپل واچ دارد. منوی این برنامه در پایین آن قرار دارد، دکمه‌ها و منوها نسبتا بزرگ اند و نمودارهای داده‌های آن بسیار زیبا و جذاب اند. 

کمپانی توسعه‌دهنده درباره برنامه گفته که Pillow یک دستیار هوشمند برای تنظیم خواب است که به شما کمک می کند تا با اپل واچ بتوانید چرخه خواب خود را بررسی و آنالیز کنید. 

قطعا ویژگی مورد علاقه بسیاری از کاربران، هشدار خودکار آن است. Pillow بعد از این که برای مدتی داده‌های خواب شما را بررسی کرد، تنها هنگامی که خواب شما سبک است شما را بیدار می کند. پیلو همچنین می توانید صدای نیز ضبط کند؛ مثل صدای خر و پف (چرا؟!) و صحبت‌های هنگام خواب!

Pillow به طرز فوق‌العاده‌ای با Apple Health آیفون سازگار است و شما می توانید تمام داده‌های برنامه بومی اپل را نیز روی آن مشاهده کنید. از دیگر قابلیت ها می توان به عادت‌های خواب، یادداشت‌های هنگام خواب، ردیاب مود، حالت چرت، پیشنهادهایی برای خواب بهتر و … اشاره کرد. 

قیمت: رایگان (با خرید درون‌برنامه‌ای شروع از ۴.۹۹دلار)

دانلود برنامه Pillow

۴. AutoSleep

اپلیکییشن تنظیم خواب Apple Watch

AutoSleep احتمالا محبوب‌ترین اپلیکیشن تنظیم خواب برای اپل واچ باشد! همانطور که از نامش پیدا است، نیازی نیست اطلاعات را به طور دستی به آن بدهید. تنها کافی است اپلیکیشن را اجرا کنید، دسترسی‌های لازم را به آن بدهید؛ و AutoSleep خواب شما را با Apple Watch تنظیم خواهد کرد.

کمپانی توسعه‌دهنده ادعا کرده که خواب شما را بدون تبلیغات آزاردهنده، ردیابی داده‌ها و یا کدهای third-party تنظیم می کند. 

تنها کاری که باید بکنید این است که قبل از خواب اپل واچ را دستتان کنید. AutoSleep به سراغ بررسی و آنالیز داده‌های خواب شما می رود و صبح روز بعد برای شما اعلان ارسال می کند. AutoSleep برای بررسی کیفیت خواب میزان اضطراب، مدت زمان بیداری، ضربان قلب، ساعت خواب، سبکی و سنگینی خواب و غلظت خون شما را اندازه‌گیری می کند و جزییات بسیار کامل و جامعی در اختیار شما می گذارد. 

یکی از ویژگی های خاصی که از آن خوشمان آمد، “میزان آمادگی” بود. اتواسلیپ بر اساس کیفیت خواب شما، به شما می گوید که تا چه حد برای شروع روز خود آماده هستید!

قیمت: ۳.۹۹دلار

دانلود برنامه AutoSleep

۵. Sleep Watch 

ردیاب خواب اپل واچ

Sleep Watch هم یکی دیگر از برنامه های بسیار خوب ردیاب یا همان تنظیم خواب برای اپل واچ است. شرکت توسعه‌دهنده ادعا کرده که از AI یا همان هوش مصنوعی برای بررسی، ردیابی و بهبود کیفیت خواب کاربران استفاده می کند. 

یکی از مزیت‌های این برنامه، تم سرومه‌ای رنگ آن است؛ با این ترکیب رنگی به راحتی می توان اطلاعات خواب را در شب دید. گاهی اوقات ممکن است فکر کنید که اپلیکیشن اطلاعات اضافی و زیاده از حدی برای شما نمایش می دهد. همین احتمالا می تواند شما را از این برنامه دلزده کند. 

از دیگر قابلیت های این برنامه می توان به گزارش روزانه، جزییات خواب شب گذشته، خواب خودکار، آنالیز ضربان قلب، تشخیص وقفه در خواب و … اشاره کرد.

قیمت: رایگان (با پرداخت درون‌برنامه‌ای شروع از ۳.۹۹دلار)

دانلود برنامه Sleep Watch

۶. NapBot

اپلیکیشن ردیاب خواب Apple Watch

NapBot با کمک یادگیری ماشینی یا همان Machine Learning تا کیفیت خواب شما را بررسی و آنالیز کند. NapBot بر اساس داده‌های جمع‌آوری شده و فازهای خواب سبک و سنگین شما، جزییات دقیقی از دوره‌های مختلف خواب شب به شما می دهد. 

این برنامه همچنین صداهای محیط اطراف را بررسی می کند و تاثیر آن بر خواب شما را آنالیز می کند و بر اساس آن کیفیت خواب شما را تخمین می زند. 

با این همه، نسخه رایگان برنامه محدود است. برای استفاده از تمام قابلیت‌های NapBot باید نسخه Pro آن را بخرید. نسخه Pro قابلیت‌های خوبی مثل تاریخچه و عادت‌های خواب دارد.

قیمت: رایگان (با پرداخت درون‌برنامه‌ای شروع از ۳.۹۹دلار)

دانلود برنامه NapBot

۷. Sleep Pulse 3

قیمت اپل واچ

در نگاه اول ممکن است Sleep Pulse 3 را با Apple Health اشتباه بگیرید. Sleep Pulse 3 بسیار شبیه به برنامه پیش‌فرض Health آیفون است. این برنامه خواب شما را با Apple Watch, Motion و سنسورهای سلامت بررسی می کند و شمای کلی ای از کیفیت آن به شما می دهد.

دو ویژگی بسیار جالب و کاربردی این برنامه، ردیاب چرت یا Power Nap و ضبط صدا هنگام خواب یا Sleep Talk است. Sleep Pulse 3 یکی از معدود برنامه‌هایی است که چنین قابلیت‌هایی دارد. 

قطعا عاشق رابط کاربری Sleep Pulse 3 خواهید شد. توسعه‌دهنده برنامه از رنگ‌های متنوع برای نمایش اطلاعات و جزییات مختلف خواب استفاده کرده که بسیار دوست داشتنی است. 

اما مشکل اصلی این برنامه این است که کاربر مجبور است قبل از خواب تمام اطلاعات را به طور دستی وارد کند. Sleep Pulse 3 خودبه‌خود اطلاعات را جمع‌آوری نمی کند. امیدوارم که توسعه‌دهندگان فکری به حال هوشمندسازی این برنامه بکنند!

قیمت: رایگان (با پرداخت درون‌برنامه‌ای شروع از ۳.۹۹دلار)

دانلود برنامه Sleep Pulse 3

شما می توانید با استفاده از از برنامه های تنظیم خواب اپل واچ، کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید؛ اکثر آن‌ها با برنامه پیش‌فرض آیفون سازگار اند. اما اگر به دنبال برنامه‌ی پیشرفته‌ای هستید، پیشنهاد ما Pillow و ++Sleep است. می توانید با این دو برنامه جزییات دقیق خواب خود را بررسی کنید. 

آیا تا به حال از برنامه های بالا استفاده کرده‌اید؟ یا برنامه‌ی دیگری برای ردیابی خواب برروی اپل واچ خود نصب دارید؟ می توانید تجربه خود را در قسمت نظرات انارمگ با ما به اشتراک بگذارید.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 1 =