انارمگ
۰

معرفی و دانلود بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن و تمرکز برای اپل واچ

دانلود اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ

چه به دنبال ریلکس کردن باشید و چه خواسته باشید برنامه روزمره خود را تنظیم کنید، انجام تمرین‌های مدیتیشن و تمرکز بهترین راه برای این کار است. با این که برنامه‌های مدیتیشن بسیار خوبی برای گوشی های هوشمند وجود دارد اما متاسفانه کار با گوشی می تواند حواس شما را به کلی پرت کند. خوشبختانه اپل واچ نیز اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز دارد و شما می توانید از آن برای انجام تمرین های آرامش و استراحت استفاده کنید. اگر شما هم مشتاق اید بدانید بهترین اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ چیستند و چگونه می توانید آن ها را دانلود کنید، با ما در این بخش از انارمگ همراه باشید. 

معرفی و دانلود بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ

معیار ما برای انتخاب این برنامه‌ها، در واقع بیشتر قابلیت‌های خودِ برنامه بوده است نه مدل اپل واچ. دیگر دلیل آن این است که نسخه آیفونِ این برنامه ها قابلیت ها و ویژگی های بیشتری در اختیار کاربر می گذارد. به علاوه این که منطقی است به جای این که کارایی اپل واچ را بررسی کنیم، مزایا و معایب این برنامه ها را با یکدیگر مقایسه کنیم. 

بهترین اپلیکیشن های تمرین تنفس اپل واچ

۱. Unwind

بک‌راست به سراغ اصل قضیه برویم: Unwind بهترین و ساده‌ترین برنامه تمرین تنفس اپل واچ است. با این حال، ساده بودن لزوما به معنای بد بودن نیست و Unwind این را ثابت کرده است. Unwind سه حالت مختلف دارد: صبح، ظهر و شب که هرکدام شامل تمرین‌های متفاوتی است. برای مثال، روتین صبح شامل تمرین دم و بازدم است، روتین شب تمرینی بین دم و بازدم به شما می دهد، روتین ظهر هم به شما تنفس عمیق را آموزش می دهد. تمام این تمارین به شما بازخورد لرزشی می دهند و حتی می توانید زمان هر تمرین با متناسب با سلیقه‌ی خود تغییر دهید. 

برنامه های تمرین تنفس اپل واچ

برنامه Unwind رایگان است و نیازی نیست برای قابلیت های مختلف آن در اپل واچ هزینه‌ی اضافی بپردازید. با این حال، Unwind آیفون نسخه Pro هم دارد که با خرید آن قابلیت های جدیدی برای شما باز می شود. 

نقاط قوت

 • سه حالت تمرین مختلف
 • قابلیت تنظیم زمان تمرین

نقاط ضعف

 • نمی توان به آن تمرین اضافه کرد

دانلود برنامه Unwind

۲. Minute Mindfulness 3

۳ Minute Mindfulness تمرین های تنفس بسیار جالبی دارد که می توانید آن ها را با اپل واچ خود انجام دهید. این برنامه ۶ حالت تمرین مختلف دارد؛ تمرین نفس عمیق، تنفس پرانایاما، تنفس سریع، تنفس مادر، ۴-۷-۸ و دم و بازدم مساوی. نیازی نیست که اپلیکیشن را به آیفون متصل کنید. ۳ Minute Mindfulness برنامه‌ای مستقل است. همچنین به شما این امکان را می دهد تا هر تمرین را متناسب با فیزیک بدنی خود تغییر دهید. 

برای مثال می توانید مدت زمان تمرین یا تعداد دفعات تکرار آن در روز را برای خود کم و زیاد کنید. به علاوه که بازخورد لرزشی برنامه تنوع ویبره بسیار زیادی دارد و شما می توانید بدون نگاه کردن به صفحه اپل واچ تمارین مختلف را پشت سر هم انجام دهید.

۳ Minute Mindfulness یک برنامه پرمیوم است و برای استفاده از ۶ تمرین آن در اپل واچ باید اشتراک ماهانه را به مبلغ ۶.۹۹ دلار خریداری کنید. شما می توانید به طور رایگان به مدت ۷ روز از قابلیت های این برنامه استفاده کنید.

نقاط قوت

 • بازخورد لرزشی
 • قابلیت شخصی‌سازی تمارین
 • ۶ حالت تمرین تنفس مختلف

نقاط ضعف

 • فاقد بازخورد صوتی
 • نمی توان به آن تمرین اضافه کرد

دانلود برنامه ۳ Minute Mindfulness

۳. Box Breathe

Box Breathe نیز یکی از بهترین اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز است که می توانید در اپل واچ خود دانلود کنید. تمرینات این برنامه بسیار کاربردی و موثر اند. شاید با دیدن نام آن فکر کنید تنها یک نوع تمرین دارد اما شما می توانید تمام قسمت‌ تمرین‌ ها را برای خود تغییر دهید. تنفس عمیق در واقع یک نوع دم و بازدم است که ۴ بخش دارد؛ دم، نگه داشتن، بازدم و نگه داشتن. شما می توانید طبق تنظیمات پیشفرض برنامه پیش بروید و یا مدت زمان هر بخش را به دلخواه کم و زیاد کنید. با ثبت تنظیمات، حالت پیشفرض برای شما ذخیره می شود و می توانید هرموقع که خواستید تنها با یک‌بار لمس به آن دسترسی داشته باشید. 

دانلود اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ

اپلیکیشن برای هر مرحله برای شما اعلان می فرستد. شما حتی می توانید اعلان ثانویه برای تمرینات تنظیم کنید. با این کار برنامه مثل یک مترونوم، هر ثانیه یک‌بار تیک‌تاک می کند. با این قابلیت می توانید بدون نگاه کردن به صفحه نمایش اپل واچ، مراحل تمرینات خود را دنبال کنید. Box Breathe یک برنامه پولی است که قیمت آن ۱.۹۹ دلار می باشد. 

نقاط قوت

 • قابلیت تنظیم تمام بخش های مختلف تمارین
 • اعلان‌های مختلف برای دم و بازدم
 • دارای مترونوم برای شمارش ثانیه‌ها

نقاط ضعف

 • در واقع تنها یک تمرین دارد که می توان به طور دستی همان یکی را تغییر داد

دانلود برنامه Box Breathe

۴. Wim Hof Method

Wim Hof، که با نام Iceman نیز شناخته می شود، یک تکنیک تمرین تنفس است که به آن متد ویم هوف می گویند. با اپل واچ می توانید این تمرین به خصوص را انجام دهید، ضربان قلب خود را ببینید و اطلاعات نبض خود را به برنامه Health اضافه کنید. استفاده از این برنامه بسیار ساده است و تنها یک دکمه برای شروع و پایان دوره‌ی تمرین دارد. رابط کاربری برنامه به شما نبض و ضربان قلب را در حین تمرین نشان می دهد که حقیقتا قابلیت جالبی است. 

برنامه مدیتیشن برای اپل واچ

برنامه Wim Hof Method در اپ استور رایگان است. 

نقاط قوت

 • ضربان قلب را نمایش می دهد و آن را با داده‌های اپلیکیشن Health هماهنگ می کند
 • دنبال کردن دستورهای صوتی آن راحت است

نقاط ضعف

 • هنگام چرخه بازگشت اعلان ارسال نمی کند

دانلود برنامه Wim Hof Method

بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن اپل واچ

۵. Breethe

اما برویم به سراغ برنامه های مدیتیشن. Breethe یک اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز است که می توانید آن را در اپل واچ خود دانلود کنید. Breethe برای هر موقعیتی یک فایل صوتی مدیتیشن متفاوت دارد. این برنامه اپل واچ ۶ حالت مختلف مدیتیشن دارد: روزتان را شروع کنید، از رانندگی لذت ببرید، روی کارتان تمرکز کنید، خستگی بگیرید و آماده خوابیدن شوید. هر حالت مدیتیشن چندین فایل صوتی دارد و همچنین روزانه شما را با راهنماهای مختلف به سمت داشتن مدیتیشن بهتر سوق می دهد. نه تنها فایل های صوتی بلکه خودِ حالت های مختلف هم موسیقی خاصی دارند و به شما کمک می کنند تا بدون شنیدن صدای فرد (فقط با ساز موسیقی) آرامش و تمرکز خود را به دست بیاورید.

درس‌های آموزشی مدیتیشن برروی اپل واچ به خوبی کار می کند اما برای شروع درس ها باید ایرپاد یا هدفون بلوتوثی خود را با آن جفت کرده باشید. شما می توانید با فرمان‌های برنامه، صدای موسیقی را زیاد کنید، آن را متوقف کنید، به جلو ببرید، ۱۵ ثانیه به عقب برگردانید و … درس‌های صوتی این برنامه با کیفیت بسیار بالا و به صورت کاملا حرفه‌ای با صدای پس‌زمینه در استودیوی مخصوص ضبط شده اند. 

درس‌های صوتی همیشه ثابت اند و تغییر نمی کنند اما این برنامه روزانه به شما درس جدید می دهد. این برنامه شامل ۱۵۰۰ درس صوتی است که می توانید با پرداخت ماهیانه ۱۲.۹۹ دلار از تمام آن ها استفاده کنید.

نقاط قوت

 • ۶ حالت مدیتیشن مختلف
 • فرمان‌ها روی نمایشگر اپل واچ
 • استفاده بدون نیاز به اپلیکیشن آیفون

نقاط ضعف

 • نیاز به جفت‌سازی هدفون به Apple Watch برای استفاده 

دانلود برنامه Breethe

۶. Ten Percent Happier

همانطور که از نام Ten Percent Happier پیدا است (۱۰% شادتر) یک برنامه مدیتیشن و افزایش تمرکز است که به شما کمک می کند روز بهتر و شادتری داشته باشید. این برنامه مدیتیشن ۳ حالت مختلف دارد: صوت‌های معروف، گفتگوها و تمرین روزانه. اگر می خواهید تنها مدت زمان کمی از روزتان را به این برنامه اختصاص بدهید، می توانید به صوت‌های معروف (Quick hits) و گفتگوها (Talks) گوش دهید. اگر هم می خواهید در مدیتیشن شیرجه بزنید می توانید کلیپ های کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای Daily Dose را ببینید. 

دانلود اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ

تمام فایل های شنیداری با کیفیت فوق‌العاده‌ای ضبط شده‌اند و صدای افراد – جای این که مثل صدای خدایان از آسمان به نظر برسد! – بسیار آرام و گوش‌نواز است و مانند گفتگوهای روزمره، عادی و طبیعی است. اگر حال و حوصله گوش دادن به فایل صوتی ندارید می توانید در برنامه تایمر بگذارید و لحظاتی را در سکوت مطلق سپری کنید. برنامه Ten Percent Happier در اپ استور رایگان است و می توانید با پرداخت ۹.۹۹ دلار به مجموعه‌ ۵۰۰تایی آن – شامل فایل‌هایی برای کاهش استرس، اضطراب، افزایش تمرکز، آموزش تربیت فرزند و … است – دسترسی داشته باشید. 

نقاط قوت 

 • شامل تایمر درون‌برنامه‌ای برای سکوت
 • دارای درس‌های مدیتیشن روزانه

نقاط ضعف

 • نیاز به هدفون برای شنیدن فایل ها
 • نمی‌توان به آن فایل شنیداری یا تصویری اضافه کرد

دانلود برنامه Ten Percent Happier

۷. Sattva

Sattva شما را به سنتی‌ترین نوع مدیتیشن می برد و تمارین معنوی و روحانی دارد. شما می توانید این اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز را در اپل واچ خود دانلود کنید. این اپ سازگاری فوق‌العاده‌ای با برنامه آیفون دارد؛ مثلا می توانید در آیفون خود درسی را به مورد علاقه‌هایتان اضافه کنید و آن را در لیست اپل واچ‌تان مشاهده کنید. برای گوش دادن به فایل‌های صوتی و یا تماشای کلیپ‌ها باید هدفون بلوتوثی خود را با اپل واچ جفت کنید. این برنامه از یک نظر از خیلی از برنامه ها بهتر است؛ شما می توانید تمام محتوایی که روی نمایشگر اپل واچ خود می بینید را شخصی‌سازی کنید. تازه علاوه بر این، می توانید محتوای نمایش داده شده روی آیفون را نیز با اپل واچ خود کنترل کنید.

دانلود اپلیکیشن تمرکز و مدیتیشن اپل واچ

علاوه بر تمام این‌ها، این برنامه یک تایمر برای سکوت و تمرکز دارد و می توانید دقیقه‌های حساب شده را به داده‌های مدیتیشن خود اضافه کنید. برنامه Sattva شامل تمارین و عبادت‌های مذهب هندی ودا است. دانلود این برنامه رایگان است اما برای استفاده از محتوای اضافه باید ماهانه ۱۲.۹۹ دلار بپردازید.

نقاط قوت

 • دارای تایمر برای مدیتیشن در سکوت
 • قابلیت افزودن تمارین مختلف با آیفون
 • قابلیت کنترل تمارین مختلف با اپل واچ و آیفون

نقاط ضعف

 • این برنامه مخصوصا برای اپل واچ طراحی نشده در نتیجه باگ هایی دارد

دانلود برنامه Sattva

۸. Meditopia

Meditopia به لطف محتوای خاص و کاربرد ویژه‌اش برنامه‌ای بسیار پیشرفته محسوب می شود. این برنامه شامل کلیپ‌ های مدیتیشن مختلف مناسب نیازهای شما است. هنگامی که برنامه را دانلود می کنید و با آیفون خود حساب کاربری می سازید، این برنامه اطلاعات شما را برروی اپل واچ همگام‌سازی می کند و محتوای مناسب شما را به شما نمایش می دهد. شما با این برنامه می توانید به موسیقی آرامش‌بخش، تمارین مدیتیشن و داستان‌هایی تاثیرگذار گوش دهید. 

این برنامه، تنها برنامه مدیتیشن اپل واچ است که صفحه مشخصات پروفایل دارد. شما در این صفحه می توانید آمار و اطلاعاتی نظیر دقایقی که تمرکز داشتید، استفاده هفتگی از برنامه، کل تمارین انجام‌شده و توالی کنونی استفاده از دروس مدیتیشن را مشاهده کنید. همچنین می توانید بدون از بین رفتن پروسه‌ی کنونی‌تان، به دیگر محتواهای برنامه سرک بکشید و آن‌ها را امتحان کنید. Meditopia بیش از ۱۰۰۰ تمرین مدیتیشن با ۹ زبان مختلف دارد. همه‌ی این‌ها را می توانید با پرداخت ماهانه ۹.۹۹ دلار برروی اپل واچ خود داشته باشید. 

نقاط قوت

 • جمع‌آوری اطلاعات و نمایش آمار توسط اپلیکیشن
 • قابلیت پخش موسیقی در پس‌زمینه
 • قابلیت افزودن تمارین به مورد علاقه‌ها

نقاط ضعف

 • نمی توان تمارین مدیتیشن آیفون را کنترل کرد

دانلود برنامه Meditopia 

کدام اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز را در اپل واچ خود دانلود کنیم؟

در بالا به معرفی بهترین برنامه‌های تمرین تنفس، مدیتیشن و تمرکز پرداختیم. ما لیست را ۲ بخش اپ های تمرین تنفس و اپ های مدیتیشن تقسیم کردیم زیرا برنامه های قسمت اول در آرامش و خالی‌کردن ذهن بسیار موثر اند. 

۳ Minute Mindfulness برای تمرین تنفس اپلیکیشن بسیار خوبی است. ما اپلیکیشن Meditopia را برای مدیتیشن انتخاب می کنیم زیرا رابط کاربری آن بسیار زیبا و استفاده از آن راحت است. به علاوه این که قابلیت های جالب و کاربردی ای دارد. 

در لیست بالا به برنامه‌های معروفی مثل Calm, Insight Timer و Headspace نپرداختیم چرا که اپلیکیشن اپل واچ آن ها تعریفی ندارد. این سه برنامه از بهترین برنامه های مدیتیشن گوشی های هوشمند اند اما برای اپل واچ پیشنهادشان نمی کنیم. البته اگر یکی از این سه برنامه را خریداری کرده‌اید بهتر است که برنامه اپل واچ آن‌ها را نیز روی ساعت هوشمند خود دانلود و از آن‌ استفاده کنید.

شما از کدام برنامه برای مدیتیشن استفاده می کنید؟ خوشحال می شویم اگر دیدگاه خود را در بخش نظرات همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

 

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − هفده =