مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های اضافه شده در آپدیت های سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ اینستاگرام(قسمت اول)

اینستاگرام،یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان است. به جرات می توان گفت که محبوب ترین شبکه اشتراک گذاری فیلم و عکس در ایران می باشد. تا به امروز بیش از صدها آپدیت،توسط توسعه دهندگان این برنامه،ارائه شده. آشنایی با آپدیت های اینستاگرام،از اهمیت بالایی برخوردار است. اینستاگرام تنها یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و پیدا کردن دوست های جدید نیست. عده زیادی با استفاده از اینستاگرام،برای خود کسب و کار های مختلف درست کرده اند. تبلیغات، یکی از بدیعی ترین راه های کسب درآمد از این برنامه است. حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آشنایی با این برنامه،چه تاثیری بر روی کسب و کار یا تعامل شما با بقیه دارد. این به روز رسانی ها،محتویات مختلفی دارند، مانند تغییرات در سیاست های مختلف،اضافه شدن ابزار های مختلف و امکانات جدید. 

هرچقدر که آشنایی شما با این به روز رسانی ها بیشتر باشد،عملکرد بهتری در اینستاگرام خواهید داشت! به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که آپدیت های مهم اینستاگرام را،از سال ۲۰۲۰ تا به امروز،برای شما بررسی کنیم. 

آپدیت های اینستاگرام در ژانویه سال ۲۰۲۱

همزمان با آغاز سال نو میلادی،اینستاگرام،توسعه دهندگان این برنامه،آپدیت های جدیدی منتشر کردند. بسته شدن حساب دونالد ترامپ،یکی از عجیب ترین اتفاقات آن ماه بود! 

هدف گذاری آگهی تحت تأثیر تغییرات سیاست های حریم خصوصی اپل 

به روز رسانی جدید ios 14، می تواند حجم داده هایی که فیس بوک و اینستاگرام برای تبلیغات هدفمند جمع می کنند،را محدود کند. سیاست جدید TrackingTransparencyاپل،همکاری کاربران را برای ردیابی داده ها،نیاز دارد. فیس بوک،به هیچ عنوان از این بروز رسانی های اپل،استقبال نکرد. بلکه این تغییرات را در روزنامه های نیویورک تایمز ، وال استریت ژورنال و واشنگتن پست،مورد سرزنش قرار داد. این شرکت مدعی است که سیاست های جدید اپل،باعث نابودی کسب و کار های کوچک می شود! به گفته فیسبوک، با حذف تبلیغات شخصی،درصد فروش کسب و کار های کوچک،تا ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت. البته بعضی از کارشناسان معتقد هستند که این در محاسبه این ارقام،کمی بزرگ نمایی وجود دارد. فیس بوک می گوید که از کسب و کار های کوچک حمایت می کند و اپل می گوید از کاربران خود حمایت می کند!

دانلود اینستاگرام Instagram Rhino برای آیفون – کلیک کنید
قابلیت های مهم Instagram Rhino : قابلیت دانلود پست ، استوری و لایو اینستاگرام

 

یکی از مسئولان شرکت اپل،در ارتباط با این موضوع با مجله بلومبرگ صحبت کرده است. او گفته که کاربران این حق را دارند که بدانند برنامه ها،چه زمانی داده های آنها را جمع آوری می کنند. همچنین آنها باید این انتخاب را داشته باشند که اصلا اجازه این کار را بدهند یا ندهند. در ماه سپتامبر، رگولاتور های اتحادیه اروپا،دستورات مقدماتی فیس بوک را برای تعلیق انتقال داده ها از اروپا به ایالات متحده ارسال کردند! معاون ارشد فیس بوک،در دادگاه اعلام کرد که این ممنوعیت ها،باعث کاهش خدمت رسانی این شرکت به کاربران اروپایی می شود.در ماه دسامبر،فیس بوک برنامه سوق دادن کاربران انگلستان به توافق نامه های کاربران با دفتر مرکزی شرکت خود در کالیفرنیا را تأیید کرد.

حضور Instagram Reels در فیسبوک 

Alessandro Paluzzi و توسعه دهنده شبکه های اجتماعی گزینه جدیدی را مشاهده کرده است که به شما اجازه می دهد Instagram Reels در فید های خبری فیس بوک ظاهر شود. بر اساس تصاویر گرفته شده توسط Paluzzi، این ویژگی  به صورت توصیه شده ظاهر می شود و به یک حساب فیس بوک پیوند داده نمی شود. 

رشد اینستاگرام در هند به کمک Instagram Lite 

در جریان کنفرانس Fuel for India که در دسامبر سال پیش بر گذار شد، اینساگرام اعلام کرد قصد دارد نسخه سبک تری از برنامه خود را برای هند،منتشر کند. حجم این نسخه فقط دو مگابایت است و فقط برای گوشی های اندروید در دسترس می باشد. این نسخه،ویزگی های Reels, IGTV, and Instagram Shopping، را ندارد. با توجه به تصمیم دولت هند مبنی بر منع  TikTok در ژوئن ۲۰۲۰،کشور هند،سریعترین بازار در حال رشد برای اینستاگرام است. هند با بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر و نرخ رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته،قرار است از ایالات متحده آمریکا پیشی بگیرد! 

اینستاگرام به عنوان بازار آزمایشی بسیاری از ویژگی های جدید ، از جمله Reels ، برگه Reels و گزینه فعال شدن با حداکثر چهار حساب،به هند اعتماد کرده است. این شرکت همچنین از نسخه دوم Born on Instagram، ابتکاری برای کشف سازندگان با استعداد در برنامه خبر داد! 

بسته شدن حساب کاربری دونالد ترامپ

در واکنش به شورش های شهر واشنگتن،فیس بوک و اینستاگرام،حساب های کاربری دونالد ترامپ را مسدود کردند! گویا پیام های دونالد ترامپ در این شبکه ها،باعث تحریک مردم و شروع این شورش ها شده بود.مارک زاکر برگ،مدیر عامل شرکت فیس بوک در بیانیه ای گفت: ما اعتقاد داریم که خطرات اجازه دادن به رئیس جمهور برای ادامه استفاده از خدمات ما در این مدت بسیار زیاد است.به همین دلیل، احتمال دارد تا انتقال صلح آمیز قدرت به رئیس جهور بعدی،حساب های دونالد ترامپ،مسدود بمانند. 

آپدیت های اینستاگرام در دسامبر سال ۲۰۲۰ 

سال ۲۰۲۰،برای این برنامه بسیار پیچیده بود. به روز رسانی های زیادی برای اینستاگرام منتشر شد. با شروع همه گیری ویروس کرونا و قرنطینه های طولانی،مردم زمان زیادی از روز خود را در حال دور زدن در این برنامه هستند. 

اضافه شدن تگ های محصول و محتوای مارک برای Reels 

در ماه نوامبر،اینستاگرام،تغییراتی در صفحه اصلی خود ایجاد کرد. Reels در مرکز و جلو منو پائین قرار گرفت. در این ماه،پیشرفت Reels با عرضه تگ های محصول ادامه پیدا می کند. این تگ ها که برای پست ها و استوری ها نیز قابل استفاده هستند، باعث می شوند که پست های Reels قابلیت فروش کالا یا محصول را داشته باشند. پست های دارای تگ محصول،اکنون می توانند به عنوان تبلیغات نیز ارائه شوند.اینستاگرام علاوه بر برچسب های محصول ، برچسب های محتوای مارک دار را نیز به Reels و Live اضافه کرده است. این برچسب ها برای بهبود پست های حمایت شده در نظر گرفته شده اند.

اضافه شدن قابلیت جدید Guides به اینستاگرام 

در ماه می،اینستاگرام،ویژگی Guide یا راهنما را برای چندین سازنده منتخب فعال کرد.اما حالا،همه کاربران به آن دسترسی دارند. در مرحله اول، راهنما(Guide) ،فقط برای نکات بهداشتی و سلامت بود. اما اکنون کاربران می توانند با توجه به انتخاب خود در پست های عادی و پست های تبلیغاتی،راهنما (Guide) درست کنند. پس از انتشار،می توانید این راهنما ها را از طریق دایرکت و استوری،با بقیه به اشتراک بگذارید! با نسخه دسکتاپ نیز به آنها می توانید دسترسی داشته باشید.

قابلیت Guide در اینستاگرام

رونمایی از سیستم رتبه بندی برای Home وExplore

 

الگوریتمی که رتبه بندی محتویات Home و Explore را انجام می دهد،به صورت مجدد راه اندازی شده است به جرات می توان از بزرگ ترین قابلیت های جدید اینستاگرام به حساب آورد.منطقی که مهندسان اینستاگرام،سیستم اکتشاف محدود نامیده اند. طبق پست حساب اینستاگرام، سیستم رتبه بندی Home Feed ،محتوای حساب هایی که شما دنبال می کنید را بر اساس تعامل،مرتبط و جدید بودن،رتبه بندی می کند!
 
الگوریتم Explore feed بر  پایه سه فاکتور مهم، حساب هایی که ممکن است کاربران با آنها تعامل داشته باشند را پیش‌بینی می کند. به گفته ایوان مدودف،مهندس ارشد نرم افزار،اگر فردی با دنباله ای از حسابها تعامل داشته باشد،در مقایسه با توالی تصادفی حسابها،از طیف متنوعی از حساب های اینستاگرام،به طور موضعی منسجم است. به زبان ساده یعنی اگر چندین پست مرتبط با گروه BTS را ببینید،feed A.I،متوجه این موضوع می شود. برای سهولت گیر افتادن در چرخه طولانی پست های مرتبط با یک موضوع، اینستاگرام از روش گوگل استفاده کرد. تا ماه نوامبر،کاربران می توانستند نام های کاربری،هشتگ ها و مکان ها را در اینستاگرام جستجو کنند. اکنون افراد می توانند با استفاده از کلمات کلیدی نیز جست و جوی خود را انجام دهند.

دانلود اینستاگرام instagram Rocket برای آیفون – کلیک کنید
قابلیت های مهم Instagram Rocket : مشاهده دایرکت و استوری بدون اطلاع فرد ، دانلود پست

 

دادخواست ضد انحصاری ایالات متحده بر علیه فیس بوک

در تاریخ ۹ دسامبر سال ۲۰۲۰،کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده از فیس بوک شکایت کرد و مدعی شد که این شرکت به طور غیرقانونی،انحصار شخصی شبکه های اجتماعی را از طریق یک دوره چندین ساله رفتار ضد رقابت حفظ کرده است. این دادخواست می تواند مستلزم واگذاری اینستاگرام و واتساپ  و سایر اقدامات منع کننده شود. آدام ماسری،مدیر اینستاگرام، در توییتر و خود اینستاگرام،تمام این ادعا ها را تکذیب کرد. به گفته ماسری،کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده(FTC)،هشت سال پیش،تمام خرید های اینستاگرام را بررسی و تایید کرده است. فیس بوک،در سال ۲۰۱۳،برنامه اینستاگرام را به قیمت ۷۱۵ میلیارد دلار خرید. همچنین فیس بوک در سال ۲۰۱۴،پیام رسان واتس اپ را به قیمت ۲۲ میلیارد دلار خرید. که تمام این خرید ها در همان موقع،توسط کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده(FTC)،تایید شدند. 

سارا فریر،خبرنگار بلومبرگ، در توییتر خود نوشت که فیس بوک قصد دارد با تمام توانی که دارد در مقابل این اتهامات بایستد.امکان دارد کاربران فکر کنند که شبکه های مجازی مستقل هستند، اما در واقع، آنها یک پشتیبان یکپارچه دارند که تجزیه آنه را از یکدیگر بسیار دشوار می کند.

قابلیت های جدید اینستاگرام در آپدیت نوامبر سال ۲۰۲۰ 

ماه دسامبر برای این برنامه،ماه نسبتا پر حاشیه ای بود. اما در نوامبر چندین قابلیت جدید در اینستاگرام جدید منتشر شد و یک سری از سیاست های این برنامه نیز تغییر کردند.

جایگزینی Reels و Shop در صفحه اصلی 

با طراحی مجدد صفحه اصلی اینستاگرام ، اکنون Reels and Shop به فهرست پایین صفحه اضافه شده اند و  جایگزین میانبرهای دوربین و فعالیت می شوند. دسترسی به این گزینه ها در کنار نماد Instagram Direct به بالای صفحه اصلی منتقل شده است. این تغییرات اساسی پس از آزمایش مجدد طراحی های مختلف اینستاگرام با کاربران منتخب،به صورت همگانی منتشر می شوند. Reels تجربه ای مشابه TikTok را تکرار می کند و به طور خودکار روی ویدیویی که توسط هر حساب عمومی ارسال می شود باز می شود. به روزرسانی نشان دهنده تلاش اینستاگرام برای ارائه نمایش بیشتر به سازندگان ویدیوهای کوتاه است. آدام ماسری، در پستی اعلام کرد :امسال شاهد انفجار در فیلم های کوتاه و سرگرم کننده هستیم. ما همچنین شاهد افزایش خرید های آنلاین بوده ایم و به همین دلیل به دنبال سازندگان توصیه های خرید هستیم. 

قابلیت shop در اینستاگرام

تگ محصولات در تبلیغات اینستاگرام 

برند ها از قبل می توانستند تگ های محصول را به پست های اینستاگرام اضافه کنند. اما اکنون آنها با این قابلیت جدیدیی که به اینستاگرام اضافه شده ، می توانند آنها را به تبلیغات اینستاگرام نیز اضافه کنند. کاربران با کلیک بر روی این تگ ها،می توانند جزئیات محصولات مختلف را ببینند، آن را به لیست خواسته ها اضافه کنند یا بخرند. تبلیغات دارای تگ محصول را می توان در مدیر تبلیغات یا با ارتقا existing پست های قابل خرید موجود ایجاد کرد. چندین حساب کاربری اینستاگرام  از جمله Hollister و برند مراقبت از پوست کره ای محبوبKlairs، این ویژگی را در سال گذشته آزمایش کرده اند. این کار شاید از بهترین آپدیت های اینستاگرام باشد. 

Klairs در کمپین خود با تبلیغات دارای تگ محصول،۴۵٪ کاهش هزینه در هر خرید را تجربه کرده است . پس انداز در هزینه های معامله یکی از بهترین راه ها برای رشد تجارت در اقتصاد ناپایدار که به مجموعه قابلیت های جدید اینستاگرام اضافه شده است.

قابلیت جدید افزایش محدودیت زمانی لایو ها اینستاگرام

آخرین به روز رسانی در ارتباط با  Instagram Live،به سازندگان اجازه می دهد تا حداکثر چهار ساعت لایو داشته باشند و به آنها ۳۰ روز فرصت می دهد تا آن را  ذخیره کنند. بخش اختصاصی Live Now نیز به زودی در Explore نشان داده می شود. اکنون تگ ها ها در ۱۱ کشور از جمله ایالات متحده در دسترس هستند. نشان ها برای خرید در هنگام لایو های اینستاگرام نیز در دسترس هستند. این اولین جریان درآمد مستقیم برای سازندگان است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − نه =