انارمگ
۰

مقایسه و بررسی تفاوت های ایرپاد ۳ با ایرپاد پرو

تفاوت ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو

بالاخره انتظارها به پایان رسید و اپل در کنفرانس روز دوشنبه ایرپاد نسل ۳ را معرفی کرد. اپل این هدفون فوق‌العاده را در کنفرانس Unleashed معرفی کرد؛ کنفرانسی که در آن، علاوه بر ایرپاد نسل ۳، دو نوع مک بوک پرو با تراشه جدید در دو سایز ۱۴ و ۱۶ اینچی نیز معرفی شد. اما فرق ایرپاد ۳ با ایرپاد پرو چیست؟ در این مطلب ار انارمگ به مقایسه و بررسی تفاوت های ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو خواهیم پرداخت.

طبق شایعات، ایرپاد جدید اپل (با قیمت ۱۷۹ دلار) بسیار شبیه به ایرپاد پرو است. پایه های ایرپاد جدید کوتاه‌ترند و و انحنای گوشی آن شبیه به ایرپاد پرو است با این تفاوت که سری های قابل تعویض ندارد و طراحیِ آن شبیه همان طراحی ایرپادهای قبلی است. ایرپاد نسل ۳، برخلاف ایرپاد معمولی (با قیمت ۱۲۹ دلار)، قابلیت صدای فضایی دارد و در برابر آب مقاوم است. علاقه‌مندان می توانند در پایان همین هفته پیش‌سفارش خود را برای ایرپاد نسل سوم ثبت کنند.

اما یکی از تفاوت های ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو این است که دومی نویزگیر فعال (Active Noise Cancellation) دارد. این قابلیت فقط و فقط مخصوص ایرپاد پرو (با قیمت ۲۴۹ دلار) است. 

درحال حاضر به نظر می رسد که ایرپاد نسل ۳ در واقع چیزی بین ایرپاد معمولی و ایرپاد پرو باشد. اما زمانی که ایرپاد ۳ به دستمان برسد و خودمان آن را امتحان کنیم، اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری را با شما با به اشتراک خواهیم گذاشت. در پایین می توانید تفاوت های ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو را مشاهده کنید. 

مقایسه تفاوت های ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو

 
ایرپاد ۳
ایرپاد پرو
وزن ۴.۲۵ گرم ۵.۳۹ گرم
قابلیت های صوتی صدای فضایی، EQ قابل تنظیم صدای فضایی، EQ قابل تنظیم، نویزگیر فعال و حالت شفاف
شارژ بی‌سیم/مگ سیف دارد دارد
مقاومت مقاوم دربرابر عرق و آب مقاوم دربرابر عرق و آب
سری قابل تعویض ندارد دارد
تراشه Apple H1 Apple H1
عمر باتری (ایرپاد) ۶ ساعت ۴.۵ ساعت با نویزگیر روشن
عمر باتری (کیس شارژر) تا ۳۰ ساعت بیش از ۲۴ ساعت
میکروفون دو میکروفون + یک میکروفون داخلی دو میکروفون + یک میکروفون داخلی

سنسور

تشخیص پوست، تشخیص حرکت و سرعت‌سنج، تشخیص صدا و سنسور Force  تشخیص پوست، تشخیص حرکت و سرعت‌سنج، تشخیص صدا و سنسور Force 

قیمت

۱۷۹ دلار ۲۴۹ دلار

مقایسه طراحی ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو

طراحی کلی ایرپاد ۳ بسیار شبیه به ایرپاد پرو است. ایرپاد نسل ۳، همانند رقیب خود، گوشی کوچک‌تری دارد که از گوشی ایرپاد معمولی نازک‌تر است. گوشی ایرپاد ۳ به نازکی گوشی ایرپاد پرو نیست اما انحنا و ضخامت گوشی ایرپاد معمولی را هم ندارد. ایرپاد جدید همچنین، همانند ایرپاد پرو، در برابر تعریق و آب مقاومت است. قطعا افرادی که بیشتر در بیرون از خانه و یا هنگام ورزش از ایرپاد خود استفاده می کنند، از این قابلیت ایرپاد ۳ خوش‌شان خواهد آمد. 

قاب شارژر ایرپاد نسل ۳ نیز همانند طراحی گوشی آن، چیزی بین قاب شارژر ایرپاد معمولی و ایرپاد پرو است. قاب شارژر ایرپاد ۳ بسیار کوتاه‌تر و عریض‌تر از قاب شارژر ایرپاد معمولی است اما به بزرگیِ قاب شارژر ایرپاد پرو نیست. علاوه بر این ها، شما می توانید ایرپاد جدید اپل را با مگ سیف به صورت بی‌سیم شارژ کنید و یا از شارژر سیمی برای شارژ آن استفاده کنید. 

ایرپاد نسل 3 اپل

پایه های ایرپاد نسل ۳ نیز از ایرپاد معمولی کوتاه‌تر است و طراحی آن بیشتر به ایرپاد پرو شباهت دارد. این پایه های جدید همانند ایرپاد پرو سنسوری به نام Force Touch دارند که با آن می توانید موزیک را عقب و جلو کنید و از دستیار هوشمند Siri کمک بگیرید. 

برجسته‌ترین تفاوت ایرپاد ۱۷۹ دلاری با ایرپاد ۲۴۹ دلاری از نظر طراحی این است که مدل اول برخلاف دومی سری قابل تعویض ندارد. همانطور که می دانید ۳ سری قابل تعویض در جعبه ایرپاد پرو وجود دارد. به علاوه این که ایرپاد ۳ (با وزن ۴.۲۵) کمی سبک‌تر از ایرپاد پرو (با وزن ۵.۳۹) است. 

اخبار رویداد روز دوشنبه‌ی اپل دقیقا طبق شایعات کنفرانس قبلی اپل بود. بلومبرگ و مینگ چی کو، خبرنگار MacRumours، سال پیش اعلام کرده بودند که ایرپاد جدید اپل طراحی جدید با پایه های کوتاه‌تری خواهد داشت. 

مقایسه ویژگی های صوتی ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو

متاسفانه هنوز هم برای استفاده از قابلیت های ویژه هدفون های بلوتوثی اپل مثل نویزگیر فعال و حالت شفاف باید ولخرجی کنیم! با این حال ایرپاد جدید اپل بعضی از قابلیت های ایرپاد پرو مثل صدای فضایی و EQ قابل تغییر را به ارث برده است. 

پیش‌تر در انارمگ به معرفی قابلیت صدایی فضایی پرداخته‌ایم اما همین‌قدر بگوییم که مثل صدای سه بعدی است. با فعال کردن این قابلیت احساس می کنید که صدا تمام فضای اطراف را پر می کند و احساس می کنید در سالن سینما نشسته اید. اپل سال پیش این قابلیت را با انتشار iOS 14 معرفی کرد و حالا این ویژگی بخش جدانشدنی هدفون های بلوتوثی اپل است. هم ایرپاد ۱۷۹ دلاری و هم ایرپاد مکس ۵۴۹ دلاری این قابلیت را در خود دارند. Adaptive EQ یا همان اکولایزر قابل تغییر هم کیفیت صدا را طبق اندازه‌ی گوش داخلی شما تنظیم می کند؛ این قابلیت نیز پیش‌تر انحصارا در اختیار ایرپاد پرو و ایرپاد مکس بود. 

مقایسه عملکرد و عمر باتری ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو

ایرپاد نسل ۳ اپل باید عمر باتری بیشتری از سری های قبلی خود داشته باشد. اپل می گوید ایرپاد ۳ تنها با یک‌بار شارژ تا ۶ ساعت در حالت معمولی و تا ۵ ساعت با قابلیت صدای فضایی روشن می ماند. همچنین عمر باتری در حالت مکالمه نیز ۴ ساعت است و اپل گفته که با قاب شارژر کاربران می توانند تا ۳۰ ساعت از ایرپاد خود استفاده کنند. 

اما ایرپاد پرو در مقایسه با ایرپاد نسل ۳ با یک‌بار شارژ، ۴.۵ ساعت با نویزگیر فعال و حالت شفاف، و ۵ ساعت بدون این قابلیت ها روشن می ماند. کاربران می توانند تا ۳.۵ ساعت با آن مکالمه و با استفاده از قاب شارژر تا ۲۴ ساعت از آن استفاده کنند. 

تراشه H1 اپل در هردو هدفون، ایرپاد ۳ و ایرپاد پرو به‌کار رفته است؛ در نتیجه عملکرد آن ها – در کارهایی مثل بازکردن سیری و جفت‌شدن با دستگاه های اپلی – یکی است. 

به طور کلی هدف اپل از معرفی ایرپاد ۳، پیشرفت و بهبود در دو بخش مهم بوده است: راحتی و کیفیت صدا. حالا با ورود غول های صنعت تکنولوژی مثل سامسونگ، گوگل، آمازون و … به بازارِ هدفون های بلوتوثی، این دو فاکتور بسیار مهم‌تر از گذشته شده‌ اند. 

سخن پایانی

به طور کلی، ایرپاد نسل ۳ هدفون بلوتوثیِ بسیار قدرتمندتری از ایرپاد معمولی است؛ قابلیت های فوق‌العاده خوبی مثل صدای فضایی و EQ قابل تنظیم دارد و قیمت آن هم چندان بالا نیست. با این حال، همچنان نمی تواند رقیب خوبی برای ایرپاد پرو – به ویژه با وجود قابلیت های فوق‌العاده‌ی آن – باشد. 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + نوزده =