آیا در سال ۲۰۲۲ شاهد طراحی جدید اپل واچ ۸ خواهیم بود؟

ما در این مطلب از بخش اخبار اپلی مجله تخصصی انارمگ، به بررسی شایعات و اطلاعات در مورد طراحی جدید اپل واچ سری ۸ در سال ۲۰۲۲ خواهیم پرداخت.

آیا شایعات و اخبار مختلف در مورد طراحی دوباره اپل واچ سری ۷ را به یاد می آورید؟ بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران های حرفه‌ای که قبلا اخبار درستی در مورد محصولات اپل به کاربران داده بودند، اعلام کردند که اپل واچ ۷ یک بدنه با طراحی صاف و گوشه های غیرمنحنی خواهد داشت. اما اپل واچ ۲۰۲۱ شباهت زیادی به سری ۶ داشت و همانند آیفون ۱۲ و ۱۳ از طراحی صاف بهره نمی برد. حال سوال این است: آیا این پیش بینی ها یک سال زودتر از موعد از راه رسیدند و اپل واچ سری ۸ یک ساختار جدید خواهد داشت و یا ما نباید انتظار یک طراحی دوباره و تازه را داشته باشیم؟ 

اگر بخواهیم به صورت کلی پیش بینی خود از طراجی جدید اپل واچ ۸ را اعلام کنیم، باید بگوییم که به احتمال زیاد نباید انتظار یک ساختار کاملاً جدید را داشته باشیم و طراحی اپل واچ سری ۷ حداقل تا دو سال دیگر تکرار خواهد شد. هر اپل واچ تا سه نسل بعد اندازه صفحه نمایش و قالب خود را حفظ کرده است:

  • اپل واچ های سری ۰، ۱، ۲ و ۳ طراحی اصلی را حفظ کردند؛
  • اپل واچ های ۴، ۵ و ۶ اولین تغییر در اندازه و شکل صفحه نمایش را داشتند؛
  • اپل واچ سری ۷ از این الگو پیروی کرد و یک سری تغییرات جزئی در اندازه و ساختار صفحه نمایش داشت؛

اگر بخواهیم بر اساس این الگو نتیجه‌گیری کنیم، اپل واچ سری ۱۰ ( یا اپل واچ X مانند آیفون X) نسلی از ساعت های هوشمند اپل خواهد بود که دستخوش یک طراحی دوباره و جدید خواهد شد.

خرید گیفت کارت اپل Apple – کلیک کنید

محصولات ۲۰۲۲ اپل چه خواهند بود؟ آیفون ۱۴، اپل واچ سری ۸، ایرپاد پرو ۲ و … – کلیک کنید

اما الگوهای گذشته همیشه در برنامه های جدید اپل جای نداشته اند و همچنین کارشناسان معروف حوزه اپل، مینگ چی کو و مارک گورمن، هم خبر از امکان طراحی جدید و تغییر ساختار جعبه ای اپل واچ داده اند.

جان گروبر هم در پادکست خود اعلام کرد که شاید این ساختار مربع شکل اپل واچ برای نسل دوم اپل واچ SE استفاده شود. او باور دارد که اپل مایل است بین اپل واچ SE و اپا واچ سری پرچم‌دار و رده‌بالا خود از لحاظ طراحی و ظاهر تفاوت آشکاری وجود داشته باشد.

شاید این تئوری گروبر درست باشد اما اپل سری ۷ از قبل دارای یک صفحه نمایش با اندازه و شکل متفاوت نسبت به اپل واچ SE است. به همین دلیل دور از انتظار است که اپل از طراحی بدنه جدید برای مدلی از اپل واچ ها یخود استفاده کند که در اصل آپشن ارزان‌تر و اقتصادی این کمپانی هستند؛ مگر این که فکر کنند این طراحی چندان زیبا نیست.

یک تئوری دیگر هم این است که طراحی مربع‌شکل در اصل برای اپل واچ ورزشی باشد که مدت زیادی است شایعات عرضه آن را می شنویم. البته این مسئله از احتمال چندان بالایی برخوردار نیست و از لحاظ امکان درست از آب درآمدن، عقب‌تر از سایر نظرات قرار می گیرد.

اما این پیش بینی ها بدین معنی است که طراحی جایگزین برای یک ساعت هوشمند جدید استفاده خواهد شد و بر مدل های اقتصادی و ارزان‌تر اثربخش نخواهد بود. خط تولید سری اصلی اپل واج احتمالاً تغییرات و ویژگی های جدیدی خواهد داشت که از طراحی فعلی پیروی می کنند و به صورت کامل طراحی را عوض نخواهند کرد. به نظر می رسد که سران اپل هم از ساختار فعلی راضی باشند و تولید کنندگان قطعات جانبی هم با این بدنه مشکلی ندارند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =