جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

بهترین اپ مسیریاب آیفون چیست؟ گوگل مپس، اپل مپس، ویز یا …؟

بهترین اپ های مسیریابی ایفون
فهرست مطالب

اگر به دنبال دانلود بهترین اپ مسیریاب آیفون هستید، این مقاله از انارمگ به شما کمک خواهد کرد تا از میان بهترین آپشن‌ها، برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

امروزه می‌بینیم که چندین گجت قدیمی تبدیل به یک تکنولوژی جدید شده است و همه تنها در یک گوشی هوشمند مانند آیفون جای گرفته است. یکی از گجت‌های قدیمی، نقشه فیزیکی بود که حالا جای خود را به برنامه‌های مسیریاب داده است. به عبارتی، دیگر خوشمان نمی‌آید یک‌جا توقف کنیم و از رهگذری آدرس بپرسیم یا بپرسیم فلان جا در کدام خیابان واقع شده است؛ در نتیجه بهترین راه این است که بگذاریم آیفون پاسخگوی این سوالات باشد. اپ‌های معرفی شده در این مطلب که در اپ استور موجود است، به عنوان بهترین اپ مسیریاب آیفون شناخته شده‌اند که می‌توانید بدون این که در مکانی جدید گم شوید، آدرس یک محل را پیدا کنید.

معرفی بهترین اپ مسیریاب آیفون

  • اپل مپس Apple Maps
  • گوگل مپس Google Maps
  • ویز Waze
  • ور تو؟ WhereTo
  • هیر ویگو HERE WeGo
  • مپ کوئست MapQuest
  • سیجیک Sygic
  • مپس.می MAPS.ME
  • کوپایلوت جی‌پس‌اس CoPilot GPS

در ادامه به بررسی مختصر هر یک از اپلیکیشن‌های مذکور می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

اپل مپس Apple Maps

اپل مپس: بهترین اپ مسیریابی در آیفون

قبلاR در وب‌سایت اناردونی به مقایسه اپل مپس و گوگل مپس پرداختیم. برنامه مسیریابی اپل مپس در تمام گوشی‌های آیفون از قبل نصب شده و به احتمال زیاد اپ مسیریابی پیش‌فرض بسیاری از کاربران آیفون است. در این برنامه می‌توانید مکان‌هایی که پیش‌تر از آن‌جا رد شده‌اید را ببینید و یا آدرس محله‌های جدید یا جاذبه‌های دیدنی را جستجو کنید. این برنامه همچنین از داده‌های برنامه Yelp نیز استفاده می‌کند؛ پس شما قادر خواهید بود نظرات و تصاویر دیگر کاربران از مکان (در صورت وجود) را نیز مشاهده کنید. مسیریابی قدم به قدم این برنامه شما را به مکان مورد نظر می‌برد؛ البته حواستان به پیچ‌های U شکل و مسیرهای عجیب و غریب باشد.

معرفی و دانلود بهترین اپ مسیریاب آیفون در ایران – کلیک کنید 

گوگل مپس Google Maps

اپ مسیریابی آیفون گوگل مپس

اپل قبلاً برنامه گوگل مپس را به طور پیش‌فرض بر روی آیفون‌ها نصب می‌کرد، اما حالا باید این برنامه را از اپ استور دانلود کنید. از آن‌جایی که گوگل مپس از داده‌های بروزشده‌ی خود گوگل استفاده می‌کند، شما می‌توانید تقریباً تمام اطلاعات راجع به یک مکان را پیدا کنید. گوگل مپس آپشن Street View دارد در نتیجه می‌توانید یک دید کلی از مکان مورد نظر خود داشته باشید. مسیریابی قدم به قدم بسیار واضح است و اگر خواسته باشید می‌توانید کاری کنید تا از پل، بزرگراه و جاده‌های بی کیفیت رد نشوید.

در گوگل مپس به عنوان بهترین اپ مسیریاب آیفون، می‌توانید داده‌های یک محل را دانلود و بعدها به طور برون‌خط (آفلاین) از آن استفاده کنید. این ویژگی Google Maps مخصوصاً برای مسیریابی در مسافرت بسیار کاربردی است چرا که ممکن است اینترنت همراه شما آنتن نداشته باشد. فقط به یاد داشته باشید که حافظه آیفون را خالی کنید، زیرا داده‌های آفلاین گوگل مپس بسیار پرحجم‌ هستند.

دانلود برنامه گوگل مپس Google Maps برای آیفون

ویز Waze

بهترین برنامه مسیریابی آیفون: ویز Waze

برنامه ویز آیفون نیز به عنوان بهترین اپ مسیریاب آیفون شناخته شده است به ویژه اگر در شهری پرجمعیت مثل تهران زندگی می‌کنید. با برنامه ویز به داده‌های گوگل دسترسی دارید و می‌توانید جزئیات متنوعی درباره‌ی یک مکان را به دست بیاورید. ویژگی خارق‌العاده و جادویی ویز Waze این است که داده‌های ترافیکی را از خود کاربران ویز جمع‌آوری می‌کند؛ در نتیجه می‌توانید گزارش لحظه به لحظه‌ی ترافیک، ساخت و ساز جاده‌ای، پلیس و … را در اختیار داشته باشید. ویز همچنین مسیریابیِ فوق‌العاده ای دارد، زیرا در لحظه مسیر شما را عوض می‌کند تا مبادا با ترافیک و شلوغی مواجه شوید.

ور تو؟ ?Where To

اپ مسیریاب where to آیفون

اگر آدرس جایی را بلد نیستید و تمام جزئیات و اطلاعات را یک‌جا باهم می‌خواهید، ?Where To بهترین اپ مسیریاب آیفون برای شما است. Where To? سریع و نوآورانه‌ است. با دایره‌ای که در ابتدا برای شما نمایش داده می‌شود می‌توانید از بین دسته‌بندی‌های بسیار متنوع برنامه، آدرس مکان دلخواه خود را به سادگی پیدا کنید. بعد از انتخاب دسته مورد نظر، پس از چند لحظه لیستی بلند بالا از اطلاعات ظاهر می‌شود؛ البته می‌توانید پنجره را ببندید تا مپ را بهتر ببینید. 

از آن‌جایی که این اپلیکیشن از داده‌های گوگل نیز استفاده می‌کند، می‌توانید بعد از این که مکان مورد نظر خود را پیدا کردید از آدرس، شماره تلفن، نظرات، تصاویر و دیگر جزئیات محل مطلع شوید. با یک‌بار لمس مسیریابی به شما نشان داده می‌شود و حتی می‌توانید از گزینه Send to Car که بیش‌تر در ماشین‌های آلمانی (بنز، پورشه و بی ام دبلیو) کاربرد دارد، استفاده کنید.

ور تو ?Where To آدرس را برای شما نشان می‌دهد، اما متأسفانه مسیریابی قدم به قدم ندارد.

هیر ویگو HERE We Go

اپ مسیریابی آیفون HERE WeGoبهترین اپ مسیریابی آیفون: HERE WeGo

برنامه مسیریاب HERE We Go نقشه‌ای بسیار کاربردی دارد. می‌توانید نام مکان مورد نظر خود را جستجو و یا مستقیماً آدرس آن محله را پیدا کنید. هیر ویگو تمام راه‌های رسیدن به مکان دلخواه شما را نشان می‌دهد و تقریباً داده‌های مربوط به تمام وسایل نقلیه را دارد؛ همچنین زمان رسیدن به مقصد را برای شما نمایش می‌دهد. اگر فکر می‌کنید در جاده‌ای که می‌خواهید از آن راه به مقصد خود برسید، دسترسی به اینترنت ندارید می‌توانید با دانلود اطلاعات و سپس استفاده به صورت برون‌خط (آفلاین)، از مسیر درست باخبر شوید. مسیریابی قدم به قدم این برنامه به شما کمک می‌کند تا ترافیک خیابان‌ها را دور بزنید و همیشه سر موقع به مقصد خود برسید.

دانلود برنامه هیر ویگو HERE WeGo برای آیفون

مپ کوئست MapQuest

اپ مپ کوئست مسیریاب آیفون

واقعاً جای تعجب دارد که MapQuest بعد از این همه سال، همچنان به کاربران سرویس‌دهی می‌کند. با این که مسیریاب‌های بهتری مثل گوگل مپس وجود دارد، اما مپ کوئست به عنوان بهترین اپ مسیریاب آیفون، به چند دلیل حائز اهمیت است؛ اولاً مپ کوئست به دوربین‌های کنترل ترافیک دسترسی دارد و شلوغی‌های خیابان را به طور حقیقی ردیابی می‌کند. این آپشن به شما کمک می‌کند تا راحت‌ترین و بدون‌ ترافیک‌ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنید. همچنین می‌توانید مکان‌های مورد علاقه‌ را با آیکون‌های مختلف نشانه‌گذاری کنید. مپ کوئست همچنین محدودیت سرعت خیابان را به شما نشان می‌دهد تا مبادا توسط پلیس یا دوربین جریمه شوید.

از دیگر قابلیت‌های این اپ می‌توان به: دسترسی به امداد خودرو فوری، پیدا کردن هتل و رزوراسیون مستقیم آن و آگاهی از وضعیت آب و هوا اشاره کرد.

دانلود رایگان برنامه MapQuest برای iPhone

سیجیک Sygic

Sygic بهترین اپلیکیشن مسیریابی

سیجیک به دلایلی ادعا می‌کند که بهترین اپ مسیریاب آیفون است. سیجیک نقشه‌ی تمام کشورها را به لطف داده‌های شرکت‌هایی مثل TomTom در خود دارد. می‌توانید این نقشه‌ها را دانلود و به صورت آفلاین از آن‌ها استفاده کنید (البته اگر فضای کافی دارید). سالانه چندین بروزرسانی برای هر نقشه می‌آید؛ در نتیجه همیشه نسخه دقیق و آپدیت‌شده مپ در دست شما است. مسیریابی قدم به قدم این برنامه بسیار دقیق است و حتی به شما می‌گوید بین کدام لاین برانید تا بتوانید راحت‌تر از خروجی خارج شوید.

سیجیک دیتابیس بسیاری از مکان‌ها را در خود دارد؛ می‌توانید به راحتی جایی راحت برای خواب یا رستورانی باکیفیت برای غذا خوردن پیدا کنید. برخی از ویژگی‌های سیجیک به شما کمک می‌کند تا در مکان‌های ناشناخته بهترین راه را پیدا کنید. همچنین می‌توانید قابلیت HUD را خریداری کنید تا در هنگام رانندگی، نقشه روی آینه شما نمایش داده شود. این ویژگی به ویژه برای رانندگی در شب کاربرد دارد.

دلایل بسیاری برای استفاده از سیجیک Sygic وجود دارد؛ البته با این که دانلود برنامه رایگان است، اما قابلیت‌های درون برنامه‌ای پولی هستند. البته این ویژگی‌ها نسبت به هزینه‌ی پرداختی بسیار ارزشمند هستند.

دانلود برنامه Sygic برای آیفون

مپس.می MAPS.ME

بهترین اپ مسیریاب آیفون : MAPS.ME

اگر بودجه کافی ندارید، اما قصد استفاده از بهترین اپ مسیریاب آیفون را دارید، پیشنهاد ما مپس.می است. تمام نقشه‌های این برنامه رایگان هستند، اما تبلیغات کمی نیز برای شما نشان داده می‌شود. همچنین می‌توانید با آپشن OpenStreetMap به طور آفلاین به مسیریابی و نقشه‌ها دسترسی داشته باشید. بسیاری از اطلاعات مکان‌های پربازدید نیز در مپس.می قابل مشاهده است؛ مثلاً MAPS.ME مسیرهای کوه‌نوردی که در دیگر برنامه‌ها قابل مشاهده نیستند را در اختیار شما می‌گذارد. علاوه بر این‌ها، می‌توانید مسیرهای دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، حمل و نقل عمومی و تاکسی را نیز مشاهده کنید.

دانلود رایگان اپلیکیشن MAPS.ME از اپ استور

کوپایلوت جی پی اس CoPilot GPS

بهترین اپ مسیریاب آیفون: CoPilot GPS۱۶میلیون راننده (پرسنل وسایل نقلیه اورژانسی، پیک‌های سفارشی و …) از برنامه کوپایلوت به عنوان بهترین اپ مسیریاب آیفون استفاده می‌کنند؛ خودِ برنامه به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد، اما بعضی نقشه‌های درون‌برنامه‌ای پولی هستند. همچنین می‌توانید تمام نقشه‌ها را دانلود و بعدها به صورت برون‌خط از آن‌ها استفاده کنید. مسیریابی‌ها راحت‌اند، دستور‌العمل‌ها واضح‌اند و نقشه‌ها خیلی شلوغ و پیچیده نیستند. حتی می‌توانید برای مسافرت بعدی‌ خود کاملاً به این برنامه اطمینان کنید؛ زیرا قادر خواهید بود تا ۱۰۰ توقف در یک مسیریابی ساده اعمال کنید. کوپایلوت همچنین به شما لاین مناسب برای دور زدن یا خروجی‌ها را می‌گوید تا خطر تصادف به حداقل برسد. 

نسخه رایگان برنامه تنها قابلیت‌های محدودی از مسیریابی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای استفاده حداکثری از کوپایلوت باید هزینه‌ای را برای خرید درون‌برنامه‌ای پرداخت کنید. علاوه بر این‌ها، هر نقشه‌ نیز قیمت خاص خودش را دارد.

دانلود رایگان اپلیکیشن مسیریابی CoPilot GPS برای آیفون

آدرس محل بعدی‌ را انتخاب کنید و به سلامت به مقصد خود برسید.

در لیست بهترین اپ‌ مسیریاب آیفون، بیش‌تر از برنامه اپل مپس استفاده می‌شود چون کاربران از نوتیفیکیشن‌های آن بر روی اپل واچ خوشش می‌آید. اما حقیقتاً سیری گاهی اوقات به من می‌گوید که از چراغ راهنمایی رد شوید و دور U شکل بزنید درحالی که یک گردش به چپ کفایت می‌کند. البته خوشبختانه اپ‌های مسیریاب زیادی در اپ استور وجود دارند!

به نظر شما بهترین اپ مسیریاب آیفون کدام است؟ خوشحال می‌شویم آن‌‌ها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

برای اطلاع از مسیریابی در سفر داخلی می‌توانید به مطلب لینک شده مراجعه کنید.

برچسب‌ها: / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *