معرفی ۷ اپلیکیشن ویرایشگر ویدئو ریلز Reels اینستاگرام

اینستاگرام توانست با قابلیت جدید ریلز خیلی سریع سهمی از تیک تاک را از آن خود کند. شما می توانید همانند TikTok و YouTube Shorts ویدئوهای ۱۵ الی ۳۰ ثانیه کوتاه در اینستاگرام بسازید. اما ویرایشگر خودِ برنامه اینستاگرام چنگی به دل نمی زند. پس اگر به دنبال اپلیکیشنی برای ویرایش ویدئو های ریلز با کیفیت برای اینستاگرام بودید، این مطلب به کارتان خواهد آمد. در پایین به معرفی ۷ تا از بهتری اپلیکیشن های ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام می پردازیم؛ با این برنامه های کاربردی می توانید ویدئوهای بسیار حرفه‌ای درست کنید. 

اپلیکیشن ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام

با برنامه ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام می توانید بدون کوچک‌ترین زحمتی کلیپ کوتاه بسازید اما بخش ادیت فیلم آن بیش‌تر شبیه به یک پروسه از پیش برنامه‌ریزی شده‌ است تا یک ویرایشگر واقعی. به عبارتی دیگر، شما ابتدا زمان ویدئو را از بین ۱۵ الی ۳۰ ثانیه انتخاب می کنید؛ سپس فایل صوتی را که می خواهید روی آن بگذارید، انتخاب می کنید؛ یک فیلتر اینستاگرامی روی آن می‌گذارید و شروع به فیلم‌برداری می کنید. مشکل این جا است که به هیچ وجه امکان استفاده دوباره از فیلم ضبط یا ویرایش شده وجود ندارد. این‌جا است که اپلیکیشن های ویرایشگر ویدئو ریلز third-party وارد می شوند. شما می توانید از قابلیت های متعدد این برنامه های ویرایشگر ویژه برای ویدئوهای اینستاگرام خود استفاده کنید. 

۱. اپلیکیشن ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام Clips: قابلیت اضافه کردن زیرنویس زنده به کلیپ

Clips برنامه‌ای بسیار خوب برای این کار است. شما می توانید با استفاده از انیموجی‌ها، فیلترها، افکت‌ها و زیرنویس‌های زنده اینستاگرام کلیپ‌های جذاب و بامزه بسازید. هنگام درست کردن ویدئو ریلز برای اینستاگرام باید حتما تنظیمات هماهنگ‌سازی زیرنویس زیر یک دقیقه باشد و Clips در این مورد فوق‌العاده عمل می کند. Clips کلمه های شما را گوش می کند و آن ها رونویس شده به شما تحویل می دهد. برگردان زبان انگلیسی برنامه بی نقص است اما اگر به زبان های دیگر مثل فارسی صحبت کنید و سر و صدا پشت‌تان زیاد باشد، Clips ممکن است در زیرنویس‌کردن کلمات‌ شما به مشکل بخورد. کلیپس رایگان است و تنها برای آیپد و آیفون منتشر شده است. 

اپلیکیشن ویراشگر ویدئو ریلز اینستاگرام

دانلود رایگان برنامه Clips

۲. اپلیکیشن ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام InShot: تبدیل کلیپ های Landscape به Portrait

فرمت اصلی ویدئوهای ریلز اینستاگرام عمودی است اما می توانید ویدئوهای افقی نیز برروی آن بارگذاری کنید. اما اینستاگرام خودبه‌خود نواری سیاه به بالا و پایین ویدئو شما اضافه می کند که چندان جالب به نظر نمی رسد. InShot این مشکل را با تبدیل نوارهای سیاه به نوارهای تار همرنگ با پس‌زمینه حل می کند. نوارهای تار نه تنها از نوارهای مشکی ظاهری بهتری دارند بلکه باعث می شود ویدئو کلیپ تمام صفحه‌ی پست را بگیرد.

شما می توانید علاوه بر تنظیم میزان تاری پس‌زمینه، رنگ‌های مختلفی نیز از قسمت پالت رنگ InShot برای آن انتخاب کنید. این‌شات اپلیکیشنی رایگان است که هم برای اندروید و هم برای iOS منتشر شده است.

دانلود برنامه InShot برای آیفون

دانلود برنامه InShot Pro از اناردونی – کلیک کنید

۳. اپلیکیشن ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام Filmorago: قابلیت کاهش و افزایش سرعت ویدئو

یکی از تکنیک‌هایی که در ویدئوهای ریلز اینستاگرام و تیک تاک استفاده می شود، حرکات رقص است؛ شما می توانید با کم کردن سرعت موزیک، حرکات خودتان را با ریتم آن هماهنگ کنید. با این حال اینستاگرام تنها دو حالت برای کاهش سرعت ویدئو دارد. ۰.۵x و ۰.۳x. اما از آن طرف می توانید سرعت ویدئو را تا ۴x افزایش دهید. در نتیجه برای هماهنگ‌ کردن حرکت‌های‌تان با سرعت موسیقی باید زمان بسیار زیادی صرف ادیتور ریلز اینستاگرام کنید. 

با FilmoraGo می توانید به طور تخصصی سرعت ویدئو را کم و زیاد کنید. این برنامه قابلیت تنظیم سرعت از ۰.۱x تا ۵x دارد. شاید نسبت به دیگر نرم‌افزارهای تخصصی قابلیت چندان کاربردی ای نباشد اما در مقایسه با ریلز اینستاگرام آزادی عمل بیشتری در ادیت ویدئو خود دارید. ویدئو نهایی شما برچسب (watermark) خواهد داشت که با پرداخت یک‌باره ۴.۹۹دلار یا هفته‌ای ۱دلار می توانید آن را از روی ویدئو حذف کنید. 

دانلود رایگان برنامه FilmoraGo (با پرداخت درون‌برنامه‌ای)

۴. اپلیکیشن ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام Adobe Premier Rush: اعمال تغییرات کلی برروی کلیپ

اگر فقط می خواهید به پایین و بالای ویدئو خود نوار رنگی یا تار اضافه کنید، InShot بهترین برنامه برای این کار است. اما اگر ویدئو افقی را به عمودی تبدیل کنید، جزییات اطراف آن حذف خواهد شد. Adobe Premiere Rush قابلیتی ویژه به نام Auto Reframe دارد که خود‌به‌خود صحنه اصلی را دنبال می کند و سوژه را در وسط صفحه نگه می دارد. این ویژگی یکی از بهترین روش ها برای تبدیل ویدئو عمودی به افقی – بدون حذف جزییات – در ریلز اینستاگرام است. همچنین برای این که استفاده حداکثری از این قابلیت ببرید می توانید ویدئو را به قسمت های مختلف تقسیم کنید و اتو ریفریم را به طور جداگانه رو هرکدام بگذارید.

اپلیکیشن های ادیت فیلم ریلز اینستاگرام

ادوبی پریمیر راش علاوه بر Auto Frame افکت های مختلف دیگری هم دارد. این افکت های مانند افکت های پاورپوینت اند: fade-in، slide from the side, wipe, push و dissolve. دانلود برنامه Adobe Premier Rush رایگان است اما قابلیت Auto Reframe آن پولی است. برای استفاده از آن باید ماهانه ۵ دلار هزینه کنید. اما علاوه بر ادیت ویدئوهای ریلز اینستاگرام، می توانید کارهای مختلف دیگری با آن انجام دهید. 

دانلود رایگان Adobe Premier Rush (با پرداخت درون‌برنامه‌ای)

۵. اپلیکیشن ویراشگر ویدئو ریلز اینستاگرام VITA: قابلیت گذاشتن ویدئو روی کلیپ ریلز (PIP)

اگر می خواهید روی ویدئو ریلز اینستاگرام خود ویدئو دیگری بگذارید (PIP)، برنامه ادیت عکس VITA مناسب‌ترین گزینه است. ابزار ادیتور این برنامه بسیار کامل است و تنظیمات بسیار متنوعی دارد. شما می توانید ویدئویی روی ویدئو ریلز خود بگذارید، میزان صدای هرکدام را جداگانه تنظیم کنید، ابعاد ویدئو Overlay (رویی) را تغییر دهید و حتی آن را بچرخانید.

ویرایشگر Reels Instagram

VITA کاملا رایگان و بدون تبلیغات است و نیازی به پرداخت هزینه برای قابلیت های متنوع آن ندارید. 

دانلود رایگان VITA

۶. اپلیکیشن ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام VN Editor: افزودن فایل صوتی به کلیپ ریلز

تنها نقص برنامه های third-party ادیتور ریلز اینستاگرام این است که باید به موسیقی‌هایی که می خواهید به فیلم‌تان اضافه کنید دسترسی داشته باشید. اگر فایل صوتی مورد نظرتان برروی حافظه یا سرویس آنلاین موسیقی دستگاه‌تان موجود نباشد، کاری از دست‌تان بر نمی آید. با این حال با VN Editor می توانید فایل های صوتی مختلف را از منابع متعدد روی ویدئو خود بگذارید. به عنوان مثال خواهید توانست موزیک را از فیلم جدا کنید، موزیک را از لینکی جداگانه دانلود کنید، موسیقی را از حافظه خود به آن اضافه کنید، فایل صوتی را با میکروفون دستگاه ضبط کنید، یا با Wi-Fi آن را ار روی کامپیوتر خود کپی کنید.

VN Editor برنامه‌ای بسیار قدرتمند و کاربردی است چراکه می توانید تمام کارهایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم روی آیفون خود انجام دهید. علاوه بر آن می توانید در قسمت ادیتور فیلم Reels Instagram ویدئوهای مختلف را با جزییات ادیت کنید و روی آن‌ها افکت، فیلتر و قالب (Template) بگذارید. VN Editor برای آی او اس و اندروید منتشر شده و دانلود آن رایگان است.

دانلود رایگان VN Editor 

۷. اپلیکیشن ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام VLLO Editor: قابلیت استفاده از پرده سبز با Chroma Key

با پرده سبز می توانید بسیار حرفه‌ای تر از پیش ویدئوهای خود را ویرایش کنید. متاسفانه اکثر برنامه های ادیت گوشی های هوشمند گزینه Chroma Key ندارند اما VLLO از این حیث مستثنا است. شما می توانید پس زمینه پرده سبز را با نشانکی ساده، تنظیم میزان خلوص رنگ، روشنایی و طیف رنگ ادیت کنید. قسمتی از ویدئو که مایل به حذف آن هستید را لمس کنید و سه پارامتر مختلف را به دلخواه خود تنظیم کنید تا پس زمینه برای شما حذف شود. اگر از نوری یکدست استفاده کنید و لباسی همرنگ با پس‌زمینه نپوشید، ویدئو نهایی بسیار بهتر خواهد شد.

برنامه ادیت فیلم ریلز اینستاگرام

برنامه VILLO هم برای اندروید و هم برای آی او اس رایگان است. 

دانلود رایگان برنامه VILLO (با خرید درون‌برنامه‌ای)

بهترین برنامه ویرایشگر ویدئو ریلز اینستاگرام کدام است؟

۷ برنامه ای که در بالا به آن‌ اشاره کردیم بهترین ادیتورهای فیلم برای آپشن Reels اینستاگرام اند. پس اگر می خواهید از نسل جدید عقب نمانید حتما از این برنامه ها استفاده کنید. این برنامه ها رابط کاربری و ظاهر بهتری دارند و مانند ادیتور اینستاگرام شما را محدود نمی کنند. VLLO, VN و VITA آچارفرانسه اند و رقیبان قدری برای ادیتورهای فیلم Desktop محسوب می شوند. اگر می خواهید تغییرات اندکی روی ویدئو خود اعمال کنید، Clips و InShot از بقیه مناسب‎‌تر اند. به نظر شما کدام برنامه ایدتور Reels اینستاگرام از بقیه کاربردی‌تر است؟ خوشحال می شویم اگر نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + چهار =