جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

طبق گزارش‌ها، عینک اپل در سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ عرضه می‌شود!

عینک اپل در سال 2026 یا 2027 عرضه می‌شود
فهرست مطالب

مینگ چی کو تحلیل‌گر محصولات اپل، گزارشی را در مورد پذیرش فناوری متالنز (metalens) به اشتراک گذاشت و اعلام کرد که این فناوری جدید را در عینک‌ اپل نیز به کار خواهند گرفت و این‌طور که پیداست تولید انبوه و عرضه عینک اپل نیز به سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ موکول خواهد شد.

طبق گزارش‌ها، اپل در حال توسعه فناوری metalens برای جایگزینی پوشش‌های پلاستیکی لنز در دیوایس‌های آینده این شرکت است. برای شروع نیز از آن در کاور فیس آیدی و لنز‌های دوربین و عینک AR استفاده خواهد کرد.

استفاده از فناوری متالنز در محصولات آینده اپل

استفاده از فناوری متالنز در محصولات آینده اپل
استفاده از فناوری متالنز در محصولات آینده اپل

طبق گزارش منتشر شده از مینگ چی کو تحلیل‌گر معتبر محصولات اپل، در سال ۲۰۲۴ از فناوری پوشش متالنز در کاور فیس آیدی و تولید انبوه آیپد پرو استفاده خواهد شد. در صورت موفقیت‌آمیز بودن این پروژه، در فیس آیدی آیفون‌ها در سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ نیز به کار گرفته می‌شود. البته او اعتقاد دارد که احتمال عملی شدن مورد دوم خیلی بیشتر است.

در نهایت نیز از این فناوری در عینک اپل استفاده خواهد شد. این عینک واقعیت افزوده، محتوای مورد نظر را در دنیای واقعی نشان می‌دهد. کو می‌گوید که نزدیک‌ترین زمان ممکن برای عرضه انبوه عینک AR اپل، سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ تخمین زده شده است.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که فناوری متالنز تا سال ۲۰۲۸ یا ۲۰۳۰ به زنجیره اصلی تولید محصولات اپل افزوده شود و به عنوان جایگزینی برای لنزهای پلاستیکی در دوربین‌‌های ارزان قیمت یا سیستم‌های LiDAR عمل کند.

در مقاله‌ای از دانشگاه هاروارد، متالنز را به عنوان سطحی صاف توصیف می‌کند که از ذرات نانو برای تمرکز نور استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد که این فناوری در مراحل اولیه تولید و آزمایش است، اما کو معتقد است که تا سال ۲۰۲۴ و برای پوشش لنزهای کوچک فیس آیدی آماده خواهد شد.

عرضه هدست و عینک اپل

عرضه هدست و عینک اپل
عرضه هدست و عینک اپل

از مدت‌ها قبل شایعه شده است که اپل بر روی دو پوشیدنی واقعیت افزوده کار می‌کند، یکی هدست واقعیت افزوده که به‌نام Reality Pro شناخته می‌شود و یکی هم Apple Glasses که همان عینک اپل است.

طبق گزارشات دریافتی، نسل اول هدست واقعیت ترکیبی در رویداد WWDC 2023 رونمایی خواهد شد و در اواخر سال جاری نیز به عرضه انبوه خواهد رسید. از طرفی عینک واقعیت افزوده اپل تا حدودی شبیه عینک‌های معمولی است، اما محتوای واقعیت افزوده مانند نوتیفیکیشن‌ها و دستورالعمل‌های برنامه‌های اپل را نشان می‌دهد.

نظر شما در مورد عرضه عینک اپل چیست؟ آیا این محصول جذاب اصلا به مرحله تولید خواهد رسید یا خیر؟

برچسب‌ها: / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *