جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

معرفی و دانلود بهترین اپلیکیشن های مدیتیشن و تمرکز برای اپل واچ

دانلود اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ
فهرست مطالب

چه به دنبال ریلکس کردن باشید و چه خواسته باشید برنامه روزمره خود را تنظیم کنید، انجام تمرین‌های مدیتیشن و تمرکز بهترین راه برای این کار است. با این که برنامه‌های مدیتیشن بسیار خوبی برای گوشی‌های هوشمند وجود دارد، اما متاسفانه کار با گوشی می‌تواند حواس شما را به کلی پرت کند. خوشبختانه اپل واچ نیز اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز دارد و شما می‌توانید از آن برای انجام تمرین‌های آرامش و استراحت استفاده کنید. اگر شما هم مشتاق هستید تا با بهترین اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ و نحوه دانلود آن‌ها آشنا شوید، با ما در این بخش از انارمگ همراه باشید.

معرفی و دانلود بهترین اپلیکیشن‌های مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ

معیار ما برای انتخاب این برنامه‌ها، در واقع بیشتر قابلیت‌های خودِ برنامه بوده است نه مدل اپل واچ. دیگر دلیل آن این است که نسخه آیفونِ این برنامه‌ها، قابلیت‌ها و ویژگی‌های بیشتری در اختیار کاربر می‌گذارد. به علاوه این که منطقی است به جای این که کارایی اپل واچ را بررسی کنیم، مزایا و معایب این برنامه‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم.

بهترین اپلیکیشن‌های تمرین تنفس اپل واچ

Unwind

مستقیماً به سراغ اصل قضیه برویم: Unwind بهترین و ساده‌ترین برنامه تمرین تنفس اپل واچ است. با این حال، ساده بودن لزوما به معنای بد بودن نیست و Unwind این را ثابت کرده است. Unwind سه حالت مختلف دارد: صبح، ظهر و شب که هرکدام شامل تمرین‌های متفاوتی است. برای مثال، روتین صبح شامل تمرین دم و بازدم است، روتین شب تمرینی بین دم و بازدم به شما می‌دهد، روتین ظهر هم به شما تنفس عمیق را آموزش می‌دهد. تمام این تمارین به شما بازخورد لرزشی می‌دهند و حتی می‌توانید زمان هر تمرین را متناسب با سلیقه‌ی خود تغییر دهید.

برنامه‌های تمرین تنفس اپل واچ

برنامه Unwind رایگان است و نیازی نیست برای قابلیت‌های مختلف آن در اپل واچ هزینه‌ی اضافی بپردازید. با این حال، Unwind آیفون نسخه Pro هم دارد که با خرید آن قابلیت‌های جدیدی برای شما باز می‌شود.

نقاط قوت

 • سه حالت تمرین مختلف
 • قابلیت تنظیم زمان تمرین

نقاط ضعف

 • نمی‌توان به آن تمرین اضافه کرد

دانلود برنامه Unwind

Minute Mindfulness 3

۳ Minute Mindfulness تمرین‌های تنفس بسیار جالبی دارد که می‌توانید آن‌ها را با اپل واچ خود انجام دهید. این برنامه ۶ حالت تمرین مختلف دارد؛ تمرین نفس عمیق، تنفس پرانایاما، تنفس سریع، تنفس مادر، ۴-۷-۸ و دم و بازدم مساوی. نیازی نیست که اپلیکیشن را به آیفون متصل کنید. ۳ Minute Mindfulness برنامه‌ای مستقل است. همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا هر تمرین را متناسب با فیزیک بدنی خود تغییر دهید.

برای مثال می‌توانید مدت زمان تمرین یا تعداد دفعات تکرار آن در روز را برای خود کم و زیاد کنید. به علاوه این که بازخورد لرزشی برنامه، تنوع ویبره بسیار زیادی دارد و شما می‌توانید بدون نگاه کردن به صفحه اپل واچ تمارین مختلف را پشت سر هم انجام دهید.

۳ Minute Mindfulness یک برنامه پریمیوم است و برای استفاده از ۶ تمرین آن در اپل واچ باید اشتراک ماهانه را به مبلغ ۶.۹۹ دلار خریداری کنید. شما می‌توانید به طور رایگان به مدت ۷ روز از قابلیت‌های این برنامه استفاده کنید.

نقاط قوت

 • بازخورد لرزشی
 • قابلیت شخصی‌سازی تمارین
 • ۶ حالت تمرین تنفس مختلف

نقاط ضعف

 • فاقد بازخورد صوتی
 • نمی‌توان به آن تمرین اضافه کرد

دانلود برنامه ۳ Minute Mindfulness

Box Breathe

Box Breathe نیز یکی از بهترین اپلیکیشن‌های مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ است. تمرینات این برنامه بسیار کاربردی و موثر هستند. شاید با دیدن نام آن فکر کنید تنها یک نوع تمرین دارد، اما شما می‌توانید تمام قسمت‌ تمرین‌‌ها را برای خود تغییر دهید. تنفس عمیق در واقع یک نوع دم و بازدم است که ۴ بخش دارد؛ دم، نگه داشتن، بازدم و نگه داشتن. شما می‌توانید طبق تنظیمات پیش‌فرض برنامه پیش بروید و یا مدت زمان هر بخش را به دلخواه کم و زیاد کنید. با ثبت تنظیمات، حالت پیش‌فرض برای شما ذخیره می‌شود و می‌توانید هر موقع که خواستید تنها با یک‌بار لمس، به آن دسترسی داشته باشید.

دانلود اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ

اپلیکیشن برای هر مرحله برای شما اعلان می‌فرستد. شما حتی می‌توانید اعلان ثانویه برای تمرینات تنظیم کنید. با این کار برنامه مثل یک مترونوم، هر ثانیه یک‌بار تیک‌تاک می‌کند. با این قابلیت می‌توانید بدون نگاه کردن به صفحه نمایش اپل واچ، مراحل تمرینات خود را دنبال کنید. Box Breathe یک برنامه پولی است که قیمت آن ۱.۹۹ دلار می‌باشد.

نقاط قوت

 • قابلیت تنظیم تمام بخش‌های مختلف تمارین
 • اعلان‌های مختلف برای دم و بازدم
 • دارای مترونوم برای شمارش ثانیه‌ها

نقاط ضعف

 • در واقع تنها یک تمرین دارد که می‌توان به طور دستی همان یکی را تغییر داد

دانلود برنامه Box Breathe

Wim Hof Method

Wim Hof که با نام Iceman نیز شناخته می‌شود، یک تکنیک تمرین تنفس است که به آن متد ویم هوف می‌گویند. با اپل واچ می‌توانید این تمرین خاص را انجام دهید، ضربان قلب خود را ببینید و اطلاعات نبض خود را به برنامه Health اضافه کنید. استفاده از این برنامه بسیار ساده است و تنها یک دکمه برای شروع و پایان دوره‌ی تمرین دارد. رابط کاربری برنامه به شما نبض و ضربان قلب را در حین تمرین نشان می‌دهد که حقیقتا قابلیت جالبی است.

برنامه مدیتیشن برای اپل واچ

برنامه Wim Hof Method در اپ استور رایگان است.

نقاط قوت

 • ضربان قلب را نمایش می‌دهد و آن را با داده‌های اپلیکیشن Health هماهنگ می‌کند
 • دنبال کردن دستورهای صوتی آن راحت است

نقاط ضعف

 • عدم ارسال نوتیفیکیشن در زمان چرخه بازگشت

دانلود برنامه Wim Hof Method

بهترین اپلیکیشن‌های مدیتیشن اپل واچ

Breethe

Breethe یک اپلیکیشن عالی برای مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ است. Breethe برای هر موقعیتی یک فایل صوتی مدیتیشن متفاوت دارد. این برنامه اپل واچ ۶ حالت مختلف مدیتیشن دارد: روز خود را شروع کنید، از رانندگی لذت ببرید، بر روی کار تمرکز کنید، رفع خستگی کنید و آماده خوابیدن شوید. هر حالت مدیتیشن چندین فایل صوتی دارد و همچنین روزانه شما را با راهنماهای مختلف به سمت داشتن مدیتیشن بهتر سوق می‌دهد. نه تنها فایل‌های صوتی بلکه خودِ حالت‌های مختلف هم موسیقی خاصی دارند و به شما کمک می‌کنند تا بدون شنیدن صدای فرد (فقط با ساز موسیقی) آرامش و تمرکز خود را به دست بیاورید.

درس‌های آموزشی مدیتیشن بر روی اپل واچ به خوبی کار می‌کنند، اما برای شروع درس‌ها باید ایرپاد یا هدفون بلوتوثی خود را با آن جفت کرده باشید. شما می‌توانید با فرمان‌های برنامه، صدای موسیقی را زیاد کنید، آن را متوقف کنید، به جلو ببرید، ۱۵ ثانیه به عقب برگردانید و … درس‌های صوتی این برنامه با کیفیت بسیار بالا و به صورت کاملا حرفه‌ای با صدای پس‌زمینه در استودیوی مخصوص ضبط شده‌اند.

درس‌های صوتی همیشه ثابت هستند و تغییر نمی‌کنند، اما این برنامه روزانه به شما درس جدید می‌دهد. این برنامه شامل ۱۵۰۰ درس صوتی است که می‌توانید با پرداخت ماهیانه ۱۲.۹۹ دلار از تمام آن‌ها استفاده کنید.

نقاط قوت

 • ۶ حالت مدیتیشن مختلف
 • فرمان‌ها روی نمایشگر اپل واچ
 • استفاده بدون نیاز به اپلیکیشن آیفون

نقاط ضعف

 • نیاز به جفت‌سازی هدفون به Apple Watch، برای استفاده

دانلود برنامه Breethe

Ten Percent Happier

همان‌طور که از نام Ten Percent Happier پیدا است (۱۰% شادتر) یک برنامه مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ است که به شما کمک می‌کند روز بهتر و شادتری داشته باشید. این برنامه مدیتیشن ۳ حالت مختلف دارد: صوت‌های معروف، گفتگوها و تمرین روزانه. اگر می‌خواهید تنها مدت زمان کمی از روز خود را به این برنامه اختصاص بدهید، می‌توانید به صوت‌های معروف (Quick hits) و گفتگوها (Talks) گوش دهید. اگر هم می‌خواهید در مدیتیشن شیرجه بزنید می‌توانید کلیپ‌های کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای Daily Dose را ببینید.

دانلود اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ

تمام فایل‌های شنیداری با کیفیت فوق‌العاده‌ای ضبط شده‌اند و صدای افراد (به جای این که مثل صدای خدایان از آسمان به نظر برسد!) بسیار آرام و گوش‌نواز است و مانند گفتگوهای روزمره، عادی و طبیعی است. اگر حال و حوصله گوش دادن به فایل صوتی ندارید می‌توانید در برنامه تایمر بگذارید و لحظاتی را در سکوت مطلق سپری کنید. برنامه Ten Percent Happier در اپ استور رایگان است و می‌توانید با پرداخت ۹.۹۹ دلار به مجموعه‌ ۵۰۰ تایی آن که شامل فایل‌هایی برای کاهش استرس، اضطراب، افزایش تمرکز، آموزش تربیت فرزند و … است، دسترسی داشته باشید.

نقاط قوت 

 • شامل تایمر درون‌برنامه‌ای برای سکوت
 • دارای درس‌های مدیتیشن روزانه

نقاط ضعف

 • نیاز به هدفون برای شنیدن فایل‌ها
 • نمی‌توان به آن فایل شنیداری یا تصویری اضافه کرد

دانلود برنامه Ten Percent Happier

Sattva

Sattva شما را به سنتی‌ترین نوع مدیتیشن می‌برد و تمارین معنوی و روحانی دارد. شما می‌توانید این اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ را دانلود کنید. این اپ سازگاری فوق‌العاده‌ای با برنامه آیفون دارد؛ مثلا می‌توانید در آیفون درسی را به موارد دلخواه خود اضافه کنید و آن را در لیست اپل واچ‌ نیز مشاهده کنید. برای گوش دادن به فایل‌های صوتی و یا تماشای کلیپ‌ها باید هدفون بلوتوثی خود را با اپل واچ جفت کنید. این برنامه از یک نظر از خیلی از برنامه‌ها بهتر است؛ شما می‌توانید تمام محتوایی که روی نمایشگر اپل واچ خود می‌بینید را شخصی‌سازی کنید. علاوه بر این، می‌توانید محتوای نمایش داده شده روی آیفون را نیز با اپل واچ خود کنترل کنید.

دانلود اپلیکیشن تمرکز و مدیتیشن در اپل واچ

علاوه بر این‌، این برنامه یک تایمر برای سکوت و تمرکز دارد و می‌توانید دقیقه‌های حساب شده را به داده‌های مدیتیشن خود اضافه کنید. برنامه Sattva شامل تمارین و عبادت‌های مذهب هندی ودا است. دانلود این برنامه رایگان است، اما برای استفاده از محتوای اضافه باید ماهانه ۱۲.۹۹ دلار بپردازید.

نقاط قوت

 • دارای تایمر برای مدیتیشن در سکوت
 • قابلیت افزودن تمارین مختلف با آیفون
 • قابلیت کنترل تمارین مختلف با اپل واچ و آیفون

نقاط ضعف

 • این برنامه به طور اختصاصی برای اپل واچ طراحی نشده در نتیجه باگ‌هایی دارد

دانلود برنامه Sattva

Meditopia

Meditopia به لطف محتوای خاص و کاربرد ویژه‌ خود، پیشرفته‌ترین اپ مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ به شمار می‌رود. این برنامه شامل کلیپ‌‌های مدیتیشن مختلف مناسب نیازهای شما است. هنگامی که برنامه را دانلود می‌کنید و با آیفون خود حساب کاربری می‌سازید، این برنامه اطلاعات شما را بر روی اپل واچ سینک می‌کند و محتوای مناسب را به شما نمایش می‌دهد. شما با این برنامه می‌توانید به موسیقی آرامش‌بخش، تمارین مدیتیشن و داستان‌هایی تاثیرگذار گوش دهید.

این برنامه، تنها برنامه مدیتیشن اپل واچ است که صفحه مشخصات پروفایل دارد. شما در این صفحه می‌توانید آمار و اطلاعاتی نظیر دقایقی که تمرکز داشتید، استفاده هفتگی از برنامه، کل تمارین انجام‌شده و توالی کنونی استفاده از دروس مدیتیشن را مشاهده کنید. همچنین می‌توانید بدون از بین رفتن پروسه‌ی کنونی‌ خود، به دیگر محتواهای برنامه وارد شوید و آن‌ها را امتحان کنید. Meditopia بیش از ۱۰۰۰ تمرین مدیتیشن با ۹ زبان مختلف دارد. همه‌ی این‌ها را می‌توانید با پرداخت ماهانه ۹.۹۹ دلار بر روی اپل واچ خود داشته باشید.

نقاط قوت

 • جمع‌آوری اطلاعات و نمایش آمار توسط اپلیکیشن
 • قابلیت پخش موسیقی در پس‌زمینه
 • قابلیت افزودن تمارین به مورد علاقه‌ها

نقاط ضعف

 • نمی‌توان تمارین مدیتیشن آیفون را کنترل کرد

دانلود برنامه Meditopia 

کدام اپلیکیشن مدیتیشن و تمرکز در اپل واچ را دانلود کنیم؟

در بالا به معرفی بهترین برنامه‌های تمرین تنفس، مدیتیشن و تمرکز پرداختیم. ما لیست را به ۲ بخش اپ‌های تمرین تنفس و اپ‌های مدیتیشن تقسیم کردیم، زیرا برنامه‌های قسمت اول در آرامش و خالی‌کردن ذهن بسیار موثر هستند.

۳ Minute Mindfulness برای تمرین تنفس اپلیکیشن بسیار خوبی است. ما اپلیکیشن Meditopia را برای مدیتیشن انتخاب می‌کنیم، زیرا رابط کاربری آن بسیار زیبا و استفاده از آن راحت است. به علاوه این که، قابلیت‌های جالب و کاربردی زیادی دارد.

در لیست بالا به برنامه‌های معروفی مثل Calm, Insight Timer و Headspace نپرداختیم، چرا که اپلیکیشن اپل واچ آن‌ها جذاب نیست. این سه برنامه از بهترین برنامه‌های مدیتیشن آیفون و دیگر گوشی‌های هوشمند هستند، اما برای اپل واچ پیشنهاد نمی‌کنیم. البته اگر یکی از این سه برنامه را خریداری کرده‌اید بهتر است که برنامه اپل واچ آن‌ها را نیز روی ساعت هوشمند خود دانلود و از آن‌ استفاده کنید.

شما از کدام برنامه برای مدیتیشن استفاده می‌کنید؟ خوشحال می‌شویم اگر دیدگاه خود را در بخش نظرات همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *