دورکاری کارکنان اپل به علت شیوع ویروس کرونا

این روزها اکثر کسب و کارها به دنبال شیوع ویروس کرونا تعطیل شده و بعضی نیز به صورت دورکاری و در منزل به کار خود ادامه می‌دهند. اپل نیز به همین دلیل، اکثر کارکنان خود را به دورکاری موظف کرده است.

از زمانی که اپل کارکنانش را به دورکاری موظف کرد، حدود یک هفته می‌گذرد. در این یک هفته، کارکنان اپل از سرعت پایین اینترنت خانگی و امنیت پایین اطلاعات کلافه شده‌اند! آن‌ها اینترنت کم سرعت را مانع انجام به موقعِ فعالیت‌هایشان می‌دانند.

ویروس کرونا
ویروس کرونا

ابلاغ دستور دورکاری در اپل

تیم کوک، مدیر عامل اپل در تاریخ ۶ مارس (۱۶ اسفند) به کارمندان خود اعلام کرد که برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا ، کارهایشان را در منزل انجام دهند. اکنون که یک هفته از این خبر میگذرد، کارمندان و توسعه دهندگان که در خانه کارهایشان را ادامه می‌دهند، برای انجام فعالیت‌هایشان تحت فشار هستند!

دورکاری و چالش‌های آن

کارکنان اپل در خانه اغلب از سرعت پایینِ دانلود گله دارند؛ زیرا بر گردش کار آن‌ها تأثیر گذاشته است. اپل برای هدایت کارها از خانه برخی قوانین و سیاست‌های امنیتیِ داخلی‌اش را تغییر داده است. در سیاست اپل دسترسی به داده‌ها و اطلاعات شرکت از منبعی خارج از شرکت غیرممکن است. این مسئله در بسیاری از موارد کارکنان اپل را هنگام کار در خانه محدود کرده است.

هرقدر هم که اپل دست کارکنانش در دسترسی به اطلاعات را در منزل باز بگذارد، باز هم کارکنان بعضی بخش‌ها باید کارشان را در محل کار و نه در منزل انجام دهند. معمولا گروه‌هایی که در کارشان با ابزارهای سخت افزاری درگیرند، چاره‌ای جز آمدن به شرکت ندارند، چون لوازم سخت افزاری را نمی‌توان از شرکت خارج کرد.

دلیل دورکاری در شرکت‌های ساکن سیلیکون‌ولی

روزنامه‌ی وال‌استریت‌ژورنال در مطلبی که درمورد دورکاری در شرکت‌های ساکن در سیلیکون‌ولی نوشته، از برخی از کارمندان در مورد شرایط کارشان سؤال کرده است.

 یکی از کارمندان اظهار داشت: “تنها دلیلِ دعوت به دورکاری، کاهش تراکم جمعیت است. هرچه تراکم افراد در یک محیط کار مثل Apple Park کمتر باشد، احتمال شیوع بیماری کرونا کمتر می‌شود.”

در حال حاضر اپل در حال انجام غربالگری‌های بهداشتی روزانه است. تمام این واکنش‌ها و تصمیماتی نظیر تعطیل کردن فروشگاه‌ها در خارج از چین، در پاسخ به توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی در مبارزه با ویروس کرونا است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + ده =