تنظیمات اطلاعات شخصی برای بالا بردن امنیت حساب کاربری خود در اینستاگرام

اینستاگرام توسط کوین سیستروم ( Kevin Systrom ) و مایک کریگر ( Mike Krieger ) در سال ۲۰۱۰ برای سیستم عامل ios ساخته شد. ورژن اندرویدی آن دو سال بعد در آپریل ۲۰۱۲ عرضه شد. نسخه تحت وب آن در نوامبر ۲۰۱۲ با امکانات کمتر در اختیار کاربران قرار گرفت و سپس در ماه آپریل ۲۰۱۶ برای سیستم عامل ویندوز موبایل نسخه ای را عرضه شد 

صفحه اینستاگرام من قطعا از هر شبکه اجتماعی دیگری اطلاعات شخصی بیش‌تری از من به دیگران نشان می‌دهد. وقتی فهمیدم خیلی از دنبال کنندگان خودم را نمی‌شناسم احساس بدی به من دست داد. 

شما می‌توانید به راحتی با تغییر تنظیمات پروفایلتان ، اطلاعات خود را قفل‌گذاری کنید و امنیت حساب اینستاگرام خود را افزایش دهید که در این مطلب نکات امنیتی دیگری هم برای شما گذاشته شده است که می‌توانید همزمان که اکانت‌تان در حالت عمومی (Public) قرار دارد، از اطلاعات شخصی خود نیز محافظت کنید یا حتی می‌توانید به تنظیمات حالت Private بسنده نکنید و حساب کاربری خودتان را تا حد امکان شخصی‌سازی کنید. 

اگر واقعا به دنبال امنیت حساب کاربری خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را که در مورد امنیت حساب کاربری در اینستاگرام است با دقت بخوانید.

دانلود اینستاگرام راکت Instagram rocket برای آیفون – کلیک کنید

چگونگی تغییر حالت Public به Private

Private کردن پیجتان راحت‌ترین کاری است که می‌توانید برای حفاظت از حساب کاربری‌ اینستاگرام تان انجام دهید. شخصی‌ کردن صفحه‌تان به این معنا است که تا به کسی اجازه دسترسی ندهید تا استوری‌ها و پست‌های شما را ببیند. 

در حالت Private، افراد فقط می‌توانند اسم و عکس پروفایل شما را ببینند که در این حالت، کاربران ابتدا باید به شما درخواست دنبال کردن بدهند و بعد از قبول کردن درخواست توسط شما، آن‌ها قادر خواهند بود که عکس‌ها و استوری‌های شما را ببینند.

برای فعال کردن این گزینه:

 • ابتدا باید به منوی تنظیمات اینستاگرام بروید که این گزینه در قسمت پروفایل شما، در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد. با لمس این گزینه، صفحه‌ای با چند آپشن برای شما باز می‌شود. به پایین‌ترین قسمت تنظیمات بروید. 
 • از آن‌جا، ابتدا به Privacy و بعد به Account Privacy بروید و گزینه Private Account را فعال کنید.

چگونگی تغییر حالت Public به Private در اینستاگرام

اخطار مهم: هر کاربری که قبل از تغییر این تنظیمات شما را دنبال می‌کرده، جز دنبال‌کنندگان Private شما قرار می‌گیرد. پس اگر می‌خواهید دسترسی کسی را به صفحه‌تان محدود کنید و امنیت حساب اینستاگرام خود را افزایش دهید، باید از لیست دنبال‌کنندگان‌تان آن‌ها را حذف کنید.

برای این کار باید:

 • به پروفایلتان بروید، گزینه Followers یا دنبال کنندگان را لمس کنید.
 • و دکمه Remove که جلوی اسم هرکسی وجود دارد را لمس کنید.

چگونگی محدود کردن بیننده های استوری

در اینستاگرام می‌توانید فقط به افراد خاصی اجازه دیدن استوری‌هایتان را بدهید و جلوی انتشار آنرا توسط دیگران بگیرید.

برای پنهان (Hide) کردن استوری‌ هایتان مقابل افراد خاص باید:

 • ابتدا به Setting، سپس به Privacy و بعد به قسمت Story بروید.
 • گزینه “مخفی‌ کردن استوری از” (Hide Story From) را لمس کنید. بعد از آن لیست فالوورهای شما باز می‌شود و می‌توانید با لمس دایره جلوی اسم هر شخص، استوری را از دید او پنهان کنید.

محدود کردن بیننده های استوری ایسنتاگرام

همچنین می‌توانید جلو انتشار استوری‌های تان را توسط دیگران بگیرید. برای این کار باید:

 • ابتدا به همان صفحه (Setting، سپس به Privacy و بعد به قسمت Story) بروید. به پایین که می‌روید گزینه اشتراک‌گذاری یا همان Sharing را مشاهده می‌کنید.
 • در آن قسمت آپشنی به اسم Allow Sharing مشاهده خواهید کرد. با غیرفعال کردن این گزینه، دنبال کنندگان شما نمی‌توانند استوری شما را برای دیگران بفرستند.
 • همچنین می‌توانید گزینه Allow Resharing to Stories را هم غیرفعال کنید تا دیگران نتوانند پست‌های شما را استوری کنند.
 • برای این‌ که از اشتراک‌گذاری استوری‌هایتان در فیسبوک جلوگیری کنید، آپشن Share Your Story to Facebook را غیرفعال نمایید. با غیرفعال کردن این گزینه، استوری‌های شما تنها در اینستاگرام قابل اشتراک‌گذاری است. 

و حتی می‌توانید از آپشن ویژه دوستان نزدیک یا Close Friends اینستاگرام استفاده کنید تا دسترسی به استوری‌هایتان را به افراد معدودی محدود کنید. برای این کار باید:

 • ابتدا باید به Setting، سپس به قسمت Privacy و بعد به Story بروید تا افراد خاص را مشخص کنید.
 • زیر گزینه Close Friends را لمس کنید و افراد را به این قسمت اضافه کنید.
خرید گیفت کارت ارزان گوگل پلی – کلیک کنید

نحوه بلاک کردن افراد مزاحم برای امنیت حساب اینستاگرام

در بحث دسترسی به صفحه اصلی حساب کاربری باید گفت که برخلاف آپشن‌های مختلف استوری که در موارد بالا بیان کردیم، کاربران یا به صفحه شما دسترسی دارند و یا ندارند که اگر نمی‌خواهید صفحه خود را Private کنید، می‌توانید افراد خاصی را بلاک کنید که برای این کار باید:

 • ابتدا به صفحه شخصی کاربر بروید. در صفحه اول، روی سه نقطه گوشه بالا، سمت راست کلیک کنید. 
 • و دکمه بلاک Block را لمس کنید.

بلاک کردن کاربران در اینستاگرام

در نظر داشته باشید که: از همین منو می‌توانید دسترسی بعضی کاربران را محدود نمایید. با این کار، آن‌ها همچنان می‌توانند محتویات صفحه شما را ببینند اما نظراتشان فقط برای شما نشان داده می‌شود و Status شما را نخواهند دید. 

محدود کردن دسترسی دیگران از طریق اطلاعات شخصی

برای پنهان کردن خودتان از دسترسی دیگران یا حفاظت از اطلاعات شخصی‌تان در مبحث امنیت حساب اینستاگرام چند کار دیگر هم می‌توانید انجام دهید. 

اولا، می‌توانید دسترسی اینستاگرام را به مخاطبین خود محدود کنید. ممکن است در ابتدای استفاده از این برنامه، به آن اجازه دسترسی به مخاطبین را داده باشید تا دوستان شما را برای‌تان پیدا کند اما با این کار، اینستاگرام می‌تواند مخاطبین تلفن شما را که با همان شماره حساب کاربری خود را ساخته اند پیدا کند. برای غیرفعال کردن این گزینه باید:

 • ابتدا به Setting، بعد به Account و سپس به Contacts Syncing بروید.
 • و آپشن Connect Contacts را غیرفعال کنید.

اینستاگرام به طور خودکار حساب کاربری شما را به دیگران پیشنهاد می‌کند و اغلب هم زمانی که کاربر جدید وارد اینستاگرام می‌شود، این اتفاق صورت می‌گیرد. شما همچنین می‌توانید از این پیشنهاد فالوور جلوگیری کنید. اینستاگرام به صورت اتوماتیک صفحه شما را طبق الگوریتم‌های خود به کسانی که ممکن است شما را بشناسند پیشنهاد میدهد برای غیرفعال کردن این گزینه نمی‌توانید از اپلیکیشن تلفن همراه استفاده کنید، باید:

 • به وب‌سایت اینستاگرام رفته و وارد اکانت خود شوید.
 • بر روی گزینه Edit Profile کلیک کنید.
 • گزینه Similar Account Suggestions را که در پایین صفحه قرار دارد، غیرفعال کنید.

و در انتها، بد نیست بدانید که آیا پست‌هایتان در صفحه گوگل نمایش‌ داده می‌شوند یا نه. به طور پیش فرض، اینستاگرام اجازه دسترسی به گوگل نمی‌دهد اما اگر احیانا به صفحه third-party وارد شدید – که نسخه وب Instagram در قدیم این‌گونه بود – امکان دارد که سایت از اطلاعات شخصی شما استفاده کند و آن‌ها را در معرض نمایش عموم بگذارد. 

اگر یک یا چند پست شما در سرچ نشان داده می‌شود، اولین قدم این است که به سایت‌های third-party دسترسی ندهید. در برنامه تلفن همراه باید:

 • ابتدا به Settings، سپس به Security و به Apps and Websites و بعد به قسمت Active بروید. 
 • هر برنامه‌ای که از آن استفاده نمی‌کنید را پاک کنید.

نکات امنیتی پیج اینستاگرام

چگونه از اطلاعات خود در برابر دیگر کاربران محافظت کنید

با محدود کردن اطلاعات حساب کاربری‌تان می‌توانید حتی بیش‌تر از این‌ها از دید کاربران مخفی بمانید. 

یکی از کارهایی که می‌توانید در این راستا انجام دهید، غیرفعال کردن Status است. (البته در نظر داشته باشید که با غیرفعال کردن این گزینه، متقابلا، Status دیگر کاربران را نمی‌توانید مشاهده کنید.) برای این کار ابتدا باید:

 • به قسمت Setting، بعد به Privacy و سپس به Activity Status بروید.
 • و گزینه Show Activity Status را غیرفعال کنید. 

شما همچنین می‌توانید قبل از پست‌ شدن عکس‌هایتان توسط دیگران، آن‌ها را مشاهده کنید. اگر اکانت شما عمومی Public است، با بازبینی تمام تگ‌ها می‌توانید از اسپم شدن جلوگیری کنید. و اگر هم اکانت‌تان Private است، می‌توانید جلو دوستانتان را بگیرید تا پشت سرهم در عکس‌های شما، شما را تگ نکنند. برای این کار باید:

 • ابتدا به Setting، بعد به بخش Privacy و سپس به قسمت Tags بروید.
 • و گزینه Manually Approve Tags را فعال کنید.

امنیت حساب اینستاگرام با محدود کردن اطلاعات

جلوگیری از ذخیره کردن پست ها و استوری ها

احتمالا شما خواهان Save کردن عکس‌ها و فیلم‌هایی که در اینستاگرام پست می‌کنید به ویژه استوری‌های موقتتان، نباشید. برای جلوگیری از Save شدن پست ها و استوری ها و بالا بردن امنیت حساب اینستاگرام چند راهکار وجود دارد. 

برای ذخیره نکردن استوری‌ها باید:

 • ابتدا باید به Setting، سپس به قسمت Privacy و بعد به بخش Story بروید.
 • و دو آپشن‌ را غیرفعال کنید. در IOS اولی Save to Camera Roll و در اندروید Save to Gallery نام دارد که استوری‌های شما را در گوشی ذخیره می‌کند. دومی Save to Archive نام دارد که غیرفعال کردن‌اش باعث می‌شود اینستاگرام دیگر شما را وادار نکند تا استوری‌های قبلی خود را بازبینی کنید.
جلوگیری از ذخیره کردن پست ها و استوری ها
جلوگیری از ذخیره کردن پست ها و استوری ها برای بالا بردن امنیت حساب اینستاگرام

با تغییر این تنظیمات پست‌های شما دیگر برروی گوشی ذخیره نشده و تنها نسخه‌ی آن‌ها فقط در اینستاگرام موجود است.

خرید آنلاین ویزا کارت مجازی آمریکا – کلیک کنید

چگونه از شر تبلیغات شخصی‌سازی شده در امان باشید

تبلیغات اینستاگرام بر اساس وب‌سایت‌های که می‌بینید و برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید برای شما شخصی‌‌سازی می‌شود. اگر می‌خواهید از شر این آپشن راحت شوید، باید پروسه‌ی پیچیده‌تری را طی کنید. در واقع اول باید به سراغ مالک اینستاگرام یعنی فیسبوک بروید.

برای غیرفعال کردن شخصی‌سازی تبلیغات ابتدا باید به تنظیمات تبلیغات فیسبوک بروید:

 • برروی تلفن همراه، در برنامه Facebook، منوی گوشه بالا، سمت راست را لمس کنید و بعد به Settings & Privacy، سپس به Settings، به قسمت Ad Preferences و در نهایت به بخش Ad Settings بروید.
 • در نسخه وب این‌جا کلیک کنید تا مستقیما به صفحه Your Ad Preferences بروید و بعد روی Ad settings کلیک کنید تا تنظیمات برای شما نشان داده شود.
 • باید ۲ آپشن بالا را غیرفعال کنید: گزینه Ads based on data from partners و Ads based on your activity on Facebook Company Products that you see elsewhere باید غیرفعال شود. با خاموش کردن این تنظیمات دست فیسبوک از دسترسی به اطلاعات شما توسط برنامه‌های غیر از اینستاگرام کوتاه می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + دو =