معرفی مهمترین اپلیکیشن های کاربردی اپل واچ

می‌توان گفت که در حال حاضر اپل واچ شگفت‌انگیزترین محصول پوشیدنی اپل است و مخصوصا اپل واچ سری ۶ بهترین مدل آن به حساب می‌آید. اگر کمی افق دیدتان را گسترش دهید می‌بینید که چقدر اپل واچ و برنامه هایش در بهبود روند زندگی روزمره‌تان می‌تواند مفید باشد. برنامه‌های کاربردی و مفید زیادی در اپل واچ وجود دارد. بعضی از آنها رایگان و برخی هزینه بر هستند. با این وجود هر کدام از آنها ارزش آنرا دارند که برای شناختشان وقت بگذارید. در ادامه‌ی این مطلب از انارمگ با ما همراه باشید تا شما را با اپلیکیشن های مهم اپل واچ آشنا کنیم.

AutoSleep

معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

سرانجام دیدیم که اپل برنامه‌ی sleep tracking ( ردیاب خواب ) را به WatchOS7 اضافه کرد اما این برنامه آنطور که باید کارکرد مفیدی ندارد. زیرا که تنها ساعات خواب را نشان می‌دهد و چیزی از کیفیت و جزئیات خواب به ما نمی‌دهد. خوشبختانه اگر مایل به پیگیری و بهبود ساعات خواب شبانه‌روزتان هستید با افزودن چند برنامه مانند AutoSleep و Sleep Watch و Sleep++ و یا Pillow می‌توانید این کار را انجام دهید. اینها برنامه های خوبی هستند اما اکثرا برای استفاده از کارکردهای بهتر به خریدهای درون برنامه ای یا اشتراک نیاز دارند که باعث بالارفتن مخارجتان می‌شود.

از میان این برنامه ها پیشنهاد ما به شما AutoSleep است. نه تنها چون داده های خوبی را در رابطه با خوابتان به شما ارائه می‌دهد بلکه هزینه‌ی کمتر و معقول تری دارد. بدون خریدهای مخفی درون‌برنامه‌ای، بدون اشتراک و بدون تبلیغات. تنها با پرداخت ۳ دلار ردیاب خواب باکیفیت‌تری را به اپل واچتان اضافه کنید.

Carrot Weather

معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

برنامه‌های پیش‌بینی آب و هوای زیادی برای اپل واچ در اپ استور وجود دارند. اما Carrot Weather برنامه‌ی پیشنهادی ما برای اپل واچ شماست. این برنامه ترکیبی از بهترین موارد برای اعلام وضع آب و هواست. ( با داده های هواشنایی که از Weather Underground یا Dark Sky بدست می‌آورد ) در این برنامه امکانات خوبی برای سفارشی کردن در اختیار شماست بعلاوه داده‌های با کیفیت و مفیدی دارد. صدای شیطانی رباطی هنگام اعلان این برنامه را سرگرم کننده می‌کند.

پشتیبانی از اپل واچ در این برنامه قوی‌تر شده و قابلیت‌های شخصی‌سازی زیادی برای استفاده وجود دارد. در کنار اینها شما می‌توانید همزمان از چندین عارضه مختلف با watchOS 7 و ویجت‌های iOS 14 استفاده کنید. Carrot Weather اولین برنامه‌ی شخص ثالثی است که از عارضه های کناری Watch Series 4 استفاده کرده است و به شما یک بخش در واچ فیس SIRI می‌دهد.

خرید و قیمت روز اپل واچ سری ۶ – کلیک کنید

تنها نکته ی منفی این برنامه هزینه‌ی ۴.۹۹ دلار آن بعلاوه اشتراک در Premium Club ( ماهیانه ۰.۹۹ دلار و سالیانه ۴.۹۹ دلار ) است تا بروزرسانی‌های پس زمینه و اعلانها را در اپل واچ دریافت کنید. البته این هزینه اشتراک نیز برای استفاده و پوشش بیشتر از داده های API جهت ویژگی‌هایی مانند اعلان بارش‌ در زمان واقعی است و حتی خیلی از قابلیت‌ها در ردیف اشتراک‌های گرانتر قفل شده است.

۱Password

معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

 اپل در زمینه‌ی ایجاد Keychain و iCloud که با سافاری و برنامه‌های مدیریت پسورد کار می‌کنند پیشرفت کرده و بهتر شده است. اما اگر به هر دلیلی و برای هر کاری از اکوسیستم اپل خارج شدید واقعا لازم است که از یک برنامه‌ی مدیریت پسورد شخص ثالث استفاده کنید.

اهمیت این مساله دو برابر می‌شود زمانی که شما خانواده‌ای دارید و اعضای خانواده باید از یک مدیریت پسورد استفاده کنند و رمز مشترک را در دستگاهها و سرویس‌های مختلف استفاده می‌کنند.

یکی از برنامه‌های کاملی که در این زمینه وجود دارد ۱Password است که امنیت و سهولت استفاده و کار شما را در دستگاهها و سرویس‌های مختلف تامین می‌کند.

در اپل واچ برنامه‌ی ۱Password به سرعت می‌تواند پسوردها، جزئیات کارت اعتباری، یادداشت‌ها و رمزهای یکبار مصرف را به شما نشان دهد. یک دوره ۳۰ روزه رایگان برای آزمایش وجود دارد. اما بعد از پایان دوره رایگان باید ۳دلار برای برنامه‌ی شخصی و ۵ دلار برای برنامه‌ی خانوادگی پرداخت کنید که با این تفاسیر ارزشش را دارد.

Tiny Armies

معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

تا اکنون بازی‌های زیادی برای اپل واچ شاخته نشده. به این دلیل که بازی نمی توان ساخت که بتواند خودش را در فضای کوچک و محدود صفحه اپل واچ وقف دهد. در این میان Tiny Armies یک استثنا خوب به حساب می‌آید. این بازی برای آیفون است اما طراحی ساده و جمع و جور و استراتژی هوشمندانه‌‌ی آن باعث جذابیت آن در اپل واچ شده است. هر زمان که در صف یا مکانی در انتظار بودید و نمی‌خواهید آیفونشان را از از جیبتان در بیاوردید، Tiny Armies در اپل واچتان می‌تواند سرگرمتان کند.

PB: Lost Phone Alert

معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

اگر می‌خواهید هر زمان که از آیفونتان دور شدید اعلانی در اپل واچتان شما را با خبر کند، سراغ این برنامه بروید. با این برنامه می‌توانید محدودیت‌های بلوتوثی تعیین کنید برای اینکه اگر زمانی آیفونتان از آن محدوده دور شد اپل واچتان به شما خبر دهد. این برنامه از گم شدن آیفون و یا ربوده شدن آن جلوگیری می‌کند. در این برنامه می‌توانید یک آستانه‌ی بلوتوثی و یا محدودیت‌های دیگر را مشخص کنید ( مانند میزان قدرت زنگ ساعت و یا غیرفعال شدن آن هنگام استفاده از فای وای خانگی). در اصل این برنامه از شما می‌خواهد که بابت این قابلیت ۵ دلار در ماه پرداخت کنید در صورتی که اپل باید این ویژگی را قبلا در watchOS و IOS ایجاد می‌کرد.

خرید و قیمت روز اپل واچ سری SE – کلیک کنید

برای استفاده از این قابلیت باید در نظر بگیرید که آیا این برنامه ارزش پرداخت این هزینه را دارد یا نه. اگر فردی حواس‌پرت هستید که مرتب گوشی آیفونتان را جا میگذارید یا گم می‌کنید قطعا این برنامه مفیدی برایتان به حساب می‌آید. اما اگر عادت دارید همه جا آیفونتان همراهتان باشد احتیاجی به این برنامه نخواهید داشت.

Things

معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

Things یکی از برنامه‌های مدیریت وظایف است که بسیار مورد استقبال کاربران قرارگرفته و دلیلش هم واضح است. زیرا که یک برنامه‌ی ساده، واضح و آسان برای استفاده است. هر آن چیزی را که یک برنامه‌ی مدیریت وظایف باید انجام دهد دارد. به آسانی یک کار جدید را یادداشت می‌کند، وظیفه امروزش را اجرا می‌کند و در زمان‌های استراحت از شما دور می‌ماند.

Things در اپل واچ خیلی خوب عمل می‌کند. به سرعت موردی را که در حال انجام آن هستید اضافه می‌کند تا بعدا بتوانید در آیفون آنرا برنامه ریزی کنید. به راحتی به وظایف و کارهای امروز نگاهی بیندازید، در حین انجام کار آیتم‌ها را بررسی کنید و یا انجام کاری را به بعد موکول کنید. همچنین این برنامه از واچ فیس siri پشتیبانی می‌کند که جای مناسبی برای یادآوری وظایف روزانه است.

Things برنامه‌ی ارزانی نیست و در نوع خود یکی از گرانترین برنامه های آیفون به حساب می‌آید. اما در عوض یک برنامه‌ی مدیریت وظایف خوب است که بدون احساس ناامیدی و خستگی در زمانتان صرفه جویی می‌کند و شما را در انجام بهتر کارهایتان کمک میکند. پرداخت ۹.۹۹ دلار ارزشش را دارد.

Streaks

معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

اگر می‌خواهید لاغر شوید و وزن کم کنید، تغذیه سالم داشته باشید، یک مهارت جدید یاد بگیرید و یا یک عادت خوب جدید را پیدا کنید، رمز موفقیت در همه‌ی اینها تکرار است. رفتن یک بار در هفته به باشگاه بدنسازی شما را تغییر نمی‌دهد مگر اینکه به سختی تمرین کنید. هیچ وقت بدون تمرین و تکرار زیاد گیتار یاد نخواهید گرفت. پس رمز موفقیت در هر کار تکرار و تمرین مداوم است.

Streaks یک برنامه‌ی خوب برای ایجاد یادآوریهای روزانه برای انجام کاری است که می‌خواهید هر روز تکرار کنید و به عادت تبدیل شود. این برنامه می‌تواند تا ۱۲ کار را در روز یادآوری کند. به شما اعلام می‌کند که چه موقع زمان انجام آن کار یا فعالیت است. حتی کارهایی مربوط به داده های برنامه‌ی Health را بررسی می‌کند و در صورت نیاز یادآوری می‌کند. این برنامه قابلیت های زیادی برای شخصی‌سازی در اختیارتان قرار می‌دهد. قابلیت هایی مانند اعلانهای مختلف و استفاده از آیکونها و رنگها متعدد تا در انجام کارهای سفارشی از آنها استفاده کنید.

Citymapper

معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

Citymapper یک برنامه‌ی حمل و نقل شگفت انگیز است. این برنامه زمان حرکت اتوبوس و مترو را در اختیارتان می‌گذارد، در صورت قطع خدمات هشدار می‌دهد و در سفرها و حمل و نقل کاربرد زیادی دارد. همه این کارها با استفاده از اطلاعات دهها آژانس و شرکت حمل و نقل شهری انجام می‌گیرد.

این برنامه در اپل واچ خیلی بهتر است. با یک نگاه به مچ دستتان می‌توانید به مکان بعدی بروید، بدانید که باید سوار کدام اتوبوس یا مترو شوید و از زمان حرکت وسایل نقلیه مطلع شوید. در وسایل حمل و نقل عمومی شلوغ، خیلی دشوار است که گوشی تلفنتان را چک کنید اما Citymapper با یک نگاه به مچ دستتان می‌تواند به شما نشان دهد که کدام ایستگاه پیاده شوید.

نکته منفی Citymapper این است که دلیل متکی بودن به داده‌های حمل و نقل شهری تنها در تعداد محدودی از شهرها قابل استفاده است. در صورتی که در یک منطقه‌ی بزرگ شهری زندگی می‌کنید و یا به همچین شهری سفر می‌کنید برایتان بسیار مفید خواهد بود، در غیر این صورت نیازی به آن ندارید.

Spotify
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

برنامه‌ای مانند Spotify نیازی به معرفی ندارد. مسلما یکی از  محبوب‌ترین سرویس‌های پخش موسیقی در جهان Spotify است و بطور فزاینده‌ای به مکانی برای گوش دادن به پادکست‌ها تبدیل شده است. پیش از این استفاده Spotify برای علاقه‌مندان به اپل واچ سخت بود زیرا که نمی‌توانستند موسیقی یا پادکست را به تنهایی در اپل واچ پخش کنند و شما باید از گوشی تلفنتان استفاده می‌کردید و فقط  برای کنترل پخش از اپل واچ استفاده می‌کردید.

اما حالا تا زمانی که شما کاربر Spotify Premium هستید ( در صورت پرداخت اشتراک ماهیانه ۱۲.۹۹ دلار، گرچه همیشه بسته‌های تخفیف وجود دارد ) می توانید موسیقی و پادکست ها را مستقیما از اپل واچ پخش کنید، بدون اینکه به آیفونتان نیاز داشته باشید. این برنامه همان چیزی است که علاقه‌مندان به تناسب‌اندام و ورزش می‌خواهند. اینکه تنها با اپل واچ و بدون همراه داشتن آیفون به پیاده روی و یا دویدن و یا سواری بروند و به موسیقی و پادکست مورد علاقه‌شان گوش دهند.

Night Sky
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ
معرفی اپلیکیشن های مهم اپل واچ

Night Sky یکی از برنامه های مورد علاقه ما در آیفون و آیپد است. اگر همیشه به آسمان نگاه می کنید و می‌پرسید این کدام سیاره یا ستاره است پس Night Sky می تواند برایتان جذاب باشد. در این برنامه چندین حالت جذاب AR وجود دارد، زمانی که یک ایستگاه فضایی در بالای سرتان در حال پرواز است با اعلان به شما اطلاع دهد تا آنرا تماشا کنید و میانبرهای SIRI و … همه اینها کافیست تا عاشق این برنامه شوید بدون اینکه چیزی از نجوم بدانید.

حالا با این برنامه در اپل واچتان کافیست مچ دستتان را به سمت آسمان گرفته و به اطراف بچرخانید تا اجرام آسمانی را به سرعت پیدا و شناسایی کنید. زمانی که ساعتتان خراب باشد به نوعی قطب نمای آسمانی تبدیل می‌شود تا شما را به سمت چیزهایی که باید برای مسیر‌یابی نگاه کنید هدایت کند. این  برنامه چیزی شبیه جادو به شما می‌دهد.  

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =