انارمگ
۰

معرفی بهترین برنامه های کنترل کودک برای آیفون

بهترین برنامه کنترل کودک برای آیفون

همه‌ی کودکان امروزی حداقل یک گوشی هوشمند یا تبلت دارند؛ بعضی از آن برای ارتباط با دوستان، سرگرمی و بازی استفاده می کنند و بعضی آن را برای درس خواندن و شرکت کردن در کلاس های آنلاین می خواهند. اینترنت و گوشی های هوشمند دسترسی به محتواهای مختلف را بسیار آسان کرده و همین باعث شده تا کار والدین و سرپرستان کودکان دشوار و دشوارتر شود. حالا پدرها و مادرها باید مراقب کودک نوجوان‌شان باشند تا از مضرات اینترنت و فضای مجازی دور بمانند. درست است که اپل برنامه های کنترل کودک خوبی در خود دارد اما بهترین برنامه های کنترل کودک برای آیفون و آیپدی که در این مطلب به معرفی آن ها می پردازیم، می تواند بسیار کاربردی و تاثیرگذار باشد و از کودک شما در مقابل محتواهای نامناسب فضای مجازی محافظت کند. 

۱. Google Family Link for Parents

راه حل گوگل برای محافظت از کودکان بسیار شبیه به Screen Time اپل است. می توانید خاطر جمع باشید که کودک شما به محتوای نامناسب دسترسی ندارد. همچنین می توانید صفحه نمایش آن ها را ضبط کنید و ببینید. 

 

می توانید ببینید کودک‌تان از چه برنامه هایی و به چه مدت از آن استفاده کرده است. شاید Google Family Link ویژگی ها و قابلیت های خارق‌العاده‌ای نداشته باشد اما اگر گوشی اندرویدی دارید، این برنامه بهترین گزینه برای شما است. 

دانلود برنامه Google Family Link برای آیفون – کلیک کنید

۲. OurPact 

بهترین برنامه کنترل کودک برای آیفون

OurPact یکی از بهترین برنامه کنترل کودک برای آیفون است و قابلیت های فوق‌العاده‌ای دارد؛ از ردیاب کودک و تبدیل GPS به متن گرفته تا مسدودکننده‌ی اپلیکیشن و وب‌سایت، این برنامه همه را در خود جای داده است. شاید در ابتدا استفاده از آن کمی دشوار و گیج‌کننده باشد اما زمانی که به قابلیت های آن عادت کنید، می توانید به راحتی صفحه نمایش اعضای خانواده خود را ببینید و آن ها را ردیابی کنید. 

از دیگر قابلیت های کاربردی این برنامه می توان به ژئوفنس، هشدارهای برنامه، مسدودکننده وب‌سایت های غیراخلاقی، Find My Family و برنامه‌ریزی برای Screen Time اشاره کرد. 

دانلود برنامه OurPact برای آیفون – کلیک کنید

۳. Norton Family for Parents

بهترین برنامه کنترل کودک برای آیفون

شاید تا حالا نام برند نورتون به گوش‌تان خورده باشد. نورتون یکی از توسعه‌دهندگان بهترین آنتی ویروس های دنیا است. برنامه The Norton Family Premier نیز برای کنترل و محافظت کودک به همان اندازه‌ی آنتی ویروس های شرکت نورتون قدرتمند و کاربردی است. 

شما می توانید فعالیت های وب‌محور کودک خود را کنترل و به شدت محدود کنید. یکی از قابلیت های ویژه آن این است که حتی اگر شما یک وب‌سایت به‌خصوص را مسدود نکرده باشید، نورتون هنگام باز شدن آن صفحه برای کودک یک هشدار می فرستد و به او می گوید که باید حواسش را جمع کند! 

دانلود برنامه Norton Family برای آیفون – کلیک کنید

۴. Kidslox

بسیاری از کارشناسان حوزه‌ی تربیت فرزند Kidslox را به والدین توصیه کرده‌اند. Kidslox قابلیت کراس پلتفرم (پشتیبانی از اندروید و آیفون به طور همزمان) دارد. شما می توانید به آیفون یا آیپد خود گوشی اندرویدی کودک خود (و بلعکس) را کنترل کنید. Kidslox به شما این امکان را می دهد که تا ۱۰ دستگاه به طور همزمان را کنترل کنید. 

 

یکی از قابلیت های فوق‌العاده‌ی آن این است که می توانید تنها با یک‌بار لمس انگشت مود Parent mode (بدون محدودیت) را به مود Child mode (با محدودیت انتخابی) و یا به مود Lockdown mode (محدودیت کامل) تغییر دهید. 

دانلود Kidslox برای آیفون – کلیک کنید

۵. Find My Kids

با قابلیت های بسیار کاربردی برنامه Find My Kids می توانید بدون دخالت در حریم شخصی آن ها به راحتی آن ها را ردیابی کنید. شما می توانید موقعیت لحظه‌ای کودک و مسیر طی شده‌ی او را ببینید و با استفاده از ژئوفنس یک فضای امن در نقشه برای آن ها ایجاد کنید. 

 

به علاوه این که می توانید در این اپلیکیشن با کودکتان چت کنید، درصد شارژ باتریش را مشاهده کنید، به دستگاهش هشدار بفرستید، حالت اپلیکیشن های گوشیش را ببینید و به مکالماتش گوش دهید. همچنین اگر خدای ناکرده کودک شما در خطر باشد می توانید برای شما یک پیغام SOS ارسال کند. 

مزیت این اپلیکیشن این است که نیازی نیست چیزی را از کودک خود پنهان کنید. کودک شما می تواند تمام ویژگی های برنامه را به راحتی مشاهده کند. 

دانلود برنامه Find My Kids برای آیفون – کلیک کنید

۶. Kaspersky Safe Kids

بهترین برنامه کنترل کودک برای آیفون
از دیگر بهترین برنامه های کنترل کودک برای آیفون اپلیکیشن Kaspersky Safe Kids است. Kaspersky چندین قابلیت نظارت و کنترل بر کودک را به والدین ارائه می دهد. شما با ابزار مختلف برنامه می توانید screen time دستگاه کودکتان را مدیریت کنید و بر آن نظرات داشته باشید. Kaspersky Safe Kids همچنین ژئوفنس دارد و محتوای غیراخلاقی و نامناسب را مسدود می کند. 

 

به علاوه این که Kaspersky Safe Kids از دستگاه کودک شما به طور لحظه‌ای هشدار و گزارش برای‌تان می فرستد. با این قابلیت فوق‌العاده کودکان شما همیشه و در همه‌جا از خطر به‌دور می مانند. 

دانلود Kaspersky Safe Kids برای آیفون – کلیک کنید

۷. Spyic

بهترین برنامه کنترل والدین برای آیفون
این اپلیکیشن در مقایسه با دیگر اپلیکیشن های این لیست کمی مخفیانه‌تر عمل می کند؛ به این صورت که می توانید بدون این که کودک‌تان متوجه شود، او را ردیابی کنید و بر اعمال او نظارت داشته باشید. بله درست حدس زدید: Spyic می تواند درون گوشی هوشمند یا تبلت فرزند شما پنهان شود و اطلاعات مختلف را به طور محرمانه برای شما ارسال کند!

 

Spyic قابلیت ها و ویژگی های زیادی دارد: شما می توانید برروی تماس ها، iMessage، فعالیت های شبکه مجازی، برنامه ها، تاریخچه مرورگر، موقعیت لحظه‌ای، ژئوفنس و مخاطبین نظرات داشته باشید. 

دانلود برنامه Spyic برای آیفون – کلیک کنید

۸. Verizon Smart Family

Smart Family به شما اجازه می دهد تا بر تمام فعالیت های فرزندتان نظارت داشته باشید. از ردیابی موقعیت لحظه‌ای، مسدودسازی اپلیکیشن و وب‌سایت گرفته تا نظارت برروی پیامک ها و تماس ها و متوقف کردن موقتی اینترنت، Smart Family همه را در خود جای داده است. 

 

شما همچنین می توانید برای دستگاه کودک‌تان هشدار موقعیت تنظیم کنید؛ برای مثال، می توانید تعیین کنید که اگر کودک‌تان از دایره یک محیط خاص مثل خانه، مدرسه، زمین بازی و … خارج شد، Smart Family برای‌تان هشدار بفرستد. 

دانلود Verizon Smart Family برای آیفون – کلیک کنید

۹. FamiSafe

بهترین برنامه کنترل کودک برای آیفون
FamiSafe با ارائه قابلیت هایی مثل ردیابی موقعیت، ژئوفنس، نظارت روی اپلیکیشن، فیلتر محتوای وب‌سایت ها و کنترل screen time از راه دور یکی از بهترین برنامه کنترل کودک برای آیفون و آیپد است و والدین می توانند با آن روی تمام اعمال کودک خود نظرات داشته باشند. 

 

یکی از قابلیت های ویژه‌ی این اپلیکیشن این است که شما می توانید کنترل screen time و کنترل اپلیکیشن را با ژئوفنس ترکیب کنید. به عبارتی، دستگاه هوشمند کودک شما و یا بعضی از برنامه های گوشی او در محدوده‌ های خاصی مثل مدرسه، زمین بازی و … مسدود می شود. 

دانلود برنامه FamiSafe برای آیفون – کلیک کنید

۱۰. mSpy Tracker Find Family Phone

اگر قصد ندارید ۲۴ ساعته وارد حریم شخصی کودک خود شوید و تنها می خواهید بدانید که جای کودک‌تان امن است، mSpy بهترین گزینه برای شما است. mSpy می تواند تا ۱۰ دستگاه را به طور همزمان ردیابی کند. در نتیجه تنها برای کودکان نیست بلکه می توانید از آن برای تمام اعضای خانواده استفاده کنید. 

 

از ویژگی های این اپلیکیشن می توان به موقعیت‌یاب GPS، نمایش موقعیت تا ۳ ماه گذشته، اعلان هشدارهای ژئوفنس بدون محدودیت تعدد و وجود دکمه اضطراری برای مواقع اورژانسی اشاره کرد. mSpy نیز یکی از بهترین برنامه های کنترل کودک برای آیفون و آیپد است که می توانید همین حالا آن را روی دستگاه iOSی خود دانلود کنید. 

دانلود mSpy برای آیفون – کلیک کنید 

۱۱. Mobicip

بهترین برنامه کنترل کودک برای آیفون
چیزی که Mobicip را از دیگر اپلیکیشن های رقیب متمایز می کند، فیلتر اینترنت فوق‌العاده‌ی آن است. قابلیت فیلتر وب‌سایت های این برنامه بر اساس سیستم سنی کار می کند. شما می توانید یکی از چند گزینه‌ی Strict (کاملا محدود)، Moderate (نسبتا محدود) و Mature (بدون محدودیت) را برای برنامه انتخاب کنید. 
 
 اما Mobicip تنها سایت ها و اپلیکیشن ها را مسدود نمی کند بلکه طبق دسته‌بندی های مختلف نیز می تواند دسترسی کودک شما به آن ها را محدود کند. اگر کودک شما تصمیم بگیرد تا از یکی از این وب‌سایت های غیراخلاقی بازدید کند، اپلیکیشن برای شما هشدار می فرستد. 

 

دانلود Mobicip برای آیفون – کلیک کنید

۱۲. Qustodio Parental

Qustodio هم رابط کاربری ساده‌ای دارد و هم استفاده از قابلیت های آن کار راحتی است؛ به همین علت Qustodio یک برنامه ساده اما بسیار کاربردی برای پدر و مادرهایی است که قصد دارند تا روی اعمال مجازی کودک خود نظارت داشته باشند. 

 

به علاوه این که Qustodio گزارش داده وب‌سایت های بازدیدشده‌ی دستگاه iOSی کودک شما را به ایمیل شما می فرستد. شما همچنین می توانید screen time گوشی هوشمند کودک خود را کنترل کنید و یا زمانی برای آن تعیین کنید تا به طور خودکار صفحه نمایش او ضبط شود و بتوانید بعدا آن را نگاه کنید. 

دانلود Qustodio برای آیفون – کلیک کنید

۱۳. Bark

قابلیت های کنترل و نظارت کودک اپلیکیشن Bark بسیار کامل و کاربردی اند. با Bark می توانید محتوای نمایش‌ داده‌شده، screen time و وب‌سایت های فیلترشده‌ی دستگاه کودک‌تان را کنترل کنید و روی آن ها نظارت داشته باشید. 

با این اپلیکیشن می توانید پیامک ها، ایمیل ها، یوتیوب، شبکه های اجتماعی مختلف و بیش از ۳۰ اپلیکیشن اذیت و آزار سایبری و دارای محتوای بزرگسال را نظارت و آن ها را کنترل کنید. تنها زمانی که اتفاقی پیش بیاید، Bark به شما هشدار ارسال می کند. 

در نتیجه پدرها و مادرها روی تمام جنبه های فضای مجازی کودکان‌شان نظارت ندارند؛ تنها به محتوایی که ممکن است خطرناک باشد دسترسی دارند. 

دانلود برنامه Bark برای آیفون – کلیک کنید

حرف آخر

برنامه های کنترل کودک یکی از بهترین روش ها برای نظارت روی اعمال مجازی کودک است و والدین می توانند با نصب این برنامه ها قوانین مجازی برای کودکانشان وضع کنند. با این حال، در کنار نصب این برنامه ها، پیشنهاد می کنیم که با فرزندان‌تان، به ویژه نوجونان، صحبت کنید و آن ها را از مضرات فضای مجازی و اینترنت باخبر کنید. 

معرفی بهترین اپلیکیشن های رژیم غذایی و تناسب برای آیفون – کلیک کنید

معرفی بهترین اپلیکیشن های عکاسی برای آیفون – کلیک کنید

به آن ها باید و نبایدها را گوشزد کنید و تا خودشان هم در فضای مجازی بتوانند از خودشان مراقبت کنند. خوشحال می شویم اگر این مطلب را با دیگر پدرها و مادرهایی که نگران آسیب های اینترنت برروی فرزندان‌شان هستند به اشتراک بگذارید. 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 10 =