اپل از watchOS 7 رونمایی کرد؛ همه چیز درباره واچ او اس ۷

شرکت اپل اپدیت‌ های اصلی اش را برای ساعت‌های مچی هوشمند خود در watchOS 7 معرفی کرده است. شخصی‌سازی در سطحی کاملا جدید، با قابلیت به اشتراک گذاری و تشخیص چهره را ارائه میدهد. ثبت زمان خواب، قابلیت تشخیص و خودکار زمان شست‌و‌شوی دست‌ها را داراست.

تمرین های افزوده شده از جمله رقص و ویژگی جدید سلامت شنیداری و البته طراحی شده با حفظ حریم شخصی قابلیت های بیشتری را برای زندگی بهتربه افراد ارائه می دهد. میتوانید به راحتی با داشتن نقشه های بروز رسانی شده بروی مچ دستتان به دوچرخه سواری بپردازید. همچنین با siri (دستیار صوتی اختصاصی اپل) با استفاده از قابلیت ترجمه ی زبان از سرویس های بیشتری بهره ببرید.

قابلیتهای جدید اپل واچ در watchOS 7
قابلیتهای جدید اپل واچ در watchOS 7

 به گفته جف ویلیامز ، مدیر ارشد اپل :”ما ازتاثیر مثبت ساعت های مچی هوشمند اپل در بین مشتریان خود انرژی می‌گیریم و از ارائه ابزار‌ها و قابلیت های کاربردی که در جهت بهبود سلامت، تناسب اندام و سلامتی آن‌هاست بسیار خرسندیم.”

watchOS7 و قابلیتهای جدید
watchOS7

بهبود وضعیت خواب و استراحت در WatchOS 7

در این قابلیت با کمک ابزار و تنظیماتی به کاربران کمک میکند که میزان خواب و زمان رفتن به رختخواب را تنظیم کنند. با استفاده از سنسورهایی حرکات و تنفس در هنگام خواب را در شب ثبت و کاربر هنگام بیدار شدن تجسمی از خواب شب خود را مشاهده خواهد کرد.

همچنین نمودارهایی از روند خواب هفتگی را در اختیار فرد میگذارد. طبق گزارشات آکادمی امریکایی خواب، یک روال مناسب قبل از خواب به فرد کمک میکند تا خواب خوبی داشته باشد. 

برای کمک به این مورد wind down به کاربران اپل واچ کمک میکند که قبل از خواب یک روال سفارشی را برای خود ایجاد کنند. این کار با کمک تنظیم صفحه خاص در برنامه home، گوش دادن به صدایی ملایم با استفاده از برنامه مراقبه دلخواه صورت میگیرد و در زمان معین صفحه را خاموش می کند.

تنظیم برنامه خواب در watchOS 7
تنظیم برنامه خواب در watchOS 7

Watch face و قابلیت اشتراک گذاری آن در واچ او اس ۷

watch face اپل واچ نقش مهمی در لذت تجربه استفاده از آن را به کاربران میبخشند. قابلیت مشاهده اطلاعات با ارزش و خلاصه در یک نگاه و توانایی شخصی سازی آن ها با توجه به نیاز های هر کابر در این مدل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 در اپدیت watch face جدید اپل واچ تنظیماتی برای براوردن نیاز های هر فرد ارائه شده، تا به راحتی بتواند متناسب با نوع فعالیت یا سبک زندگی او همگام سازی شود.

این تنظیمات برای یک بازیکن تنیس، یک عکاس و یا هر شخص دیگر قابل تغییر است و همچنین به راحتی از طریق وبسایت و یا شبکه های اجتمایی می توان آن را به اشتراک گذاشت.

تنظیمات جدیدwatch face در watchOS7
تنظیمات جدیدwatch face در watchOS7

 طراحی زیباتر و حالت های سنجش فواصل زمانی برای محاسبه سرعت بر اساس زمان طی شده در یک مسافت مشخص ،فیلتر های رنگی و وضوح بالا از امکانات خاص این نسخه است. توسعه دهندگان در حال حاضر می توانند بیش از یک قابلیت رو به صورت همزمان در یک تم خاص در کنار هم فراهم آورند.

تشخیص خودکار شستشوی دستها

شستشوی مناسب دستها به مدت ۲۰ ثانیه میتواند به جلوگیری از شیوع بیماری کمک کند. دریک نوآوری، اپل واچ از سنسورهای حرکتی و میکروفون های روی دستگاه برای تشخیص حرکات و مدت زمان شستشوی دستها استفاده میکند.

سپس یک تایمر زمان معکوس شستشو را از ۲۰ ثانیه نشان میدهد و در صورتی که کاربر زودتر از زمان موعد تمام کند، از او خواسته میشود که به شستشو ادامه بدهد. همچنین به کاربر یادآوری میکند که هنگام بازگشت به خانه دستهای خود را بشوید.

apple watch
قابلیت خودکار تشخیص شستشوی دستها درwatchOS7

برنامه ی health در iPhone فرکانس و مدت زمان شستشوی کاربر و همچنین اطلاعاتی درباره اهمیت شستشو را نشان میدهد. صداهایی که برای تشخیص شستشوی دست بکار برده میشود بصورت خودکار در برنامه ذخیره نمیشود.

انواع Workout و برنامه فیتنس

برنامه work out یکی از محبوب ترین برنامه های اپل واچ است. در watchOS 7 چهار نوع تمرین جدید و جالب ساخته شده که توسط ضربان قلب و الگوریتم های حرکتی پشتیبانی می شود : تمرینهای آموزش هسته، رقص، آموزش قدرت عملکردی، آرام شدن.

برای سنجش دقیق میزان کالری مصرف شده هنگام رقص، watchOS 7 از ادغام سنسورهای پیشرفته استفاده میکند. به این صورت که داده های دریافتی از سنسورهای ضربان قلب و شتاب سنج و حرکتی را با هم ترکیب میکند و شدت و اندازه حرکات قسمتهای مختلف بدن را محاسبه میکند.

work out در watchos 7
fitness app در watchos 7

این نوع تمرینها توسط چهار سبک محبوب رقص ارزش گذاری و آزمایش شده است. (ایروبیک، رقص بالیوود، لاتین و هیپ هاپ)

طراحی مجدد برنامه فعالیت در آیفون، حالا fitness نامیده میشود. نمایش ساده ای از داده هایی را که شامل تمرینات و فعالیتها و جوائز و روند پیشروی فعالیتها است را در یک صفحه و فعالیتهای اشتراکی و رقابتی را در صفحات دیگر نشان میدهد.

قابلیت جدید work out در watchOS 7
fitness appدر watchOS 7

شنوایی

بعد از معرفی برنامه noise در WatchOS 6 که میزان صدای محیط و مدت زمان قرار گرفتن در آن را اندازه گیری میکند، WatchOS 7 با اعلانهای صوتی هدفون، پشتیبانی بیشتری را از سلامت شنوایی انجام میدهد.

کاربران اکنون میتوانند بفهمند که چه مدت با صدای بلند با هدفون از iPhone و iPod touch یا Apple Watch استفاده کرده اند و چه زمانی ممکن است به شنوایی آنها صدمه وارد کند . وقتی گوش دادن با هدفون به ۱۰۰ درصد میزان استفاده ایمن هفتگی میرسد، اپل واچ اعلانی برای کاربر میفرستد. این سطح استفاده ایمن توسط سازمان بهداشت جهانی تعیین شده.

بعنوان مثال هر فرد در هفته تنها میتواند به مدت ۴۰ ساعت در معرض ۸۰ دسیبل امواج صوتی قرار بگیرد بدون اینکه به شنوایی اش صدمه بزند. هر کاربر میتواند ببیند که در هفته در معرض چه میزان امواج صوتی قرار گرفته و میزان صدا و حجم آنرا نیز توسط برنامه health کنترل و تعیین کند.

اعلان های صوتی در watchos 7
اعلان های صوتی در watchos 7

بروز رسانی های جانبی و کمکی در WatchOS 7

  • در هنگام دوچرخه سواری، با این قابلیت مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری و نقشه ها و دستورالعملها همگی با وضوح و به آسانی درست بروی مچ دست شما قرار میگیرد. دوچرخه سوار میتواند کوتاه ترین و ایمن ترین مسیر را دربهترین زمان ممکن پیدا کند .
  • با استفاده از siri توانایی ترجمه بسیاری از زبانها را در مچ دستتان خواهید داشت. دیکته با استفاده از موتور عصبی اپل انجام میشود و پردازش درسریعترین و مطمئن ترین زمان انجام میگیرد.
اپل واچ و watchOS 7
قابلیت جدید درwatchOS 7 برای دوچرخه سواران
  • توسعه دهنگان میتواند با swift UI عوارض گرافیکی ایجاد کنند و با استفاده از ابزارهای جدید Xcode Previews اینکار بسیار ساده تر انجام میشود .

حریم خصوصی در واچ او اس ۷

حفظ حریم خصوصی برای اپل امری بسیار مهم و اساسی است علی الخصوص دررابطه با داده های بهداشتی افراد. بنا براین تمام ویژگیهای بهداشتی با حفظ حریم خصوصی طراحی شده است. داده های بهداشتی با icloud همگام سازی و رمز گذاری میشوند و همیشه درکنترل کاربر قرار دارند.

دسترسی به WatchOS 7

بتا توسعه دهنده watchos7 هم اکنون از طرف برنامه توسعه دهنده اپل در developer.apple.com در دسترس میباشد. برای اولین بار، بتا عمومی در ماه آینده در سایت beta.apple.com برای کاربران watchOS در دسترس قرارخواهد گرفت.

watchOS 7 پاییز امسال به عنوان یک به روزرسانی نرم افزاری رایگان برای Apple Watch Series 3 ، Apple Watch Series 4 یا Apple Watch Series 5 همراه با iPhone 6s یا بالاتر iOS 14 در دسترس خواهد بود. ناگفته نماند برخی از ویژگی ها ممکن است در همه مناطق یا همه زبانها یا در همه دستگاه ها در دسترس نباشد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + هجده =